Koronavírus je doposiaľ najbližšie k hraniciam Slovenska

  • Vo Viedni bol potvrdený prvý prípad nákazy koronavírusom
  • Ide už o tretí prípad v susednom Rakúsku
BeFunky-collage
TASR
  • Vo Viedni bol potvrdený prvý prípad nákazy koronavírusom
  • Ide už o tretí prípad v susednom Rakúsku

Rakúsky portál wienerzeitung informoval, že vo Viedni bol potvrdený prvý prípad nákazy koronavírusom. Nakazený muž vo veku 72 rokov sa momentálne nachádza vo viedenskej nemocnici v izolovanej miestnosti. Bližšie informácie zatiaľ nie sú k dispozícii.

Po situácii, kedy sa utorok v Innsbrucku potvrdilo nakazenie vírusom aj pre pár, ktorý sa vrátil z Talianska, tak ide už o tretí prípad zo susedného Rakúska.

In Wien gibt es einen ersten bestätigten Fall einer Infektion mit dem neuartigen Coronavirus.

Gepostet von Radio Wien / Wien heute am Donnerstag, 27. Februar 2020

Nákaza sa môže objaviť aj u nás

Mali by sme sa pripraviť na to, že sa aj u nás objaví prípad nákazy novým koronavírusom. Hlavný hygienik SR Ján Mikas to uviedol vo štvrtok pred zasadnutím Bezpečnostnej rady SR. Otázkou podľa neho je, ako rýchlo sa tento prípad a jeho kontakty podarí zachytiť, uviedla SITA.

„Dôležité je, aby sme takýto prípad čím skôr izolovali a poskytli mu adekvátnu liečbu, aby sa u nás nešírila epidémia,“ uviedol. Ministri zdravotníctva Talianska a okolitých krajín sa podľa Mikasa zhodli na tom, že uzatvorenie hraníc alebo nejaké veľké kontroly sú neefektívne.

zdroj: TASR

„Treba sa zamerať hlavne na to, aby ľudia, ktorí odtiaľ idú, kontrolovali svoj zdravotný stav a v prípade klinických príznakov kontaktovali telefonicky lekárov,“ konštatoval. Samotné meranie teploty cestujúcich na letiskách je podľa hlavného hygienika SR diskutabilné, nakoľko inkubačný čas je 14 dní a veľa ľudí by prešlo bez príznakov.

„To znamená, že by mohli byť nakazení, ale nemajú ešte teplotu. Zároveň je čas chrípky, možno by sme zachytili akútne respiračné ochorenia a zbytočne by títo ľudia boli hospitalizovaní. Situáciu monitorujeme, nepodceňujeme, na druhej strane ani nechceme šíriť paniku,“ uzavrel.

Zdroje: wienerzeitung.at, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK