Kotlebovci musia šéfke PS Bihariovej zaplatiť 5 000 eur a verejne sa ospravedlniť, rozhodol súd

  • Irena Bihariová vyhrala súd proti strane ĽSNS, rozsudok zatiaľ nie je právoplatný
  • Strana jej má zaplatiť 5 000 eur a verejne sa ospravedlniť
  • Bihariová avizuje, že pokiaľ peniaze získa, investuje ich do boja proti dezinformáciám
pjimage-29
Faceboon/ Irena Biháriová, TASR/Pavol Zachar
  • Irena Bihariová vyhrala súd proti strane ĽSNS, rozsudok zatiaľ nie je právoplatný
  • Strana jej má zaplatiť 5 000 eur a verejne sa ospravedlniť
  • Bihariová avizuje, že pokiaľ peniaze získa, investuje ich do boja proti dezinformáciám

Politická strana ĽSNS sa musí verejne ospravedlniť predsedníčke hnutia Progresívne Slovensko Irene Bihariovej a zaplatiť jej sumu 5 000 eur ako náhradu za ujmu, rozhodol o tom Okresný súd v Banskej Bystrici. Informovala o tom Bihariová prostredníctvom statusu na sociálnej siete Facebook

Ospravedlnenie musí ĽSNS uverejniť v ich novinách a na oficiálnej webovej stránke.

Nebyť mnohých z vás, tento príbeh by nemohol mať šťastný koniec: ako bežný človek s profesnou minulosťou v mimovládke, v tom čase čerstvo angažovaný v politickej strane, v ktorej som vtedy fungovala väčšinu roka bez príjmu, som nemala žiadne tučné kontá a teda nemohla by si dovoliť hradiť náklady právneho zastupovania. Bola to vaša veľkorysosť a občianska spolupatričnosť, vďaka ktorej sa mi podarilo vyzbierať dostatok zdrojov potrebných na doteraz 2 roky trvajúci proces,“ komentuje Biháriová. 

Rozhodnutie je zatiaľ neprávoplatné, ĽSNS sa môže voči verdiktu odvolať. „Samozrejme, kým na to príde, je potrebné počkať na právoplatnosť rozsudku a prípadné vysporiadanie sa s odvolaním ĽSNS, hoci za celý čas okrem irelevantných konšpirácií neprezentovali súdu jediný argument, ktorý by mohol spochybniť, že o mne šírili čisté klamstvá. Ak sa odvolajú, budem ďalej poukazovať na protiprávnosť konania ĽSNS a verím, že mi za pravdu dá aj odvolací súd,“ hovorí Biháriová. 

Nazvali ju cigánskou fanatičkou

Avizuje, že pokiaľ peniaze získa, venuje ich v prospech boja proti dezinformáciám. 

Pred približne doma rokmi distribuovala ĽSNS po celom Slovensku svoje stranícke noviny s mojou fotkou a oznámením, že som ‚cigánska fanatička’, ktorá od ministerky školstva Lubyovej poberala tisíce eur na dotáciách a chodila za ne presadzovať ‚zvrhlú agendu’ deťom na školy. Bola to čistá lož od začiatku po koniec,“ pripomína Bihariová incident, ktorý ju podnietil k podaniu žaloby.  

Zdroj: Facebook/ Irena Biháriová

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie