Koronadizajn: Ak stretneš na ulici Wirus chujowy, daj si rúško a pokračuj ďalej

  • Bojuj s koronavírusom vtipne a štýlovo
  • Keďže rúško je od utorka povinnou výbavou každého Slováka, spojil sa Kompot s novou značkou a priniesol vtipnú kolekciu
wirus chujowy (1)
Krowka Fejkowa/kompot.sk
  • Bojuj s koronavírusom vtipne a štýlovo
  • Keďže rúško je od utorka povinnou výbavou každého Slováka, spojil sa Kompot s novou značkou a priniesol vtipnú kolekciu

Už niekoľko mesiacov môžeš na stránke známeho Kompotu pozorovať odevy s poľskými nápismi. Teraz veľmi aktuálne reagujú aj na koronavírus. Odkazujú mu, aby odišiel tam, odkiaľ prišiel. Ale aj to, že vďaka správnej ochrane a bezpečnostným opatreniam si s ním jednoducho poradíme. A tak môžno cestou do potravín či lekárne, stretneš človeka s vtipným nápisom na rúšku či tričku. Wirus chujowy.

Veľmi vtipné priateľstvo

Poľština odjakživa rozosmievala Slovákov. Možno budeš prekvapený, no platí to aj opačne. Poliaci sa z nášho jazyka smejú rovnako, ak nie ešte viac. A tak sa v známej predajni Kompot na Laurinskej ulici začali už dávnejšie objavovať trička. Veľmi minimalistické, s bielou bublinou, ktorá v komiksoch označuje výpoveď. Jednoduchá veta, niekedy len dvojslovná, bola v poľskom jazyku, no aj tak jej rozumelo celé Slovensko. Nie szukam nikogo. Jest chujowo, ale stabilnie. Co to kurwa jest?! 

zdroj: Krowka Fejkowa/Kompot.sk

Ak pozná priemerný Slovák niekoľko poľských slov, zaručene sa prevažná väčšina z nich ocitla na tričkách z Kompotu. Za ich dizajnom stoja pravdepodobne Poliaci. Alebo možno Slováci.

Pôvod značky Krowka Fejkowa nie je úplne jasný. Zrejme ide o falošnú poľskú značku, ktorá sa rozhodla ovládnuť trh s tričkami na Slovensku a pri tom Kompot nemôže chýbať,“ hovorí pre Startitup Adam Znášik z Kompotu. Tričká nájdeš v dámskej aj pánskej verzii a sú veľmi obľúbené.

Teraz sa však v ponuke objavili aj rúška. Keďže ide o nedostatkový sortiment a ľudia si ich doma šijú sami, kreativite sa medze nekladú. Krowka Fejkowa vyrobila aj niekoľko takých, ktoré rozosmejú pochmúrnu ulicu a všetkých chodcov navôkol. Sú svetlo modré a v bubline svieti nápis Wirus chujowy.

zdroj: Krowka Fejkowa/kompot.sk

Keď do ponuky pribudli aj rúška s wirusom chujowym, vedeli sme, že je to začiatok krásneho priateľstva medzi národmi Slovákov a Poliakov,“ prezrádza Znášik, jeden zo spolumajiteľov Kompotu. Tričká a iné odevy smelo nakupuj, k vysnenému rúšku sa však len tak ľahko nedostaneš. Aj Kompot.sk je len obchod, ktorý sa kvôli nariadeniu vlády musel zatvoriť. Chalani patria do skupiny malých podnikateľov, ktorým síce internetový obchod funguje vo veľkom, no značný ekonomický regres pocítia. Preto sa rozhodli, že ku každej objednávke nad 35 eur, dostaneš zadarmo takéto štýlové a vtipné rúško od fejkových alebo možno skutočných Poliakov.

CHCETE RÚŠKO Z KOMPOTU? 😷Mnohí sa netrpezlivo pýtate, či konečne začneme predávať rúška. Odpoveď je „nie”: rúška v…

Gepostet von KOMPOT.sk am Dienstag, 24. März 2020

 

Poľské značky pozná naozaj málo Slovákov. Pritom ani nevieme, že Poliaci robia dobrú módu a mladí dizajnéri získavajú skutočne prvotriedne svetové ocenenie. Niekedy máš možnosť stretnúť ich v rámci slovenským módnych podujatí ako FashionLive! alebo BMD. Aj Kompot sa koniec-koncov pre takúto spoluprácu rozhodol už po niekoľký raz. Na otázku, prečo sa tak stalo tento raz, odpovedali takto:

My sme nemali inú možnosť, ako na spoluprácu kývnuť, pretože kolaborácia sa obom našim národom vždy historicky osvedčila. Zároveň platí, že falošný poľský tovar nemá problém ani so zatvorenými hranicami a do našich skladov prúdi bez obmedzení. Keď bude treba, všetko poprieme,“  vysvetľuje Adam Znášik spôsobom len Kompotu vlastným, jediným a typickým.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK