„Koronašmejdi“ ťahajú z ľudí peniaze. Predávajú predražené rúšky a neexistujúce vakcíny

  • Vznikajúcu paniku zo šírenia nového koronavírusu využívajú aj podvodníci a šarlatáni
  • Vyrojili sa podvodné e-shopy s rúškami, ale aj „zázračné" amulety, ktoré majú pred nákazou chrániť
Pixabay.con/Pete Linforth
  • Vznikajúcu paniku zo šírenia nového koronavírusu využívajú aj podvodníci a šarlatáni
  • Vyrojili sa podvodné e-shopy s rúškami, ale aj „zázračné" amulety, ktoré majú pred nákazou chrániť

Biznis so strachom má v čase epidémie nového koronavírusu žatvu. Ľudia na celom svete sa boja epidémie koronavírusu COVID-19 a tejto šance sa chopili aj rôzni „šmejdi“. Nepoctiví obchodníci zažívajú boom najmä v susednom Česku. Ponúkajú napríklad predražené rúšky, vakcínu proti koronavírusu alebo zázračný amulet, ktorý má nositeľa ochrániť pred ochorením. V tom lepšom prípade zákazník minie peniaze za hlúposť. V tom horšom peniaze a ani tovar nikdy neuvidí.

Lieky a vakcíny

Neinformovanosť ľudí sa rozhodol zneužiť podvodník, ktorý vytvoril webstránku Koronavirus.in. Podvodný e-shop už neexistuje. Predával však naozaj zaujímavý tovar: rúšky za 1500 českých korún (asi 60 eur) a vakcínu proti koronavírusu za 7 000 korún (asi 276 eur). Vakcína proti tomuto vírusu však nie je na trhu, vedci ešte len pracujú na jej vývoji. Stránka sa odvoláva na českého vedca, ktorý na vývoji vakcíny spolupracuje. Expres.cz však podotýka, že stránka s ním nemá nič spoločné.

Takmer hneď, ako sa koronavírus objavil, vyrojili sa aj šarlatáni, ponúkajúci lieky na ochorenie vyvolané koronavírusom. Počnúc predajcami homeopatík, cez zástancov prírodnej liečby, predavačov zázračných doplnkov stravy až po predavačov zaručených liekov, ktoré „vláda tají“. Sociálna sieť Facebook dokonca deklarovala, že bude odmietať reklamy, ktoré budú propagovať lieky na koronavírus.

Faktom je, že liek na ochorenie vyvolané koronavírusom COVID-19, neexistuje. Väčšina ľudí sa vyliečila rovnako ako z bežnej chrípky. Teda bez špeciálnych liekov či antibiotík. Tie na vírusové ochorenia nezaberajú.

Predražené rúšky

Od Vás: Naozaj sú vypredané asi všade ffp3, ale toto napísať a zarábať takto na 5eurovom respiratore?🤦..radšej si kúpim plynovu masku ako podporovať takéhoto zdieraca na ľudskom nešťastí….vyvolávacia cena 🤦😂

Gepostet von Nekŕmte nás odpadom am Dienstag, 25. Februar 2020

Ochranné pomôcky zakrývajúce tvár idú na dračku na celom svete, aj u nás. Istý podnikavý Slovák uverejnil na známom bazárovom portáli inzerát, kde ponúka respirátor za 40 eur s tým, že zásoby predá tomu, kto dá najväčšiu ponuku. Inzerát je už dnes stiahnutý.

Niekoľko ľudí z Česka sa nachytalo na podvodnú stránku Rivalenti- Mega výprodej. Za 239 korún (necelých 10 eur) ponúkali ochranné masky na tvár. Okrem toho, že ide o látkové masky, úplne neúčinné ako ochrana pred akýmkoľvek vírusom, šlo aj o podvod.

Zákazníci nedostali žiadny tovar a na stránke už dnes nie je nič, iba niekoľko nahnevaných recenzií. Obchod totiž nemá medzi zákazníkmi dobrú povesť. Biznis má postavený na dropshippingu čínskeho tovaru a zákaznící sa v recenziách často sťažujú na nízku kvalitu.

Když v bulvárním https://t.co/encupTFXlL nepochopili proč je v tom názvu i popisku smajlík …. #fail Podvodný e-shop s…

Gepostet von Daniel Bradbury Dočekal am Mittwoch, 4. März 2020

V Česku ešte na chvíľu zostaneme. Obchod s keramikou Keramikashop.cz ponúkal za 200 korún amulet, ktorý „posilní vieru proti všetkým možným vírusom a chorobám“. V súčasnosti už v ponuke nie je.

Našli ste „šmejda“ ktorý chce podvodom zarobiť na koronavíruse? Dajte nám vedieť na [email protected]

Zdroj: expres.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech