Košice má terorizovať muž, ktorý obťažuje ženy. Jana pred ním ušla a prehovorila

  • Po metropole východného Slovenska sa podľa ženy pohybuje „nebezpečný úchyl“
  • Tá opísala desivé stretnutie a varuje ďalšie ženy
Muž si zakrýva tvár, Košice
Ilustračné foto: Unsplash/Ahmed Rizkhaan, Wikipedia
  • Po metropole východného Slovenska sa podľa ženy pohybuje „nebezpečný úchyl“
  • Tá opísala desivé stretnutie a varuje ďalšie ženy

Vystrašená žena varuje na sociálnych sieťach pred nebezpečným mužom, ktorý sa má pohybovať po sídliskách metropoly východného Slovenska. 

Desivé stretnutie s človekom, ktorý ju mal prenasledovať, opísala na Facebooku. V komentároch ľudia upozornili na to, že s ním zrejme majú skúsenosť aj ďalšie ženy.

Oblečený v čiernom a zamaskovaný ju prenasledoval

„Ženy, pozor, na nebezpečného úchyla v oblasti Hlavná pošta, Kuzmányho, Vojenská, Zádielská a za OD Fresh Lipa,“ píše Jana na sociálnej sieti. „Oblečený celý v čiernom v oblečení väčšej veľkosti, čierne tepláky, mikina s kapucňou cez hlavu, čierna šatka cez ústa a nos! Spadla mu… takže bez brady a fúzov aktuálne. Vek okolo 35 a výška cca 180 cm,“ popisuje ďalej.

policajné auto
zdroj: TASR/Roman Hanc

Ženu mal neznámy muž prenasledovať a snažiť sa ju chytiť, avšak vďaka zachovaniu chladnej hlavy a duchaprítomnosti vyviazla bez fyzického zranenia. „Oblasť zrejme dobre pozná, lebo stihol utiecť a ukryť sa pred policajnými hliadkami,“ tvrdí Jana.

„Ak ho uvidíte a prenasleduje vás, hneď volajte políciu, ak odíde, zostaňte v strehu, pozor, pravdepodobne sa za vami vráti a pokračuje ďalej!“ uzatvára post žena.

„Už mali nepríjemnosť aj na jednej z neďalekých škôl, ktorú navštevuje dcéra. Nahlásili to polícií, ale zjavne nepomohlo,“ píše v komentári pod príspevkom iná užívateľka.

„Včera sa presne takýto podivín prechádzal po Kukučínovej. Vyšší, chudý a tvár komplet prekrytá šatkou. Bolo to cca o 19.30 ,“ komentuje zase iná užívateľka.

Naša redakcia v prípade oslovila aj políciu.

„Polícia v nedeľu (2.7.) krátko pred 22.45 h prijala trestné oznámenie o prenasledovaní neznámou osobou. Treba však poznamenať, že podľa oznámenia malo ku skutku dôjsť ešte v sobotu (1.7.) okolo 01.30 h. Policajti po vlastnej línii vykonali určité operatívne procesy, ktoré však z taktických dôvodov nebudeme špecifikovať. Nebolo však zistené také protiprávne konanie, ktoré by nateraz viedlo k začatiu trestného stíhania, prípadne objasňovaniu v priestupkovej rovine.“ uviedla pre Startitup Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

Útočník nožom zranil dvoch ľudí v Košiciach, polícia ho zadržala

Pred pár mesiacmi metropolou východu otriasol incident, pri ktorom útočník nožom zranil dvoch ľudí. Polícia ho zadržala na mieste činu, píše TASR. Informovala o tom v máji krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová s tým, že útok, ku ktorému došlo v okolí jedného z košických obchodných centier v piatok 12.5. popoludní, si vyžiadal ľahké zranenia.

„Záchranné zložky zasahovali v košickej mestskej časti Nad jazerom, kde v okolí jedného z obchodných centier došlo k zraneniu. Na miesto udalosti, kde sa podľa oznámenia mali nachádzať dvaja ľudia bodnutí nožom, boli operačným strediskom ihneď vyslané hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Po ich príchode sa na mieste nachádzali dvaja zranení muži s bodnými poraneniami, ktorým policajti ihneď poskytli prvú pomoc a privolali rýchlu zdravotnú pomoc (RZP),“ priblížila hovorkyňa.

Ďalšia policajná hliadka podozrivého spozorovala v blízkosti obchodného centra. Za použitia donucovacích prostriedkov, keďže kládol aktívny odpor, ho zadržali. Keďže mal na ruke rezné rany, ktoré si spôsobil sám počas útoku nožom, policajti aj jemu poskytli zdravotnú pomoc.

„Všetky tri osoby si so zraneniami do opatery prevzali pracovníci RZP a boli prevezené do košických nemocníc. Prevoz podozrivého muža, 37-ročného Košičana, bol aj za asistencie policajnej hliadky. Nôž, ktorým podozrivý muž útočil, policajti na mieste zaistili,“ doplnila Mésarová.

Následne na miesto udalosti vyslali policajný vyšetrovací tím a kriminalistický technik zaistil stopy, ktoré podrobia expertíze. Polícia miesto udalosti zadokumentovala a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach v tejto súvislosti v máji začal stíhanie pre trestný čin výtržníctva v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví v štádiu pokusu ťažkej ujmy. Mésarová upozornila, že útok nožom na jedného z mužov smeroval na životne dôležitý orgán.

Zdroje: Facebook/Košice - kuriozity a absurdity , TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá