Kotlebovci robili divadielko, Mazurek len mlčal. Vysmiali sa mu, vraj to bolo najlepšie vystúpenie

  • Poslanci kotlebovcov blokovali rečnícky pult
  • Na rokovaní v snemovni totiž chýbal premiér Igor Matovič
BeFunky-collage-8
TASR
  • Poslanci kotlebovcov blokovali rečnícky pult
  • Na rokovaní v snemovni totiž chýbal premiér Igor Matovič

Pár minút pred polnocou bolo v parlamente opäť živo. Poslanci kotlebovcov blokovali rečnícky pult. Na rokovaní v snemovni totiž chýbal premiér Igor Matovič. Gestom ĽSNS žiadala účasť premiéra na rokovaní. 

Najlepšie vystúpenie Mazureka

Poslanci pokračovali reakciami na vystúpenie Milana Mazureka, ktorému počas blokovania pultu spustili časomieru. Pôvodne mal síce rečniť predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš, ale ten nebol v sále a tak prišiel na rad Mazurek.

Počas 30 minút, ktoré mal na vystúpenie, rečnil krátko. Väčšinu času len blokoval pult. Reagovalo naňho okolo 30 poslancov. Koalícia sa zhodla, že ide o jeho doteraz najlepšie vystúpenie.

Kým nepríde pán premiér, budeme tu stáť. Keď príde, môžeme pokračovať,“ tvrdí Mazurek.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel ich niekoľkokrát vyzval, aby odišli. „Pán premiér je na ceste, kolegovia. Nenapínajte svaly a pustite pána Šipoša, nie sme vo fitku,“ apeloval Grendel. Kotlebovci ho neposlúchli, a tak vyhlásil prestávku až do 23:15.

Do rokovacej sály sa pred polnocou vrátil Igor Matovič. Vyslúžil si obrovský potlesk. „Výborný prejav,“ povedal Mazurekovi, ktorý rečnícky pult opustil.

Mazureka chválili viacerí

Poslanec Hlasu Erik Tomáš bránil kotlebovcov, hoci, ako sám povedal, nie je zástancom obštrukcií v parlamente. „Kolegovia z ĽSNS ukázali, ako vyzerala jeho politika za jeho čias. Som prekvapený, že vôbec prišiel, pretože arogancia, ktorú predvádza, je taká typická pre neho,“ vyhlásil Tomáš na margo Matoviča.

matovič
zdroj: TASR/Martin Baumann

Predseda ĽSNS Marian Kotleba poznamenal, že blokovanie schôdze malo význam, pretože v čase, kedy sa poslanci zapájali do diskusie k odvolávaniu premiéra, šéf vládneho kabinetu mohol ísť domov spať. 

Igor Kašper ocenil Mazurekov prejav. Ironicky ho poprosil do budúcna skrátiť vystúpenie. „Prax robí majstra, ja by som si želal, aby všetky prejavy boli také intelektuálne ako tento,“ podotkol Juraj Gyimesi za OĽaNO.

Podobne ironické hodnotenie mali viacerí členovia vládnej koalície. Za prejav sa Mazurekovi poďakovali aj Sebastián Kozarec, Tomáš Šudík či Peter Pčolinský.

Zdroje: TASR, Aktuality.sk, Zomri

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech