Košický startup Matsuko získal takmer miliónovú investíciu, obsadzuje svetový trh

  • Košický startup Matsuko sa môže pochváliť novou investíciou
  • Takmer milión eur má pomôcť k dosiahnutiu vývoja budúcnosti komunikácie
  • Do startupu investovali aj známi Slováci
BeFunky-collage (3)
Facebook/Matsuko
  • Košický startup Matsuko sa môže pochváliť novou investíciou
  • Takmer milión eur má pomôcť k dosiahnutiu vývoja budúcnosti komunikácie
  • Do startupu investovali aj známi Slováci

Košický startup Matsuko, ktorý vytvára trojrozmerné hologramy s prepojením na rozšírenú realitu, získal investíciu takmer jeden milión eur. Oznámili to vo svojej tlačovej správe.

V prvom A kole investície sú hlavnými investormi anglicko-slovenský fond IPM spolu so súčasnými investormi z Neulogy Ventures, Granpool Hungary a sli.do.

Do financovania technologického startupu sa zapojili aj tzv. „anjelskí investori“  Šimon Šicko (Pixel Federation) alebo Miklos Kobor. Matsuko sa stala prvou firmou, do ktorej investovala slovenská úspešná firma sli.do. Firma ponúka aj technológiu, ktorá prepája stretnutia na diaľku.

„Táto technológia môže byť prelomová. Polovica nášho tímu pracuje na diaľku a technológiu Zoom používame skoro tak, ako dýchame,“ hovorí Peter Komnorník, CEO sli.do.

zdroj: Facebook/Matsuko

S investormi sa neponáhľali

Podľa spoluzakladateľky Matsuko, spoločnosť hľadala peniaze už vyše roka a neponáhľala sa. „Investičné kolo sme mali otvorené takmer rok. Rozprávali sme sa s rôznymi fondami a investormi na Slovensku aj v zahraničí. S finálnymi investormi išli rokovania veľmi rýchlo. Rokovali sme s množstvom ľudí a investičné kolo bolo dlhé, ale chceli sme si byť istí, že sa rozhodneme pre správnych investorov,“ hovorí pre Startitup Mária Virčíková.

Podľa našich informácii má byť súčasná hodnota spoločnosti na úrovni 6 miliónov eur. Peniaze chce spoločnosť využiť na vývoj nových technológií.

Táto investícia má umožniť ďalší vývoj soft-launch produktu 3D Telepresence.Podarilo sa nám získať niekoľko dôležitých zákazníkov, ktorí budú 3D Telepresence využívať vo svojich firmách. Technológia dokáže v reálnom čase rekonštruovať z 2D do 3D vrchnú časť tela človeka,“ dopĺňa.

V tomto kole investícií získali investori podiel 15 percent. Matsuko momentálne vytvára licencie pre svoje produkty vo Francúzsku, Kanade alebo Číne.

„Peniaze použijeme na vývoj našich produktov. Táto tchnológia prináša budúcnosť komunikácie,“ hovorí CEO Matúš Kirchmayer.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK