Kramár jatrí staré rany v seriáli Pumpa: Ja ženy milujem, keď to obom nevadí, nie je to zlé

  • Herec Maroš Kramár sa po viac než roku vracia k afére
  • V relácii Inkognito chytal maskérke zadok, za čo sa naňho vyliala vlna kritiky za sexuálne obťažovanie
Kramár, Pumpa
RTVS/televízia/archív reprofoto
  • Herec Maroš Kramár sa po viac než roku vracia k afére
  • V relácii Inkognito chytal maskérke zadok, za čo sa naňho vyliala vlna kritiky za sexuálne obťažovanie

V roku 2020 Slovenskom prehrmela kauza Maroša Kramára, ktorý v dokrútke relácie Inkognito „šteklil“ maskérku po zadku. Mnohí to prirovnali k sexuálnemu obťažovaniu. Iní sa pýtali, prečo sa takáto vec vôbec rieši.

Médiám sa neskôr vyjadril aj samotný herec, ktorý si ale stále stál za názorom, že sa z  „komára spravil somár“.

Sexizmus v akomkoľvek prejave poukazuje na podradenosť osoby, ktorá sa jeho predmetom stala. Znie to ako poučka, ale je to tak, napísali sme v komentári. Či je ním žena alebo muž, je to jedno. Rozdiel existuje jedine vo fyzickej či psychickej sile, ktorou jeden alebo druhý oplývajú.

Áno, aj muži zažívajú sexuálne obťažovanie. Percento je však neporovnateľne nižšie a aj spôsob obrany je u mužov výraznejší a prirodzenejší.

V láske vek nehrá rolu

V seriáli RTVS Pumpa sa niečo po roku od incidentu ku kauze Kramár vrátil. Diel bol odvysielaný 16. októbra. Približne 5 minút dialógu v ňom vyplnila kauza a jej pre aj proti.

Dialóg medzi účinkujúcimi v rámci kauzy začal vetou, kedy sa Kramára predavačova dcéra opýtala, „čo to bolo s tou maskérkou“. On odpovedá, že je to jeho kamarátka a pokiaľ to ani jednému nevadí, tak to tak môže byť. 

Situáciu vyostruje vetou že „v Prahe má aj tak viac práce a sú tam aj maskérky“, čím sa pichľavo dotkol už takmer zabudnutej kauzy.

Kramár v diele aj naďalej obhajuje svoju osobu, pričom sa ho účinkujúca pýta, či na takúto vec už nie je starý. Odpovedá jej, že na lásku starý nikdy nebude.

„To sa mladému ľahko hovorí. Ja si myslím, že také dvorenie a laškovanie, čo to má s vekom, to je korenie života. Ja ženy milujem, vážim si vás a mám vás rád,“ vraví Kramár.

„Viete, čo vám prajem? Aby sa chlapci o vás bili. Mimochodom, v Taliansku všetci vykrikujú, popiskujú. To ich majú všetkých zavrieť?“ odkázal na záver dievčine.

Z akého dôvodu sa k obhajobe hercovej osoby a činov, ktoré sú dodnes považované za sexuálne obťažovanie v priamom prenose, RTVS odhodlala venovať priestor, ostáva nezodpovedané.

Zámer zo seriálu nemusí byť divákovi jasný, pretože téma sexuálneho obťažovania v zmysle chytania za zadok ostáva otázkou polemiky, no nie vyhranenia názoru. 

Zdroj: RTVS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie