Koronavírus online: Na Slovensku potvrdili ďalších 12 prípadov nákazy

 • Niektorí Slováci si zamieňajú mimoriadnu situáciu s prázdninami, chodia po úradoch a na nákupy
 • Slovensko má zatiaľ 44 potvrdených prípadov nákazy
AktualneSIU
 • Niektorí Slováci si zamieňajú mimoriadnu situáciu s prázdninami, chodia po úradoch a na nákupy
 • Slovensko má zatiaľ 44 potvrdených prípadov nákazy
 • Niektorí Slováci nerešpektujú opatrenia, ktoré stanovila vláda
 • Ak sa nespomalí trend šírenia vírusu, o týždeň môžeme mať na Slovensku až 600 prípadov
 • Nórsko aj USA zaviedli mimoriadne bezpečnostné opatrenia
 • Na Slovensku od 7:00 nefunguje žiadna medzinárodná doprava, na hraniciach sú kontroly
 • Všetky európske futbalové súťaže vrátane ligy majstrov sa odkladajú
 • 20:09 Messi a C. Ronaldo vyzývajú k zodpovednému konaniu v boji s koronavírusom Lionel Messi a Cristiano Ronaldo vyzývajú: „Rešpektujte pokyny autorít a zdržiavajte sa doma“

  19:32 Najvyššia talianska futbalová súťaž už má desať potvrdených prípadov nakazenia koronavírusom medzi svojimi hráčmi. COVID-19 má podľa najnovších správ aj stredopoliar Sampdorie Janov Fabio Depaoli.

  19:22 UEFA pripravuje odloženie ME 2020. Potvrdila to Talianka Christillinová z FIFA. Euro by sa malo hrať 12. júna do 12. júla 2020, no šírenie koronavírusu po celom starom kontinente robí v tomto smere škrt organizátorom.

  19:07 Hráči Wu-chanu sa v Španielsku skrývali pred koronavírusom, teraz pred ním utekajú do Číny Futbalisti Wu-chanu mali domov letieť už v polovici februára, pobyt v Španielsku sa im predĺžil o celý mesiac.

  18:58 Francúzskemu radikálnemu protirežimnému hnutiu žltých viest je prednejšie demonštrovať za svoje sporné ekonomické požiadavky, ako chrániť sa pred nebezpečenstvom koronavírusu. Protestovali aj napriek zákaz zhromažďovať sa.

  18:51 Lekári skúšajú na koronavírus nový liek, výsledky sú zatiaľ zmiešané Liek začali dávať šiestim pacientom v Ríme a šiestim v Neapole. Z Rímu ešte výsledky nie sú, v Neapole sa trom pacientom výrazne zlepšil stav, no štvrtý zomrel.

  17:25 „Dnes sme vyšetrili 185 vzoriek, z ktorých 12 vykazuje pozitívny nález,“ uviedol premiér. Na Slovensku je tak oficiálne potvrdených 44 prípadov ochorenia na koronavírus. Ako Pellegrini dodal, tlačový odbor ministerstva zdravotníctva spresní informácie o pacientoch. Dnes boli identifikované nákazy u:

  • 4 muži a 3 ženy sa nakazili v Bratislave
  • 1 muž v okrese Bytča
  • 1 muž vo Svidníku
  • 2 ženy v Senci
  • 1 muž v Nových Zámkoch

  16:51 Peter Pellegrini oznámil, že koronavírusom je nakazených ďalších 12 ľudí. Ich identita bude postupne zverejňovaná. Jedn pán je z Nových Zámkov. Premiér vyzval na dodržiavanie reštrikcii. „Spomalme život, aby sme spomalili aj šírenie nákazy,“ odkázal. Súčasne povedal, aby ľudia vyhľadávali korektné informácie a nie pofidérne hlasy nahrávok. Reagoval tak na šíriace sa dezinformácie ohľadne situácie na Slovensku.

  Gepostet von Peter Pellegrini am Samstag, 14. März 2020

   

  16:34 Základný problém nedostatočnej ochrany podľa zdravotníkov spočíva v tom, že ak bude musieť každý z nich, ktorý príde do kontaktu s podozrivým alebo potvrdeným pacientom s COVID-19, absolvovať povinnú karanténu alebo sa nakazí, zdravotnícky systém sa čoskoro zrúti a nebude mať kto ošetrovať.

  16:23 Viacero opatrení v súvislosti so šíriacim sa ochorením Covid-19 prijali samosprávy na Hornom Zemplíne. Mestá Humenné, Snina, Vranov n/Topľou aj Stropkov zatvárajú mestské úrady a obmedzili aj viaceré služby.

  16:15 Nadácia mesta Bratislavy predlžuje termín uzávierky v grantovom programe Kultúra z 31. marca na 30. apríla 2020. Dôvodom je umožniť realizátorom projektov prehodnotiť konanie podujatí do termínu, kedy bude viac dostupných informácií v súvislosti s vývojom a dopadom koronavírusu.

  15:30 Dánsko v sobotu napoludnie uzatvorilo obojstranne svoje pozemné, vzdušné aj námorné hranice a nebude cez ne púšťať nikoho okrem osôb, ktoré majú „legitímny dôvod“ na ich prekročenie.

  15:27 Slováci začali s verejnou zbierkou pre pomoc zdravotníkom. Zatiaľ sa vyzbieralo viac ako 2800 eur.

  „Pomáhame slovenským zdravotníckym zariadeniam zvládnuť pandémiu koronavírusu cez prehľadný systém financovania a zabezpečenia materiálnej pomoci pre nemocnice a domovy sociálnych služieb. Zapojiť sa môže každý, kto chce a môže,“ píše sa na stránke.

  zdroj: ktopomozeslovensku.sk

  15:12 Obavy o vlastné prežitie sú podľa konateľa EOS KSI Slovensko Michala Šoltesa pochopiteľné, keďže dlhodobejšie výpadky v príjmoch môžu vážne nabúrať cash flow a aj samotný chod každej spoločnosti.

  15:08 Jedenásť žilinských prevádzok napriek hrozbe pokuty bolo v noci otvorených Nerešpektovanie vydaných nariadení je správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva ukladá pokutu až do výšky 20-tisíc eur.

  14:50 V Spišskej Novej Vsi v piatok pribudol nový prípad ochorenia koronavírusu. Ide o 2-ročného chlapca, jeho príbuzných testujú. Uvádza sa to na internetovej stránke mesta Spišská Nová Ves.

  14:46 Ľudia v Taliansku sa sami poskladali na nové postele pre milánsku nemocnicu. Do zbierky prispelo 191-tisíc ľudí, vyzbieralo sa celkovo 3,8 milióna eur.

  zdroj: TASR

  14:43 Na koronavíruse je najnebezpečnejšia jeho inkubačná doba, počas ktorej ľudia nevedia, že sú nakazení a môžu nakaziť iných. V relácii RTVS Sobotné dialógy sa na tom zhodli virológ Fedor Čiampor z Centra biológie rastlín a biodiverzity Slovenskej akadémie vied (SAV).

  14:39 RegioJet prerušil prevádzku medzinárodných vlakových spojov medzi Slovenskom a Českom Dopravca obmedzil prevádzku vlakov na regionálnej trati Bratislava – Komárno podľa víkendového rozsahu. Zároveň zastavil prevádzku medzinárodných autobusových liniek zo SR do Česka, Maďarska a Rakúska a obmedzil prevádzku autobusovej linky Bratislava – Banská Bystrica.

  13:32 V zámorí hráči profilíg aj samotné kluby prispievajú zamestnancom arén, ktorí pre koronavírus prichádzajú o financie Spomedzi hráčov hokejovej NHL ruský brankár Floridy Panthers Sergej Bobrovskij venoval 100-tisíc amerických dolárov na to, aby pracovníci haly BB&T Center nezostali bez výplat. Ku gólmanovi sa pridali aj jeho spoluhráči a bokom nezostalo ani vedenie panterov.

  13:28 V Iráne v sobotu stúpol počet obetí nového koronavírusu na 611. Za posledných 24 hodín ide o nárast o 97 ľudí. Nákaza sa doteraz potvrdila u 12 729 ľudí. Nové informácie poskytol v sobotu hovorca iránskeho ministerstva zdravotníctva. 

  13:12 Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) nateraz nebude realizovať avizované práce na šiestej etape zmeny dočasného dopravného značenia pre potreby výstavby križovatky Triblavina na úseku diaľnice D1 Bratislava – Senec.

  12:56 Talianska vláda, odbory a zamestnávateľské zväzy sa v sobotu dohodli na opatreniach s cieľom minimalizovať hospodárske dopady epidémie koronavírusu.

  12:50 Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) poskytuje odkladnú zdravotnú starostlivosť iba v redukovanom režime. Rozhodovať bude závažnosť diagnózy a klinický stav pacientov.

  12:41 Jednou z ďalších nakazených koronavírusom je študentka cirkevnej školy v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Ide o Spojenú školu Svätej Rodiny na Gercenovej ulici. (sita)

  V súvislosti s výskytom koronavírusu Covid-19 u študentky navštevujúcej Spojenú školu Svätej Rodiny v Bratislave a na zabránenie šírenia ochorenia je potrebné podrobiť sa karanténnym opatreniam,“ uviedla Nosálová s tým, že prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v škole bolo nariadené v termíne od 6.marca do 19.marca a všetci žiaci aj personál školy boli poučení o povinných opatreniach. Informáciu o koronavíruse oznámila riaditeľka Spojenej školy Svätej rodiny Hele.

  12:14 Spoločnosť Apple zatvorí na dva týždne svoje predajne po celom svete. Dôvodom je šíriaci sa koronavírus. (The Guardian)

  12:11 Distribučné spoločnosti prerušujú práce na elektrických vedeniach. Pre šíriaci sa koronavírus sa rozhodli zabezpečovať len opravu porúch a výpadkov dodávok elektriny.

  11:47 Podnikatelia môžu zmierniť ekonomický dopad koronavírusu na svoj biznis aj rôznymi opatreniami v daňovej oblasti. Slovenská komora daňových poradcov (SKDP) mimo iného pripomína možnosť odkladu daňového priznania o štvrť roka.

  11:35 Sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare sa pripravuje na masívnejší nárast počtu pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19. Od piatka zastavila plánované operácie v záujme pripraviť priestory a kapacity pre ľudí.

  11:27 Horská záchranná služba (HZS) informuje turistov, že takmer všetky vysokohorské chaty vo všetkých horských oblastiach budú fungovať v obmedzenom režime alebo budú zatvorené. Ide opäť o ochranu pred nákazou.

  11:24 V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú od soboty do pondelka vrátane na hraničných priechodoch s Poľskom prítomné policajné hliadky.

  11:18 Automobilová spoločnosť Ford poslala svojich zamestnancov globálne po celom svete domov. Výrobné linky pokračujú a obzvlášť v Číne, kde by sa mala situácia podľa miestnych zlepšovať. Doma zostane približne 50-tisíc ľudí. (Business Insider)

  11:12 Jedna z najväčších slovenských gastro spoločností zatvára svoje reštaurácie, bary a kluby. Manažment skupiny Medusa, ktorá prevádzkuje vyše 40 prevádzok a zamestnáva 1 400 ľudí v troch krajinách, sa rozhodol ponechať v prevádzke len jedálne v biznis centrách a u veľkých korporátnych klientov.

  11:08 V bratislavskom Novom Meste zatvorili tržnicu aj lanovku na Kamzík. Mestská časť o tom informovala na svojej internetovej stránke. „Z dôvodu preventívnych opatrení proti šíreniu koronavírusu bude od piatka 13. marca zatvorená Tržnica na Trnavskom mýte.

  11:00 Výroba v bratislavskej rafinérii Slovnaft pokračuje bez obmedzení. Rafinérska spoločnosť a najväčší slovenský predajca motorových palív Slovnaft prijíma ďalšie opatrenia na ochranu svojich zamestnancov, spolupracovníkov a zákazníkov pred šírením koronavírusu.

  10:53 Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom a rušením rôznych ligových aj pohárových súťaží odporučila odložiť všetky medzištátne stretnutia naplánované na najbližšie týždne.

  10:47 Po celom Slovensku sa v pondelok pravdepodobne zatvoria mnohé známe aj menej známe prevádzky Fitnescentrá museli k takýmto opatreniam pristúpiť už dnes, u zvyšku je to na zvážení.

  Na koronavírus najviac doplatia malí podnikatelia. Ich biznis totiž žije z ľudí, ktorý je kontaktný s inými.

  Gepostet von Startitup am Freitag, 13. März 2020

  10:44 Koronavírus komplikuje Slovákom nomináciu na ME, kde majú bojovať o OH V ostatných dňoch viacerí slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome ukončili tréningové kempy v Austrálii či Spojených arabských emirátoch a aktuálne prebieha ich presun na Slovensko, kde strávia 14 dní v povinnej domácej karanténe.

  10:35 Meranie teploty pri vstupe či možnosť práce z domu sú opatrenia, ktorými sa riadi už aj Prezidentský palác Opatrenia v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom sa týkajú najmä hostí, ktorí prichádzajú do Prezidentského paláca.

  10:10 Slovenská pošta cez víkendy zatvára svoje pobočky v obchodných centrách Podľa potreby a vývoja situácie štátna poštová spoločnosť obmedzí aj otváracie hodiny svojich ostatných pobočiek.

  10:00 Nateraz jediná pacientka z územia Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktorej potvrdili nákazu koronavírusom, má mierny priebeh ochorenia. Po zasadnutí rozšíreného Štábu pre krízové situácie TSK o tom informovala riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne Ľudmila Bučková.

  09:54 Potravinárska komora Slovenska vyzýva v liste ministerku pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabrielu Matečnú, aby zriadila Krízový štáb ministerstva za účelom koordinácie aktivít a zabezpečenia plynulého zásobovania obyvateľov Slovenska potravinami.

  09:45 Mesto Košice odporúča nepoužívať vzduchotechniku, uzavrelo aj zoo Košice sa spolu s ďalšími samosprávami podieľali na tvorbe pripomienok a odporúčaní pre Ministerstvo vnútra SR

  09:42 Británia si z koronavírusu nič nerobí, podľa vlády je vraj ešte priskoro na opatrenia Podľa hlavného poradcu Johnsonovej vlády pre vedu by nebolo správne, keby sa zavádzali tvrdšie opatrenia už teraz. Človek, ktorého názormi sa evidentne Johnson riadi, sa najviac obáva toho, aby ľudia doma neprepadávali depresiám.

  09:40 V súvislosti s nakazeným cudzincom testujú ďalších desať ľudí Do priameho kontaktu s mužom nakazeným koronavírusom prišli podľa starostu Dolného Dubového Jozefa Čapkoviča len dvaja ľudia. (sita)

  09:38 V ČR malo zatiaľ pozitívne testy na koronavírus 141 ľudí. Na celom svete si pandémia vyžiadala už 5 436 úmrtí.

  22:40 Piatok trinásteho bol najhorší pre Taliansko a Španielsko. Počet nakazených ľudí rastie raketovou rýchlosťou a pribúda aj ľudí, ktorí boj s ochorením prehrali. Kompletná tabuľka, ktorá monitoruje vývoj epidémie je na stránke https://www.worldometers.info/coronavirus/

  Krajiny, v ktorých najrýchlejšie rastie počet nakazených
  zdroj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

  22:35 Zatiaľ najdrastickejšie opatrenia proti šíreniu koronavírusu zavádza Irán. Armáda sa postará, aby nikto nevychádzal na ulicu. Krajina patrí do prvej trojky s najväčším počtom nakazených ľudí. Vírus má potvrdených viac ako 11-tisíc ľudí, viac ako 500 ľudí už chorobe podľahlo.  Zdroj: iDNES.cz

  22:28 103-ročná Číňanka sa vo Wu-chane uzdravila z ochorenia Covid-19. Doterajší rekord držal storočný starček z rovnakého mesta. Žena predtým nemala žiadne vážne zdravotné problémy a z choroby sa dostala za šesť dní.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech