Koronavírus na Slovensku potvrdený nebol, štát však pripravuje opatrenia

  • V prípade, že sa situácia s výskytom nového koronavírusu v Európe zhorší, môžu sa zaviesť náhodné kontroly na bratislavskom letisku
TASR
  • V prípade, že sa situácia s výskytom nového koronavírusu v Európe zhorší, môžu sa zaviesť náhodné kontroly na bratislavskom letisku

Do dnešného dňa nebol na našom území potvrdený prípad nového koronavírusu. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti. Takisto uvádza, že Ministerstvo zdravotníctva SR a Úrad verejného zdravotníctva SR doteraz zaznamenali štyri podozrenia na ochorenie spôsobené novým koronavírusom, v jednom prípade bol výsledok negatívny, u zvyšných troch sa s veľkou pravdepodobnosťou predpokladá rovnaký scenár.

Čítaj viac TU>>Slováci uväznení na palube lietadla v Číne: Hrozili nám 2 týždne v karanténe

„Epidemiologickú situáciu podrobne sledujeme a priebežne o aktuálnej situácii informujeme kľúčové rezorty, regionálne úrady verejného zdravotníctva a odbornú i laickú verejnosť. Informácie zverejňujeme na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR a na sociálnych sieťach,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

KORONAVÍRUS: SLOVENSKO PRIJÍMA OPATRENIA, TU SÚ DÔLEŽITÉ KONTAKTY- Do dnešného dňa nebol na našom území potvrdený…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Montag, 27. Januar 2020

Úrad verejného zdravotníctva SR zriaďuje k otázkam verejnosti týkajúcim sa nového koronavírusu Call centrum s nepretržitou prevádzkou. Ľudia môžu odborníkov kontaktovať cez emailovú adresu [email protected] ako aj na telefónnom čísle 0917 222 682.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) avizoval po pondelkovom zasadnutí krízového štábu na pôde rezortu zdravotníctva viaceré opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Okrem iného poznamenal, že požiada ministerstvo dopravy, aby sa na bratislavskom Letisku M. R. Štefánika vykonalo cvičenie. Informuje o tom TASR.

V najbližších dňoch sa vykonajú cvičenia na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave a hraničných priechodoch v Čiernej nad Tisou a Vyšnom Nemeckom. Cvičeniami prejde aj osem krajských nemocníc za účasti záchranárskych zložiek so zameraním sa na špeciálnu izoláciu a hospitalizáciu pacienta. V prípade, že sa situácia s výskytom nového koronavírusu v Európe zhorší, môžu sa zaviesť náhodné kontroly na bratislavskom letisku.

Čítaj viac TU>>Slováci vracajú peniaze za letenky do čínskych miest. Ako ohrozuje koronavírus turizmus a biznis?

V dôsledku nového koronavírusu zomrelo v Číne už najmenej 106 ľudí. Medzi 25 úmrtiami, ktoré zaznamenali v utorok, je po prvý raz jedno aj z Pekingu, zvyšok je z provincie Chu-pej, odkiaľ sa vírus začal šíriť. Čínska národná zdravotná komisia v pondelok potvrdila 1 771 nových prípadov nákazy a celonárodný počet tak stúpol na 4 515. Z nich je 976 vo vážnom stave.

Po zotavení z nemocnice prepustili celkovo 60 ľudí, uvádzajú čínske štátne médiá. Okrem pevninskej Číny hlásia potvrdené prípady aj z Hongkongu, Macaa, Taiwanu, Thajska, Japonska, Južnej Kórey, Spojených štátov, Vietnamu, Singapuru, Malajzie, Nepálu, Francúzska, Austrálie, Srí Lanky a Kanady. Prvý prípad nákazy novým koronavírusom potvrdili už aj v Nemecku.

zdroj: TASR

Nový koronavírus sa podľa tamojších odborníkov prenáša už počas inkubačnej lehoty, ktorá sa pohybuje od jedného do 14 dní, a predtým ako sa prejavia prvé príznaky. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok uviedla, že zatiaľ nie je známe, či je vírus nákazlivý predtým, ako sa objavia symptómy. Tými sú kašeľ, horúčka a pri závažných prípadoch dýchavičnosť a zápal pľúc.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech