Koronavírus je už u našich susedov, Rakúsko potvrdilo dva prípady

  • Prípady nákazy koronavírusom už potvrdili aj v susednom Rakúsku
  • Oba prípady sú v Innsbrucku
BeFunky-collage (2)
TASR
  • Prípady nákazy koronavírusom už potvrdili aj v susednom Rakúsku
  • Oba prípady sú v Innsbrucku

V Rakúsku potvrdili dva prípady nakazenia koronavírusom SARS-CoV-2. Informuje o tom Wienerzeitung. Tirolsko sa  podľa súčasných informácií nechce bližšie vyjadrovať k prípadom. Potvrdilo sa iba to, že dvaja nakazení majú 24 rokov a žijú v Innsbrucku.

Na Slovensku ešte nemáme zaznamenaný žiadny prípad nákazy koronavírusom. V súvislosti s nebezpečným vírusom u nás preverili už 63 vzoriek. V utorok o tom informovala agentúru SITA hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Na Slovensku ochorenie na nový koronavírus doteraz podľa rezortu nebolo potvrdené.

Ochorenie nebolo potvrdené ani v prípade ženy hospitalizovanej na infekčnej klinike Fakultnej nemocnice v Trnave. Pacientku si zatiaľ nechávajú v nemocnici, ešte nie je jasné, kedy ju prepustia.

Ženu v trnavskej nemocnici hospitalizovali v pondelok, predtým navštívila Taliansko, kde evidujú už približne dvesto ochorení na koronavírus.

Vírus je už aj v Chorvátsku

Prvé prípady nákazy novým koronavírusom v utorok potvrdili aj Chorvátsko. Informuje o tom agentúra SITA.  Rakúska verejnoprávna televízia ORF informovala, že ochorenie COVID-19 potvrdili u dvoch osôb v spolkovej krajine Tirolsko.

Jedna z nich pochádza zo severného Talianska, no nie je zatiaľ známe, či tam nedávno cestovala. Pacienti majú miernu horúčku a sú v izolácii v nemocnici v Innsbrucku, uvádza ORF.

Chorvátsko potvrdilo nákazu u muža, ktorý cestoval do talianskeho Turína. Oznámil to premiér Andrej Plenkovič. Pacient je podľa jeho slov „mladý muž s miernou formou ochorenia“, pričom je v izolácii a v dobrom stave.

Najviac infikovaných na svete má stále Čína, vyše 77-tisíc, ako aj viac než 2 600 obetí. V 30 iných štátoch registrujú vyše 1 200 potvrdených prípadov nákazy a viac než 20 úmrtí.

Zdroje: wienerzeitung.at, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK