Kreativ gang a Deal factory pomáhajú firmám rásť, vďaka jedinečnému prepojeniu marketingu s obchodom

Untitled design – 2022-09-26T170810.420
Kreativ Gang a Deal Factory

Balans medzi marketingom a obchodom premieňajú potenciál na zisku.

Iba 8% firiem má silné prepojenie a dobré vzťahy medzi marketingovým a obchodným oddelením. Obchodní zástupcovia ignorujú 50% leadov pochádzajúcich z marketingu. 76% marketérov zabúda pri svojej práci na dáta od sales teamu.

Obe odvetvia sú silnými hráčmi, no jeden bez druhého fungujú neefektívne. Prečo nespolupracujú, keď firmám prinášajú najväčšie výnosy? Prečo je ich synergia kľúčová?

Marketing a Sales

Pri spolupráci na rovnakých cieľoch produkujú viac leadov a zvyšujú príjmy. Marketing pracuje s mäkkými dátami. Sústredí sa na zvyšovanie povedomia a interakcie zákazníka so značkou. Sales si potrpí na tvrdé dáta. Komunikujú priamo, networkujú, zbierajú čísla. Krátkodobé aktivácie majú nižší dosah, no cieľom je mať výsledky dlhodobo. Tie vznikajú zlúčením marketingu a obchodu.

a37b6f20-ed5c-4bc2-a115-816de947b27f 2 (1)
zdroj: Kreativ Gang a Deal Factory

Kreativ Gang a Deal Factory

To sú názvy agentúr, ktoré pochopili, že ich zlúčenie je potrebné. Kreativ Gang, ako 360° marketingová agentúra, pokrýva celý online aj offline priestor. Tvoria marketingové stratégie a čo si vymyslia, to zrealizujú. Na druhej strane Deal Factory je 100% obchodná agentúra. Prenajímajú obchodných zástupcov, tvoria obchodné stratégie, vybudovali technologicky vyspelé call centrum.

s5bu1cncisf4foeq420221003074513
zdroj: Kreativ Gang a Deal Factory

Výsledok ich synergie

Spolu pripravujú marketingovo-obchodné stratégie. Zdieľajú si nazbierané dáta. Mäkké aj tvrdé. Vďaka tomu vedia stanoviť splniteľné ciele. Nastavujú správny chod firmám. Vytvárajú lovebrand a zároveň zvyšujú obchodné výsledky. Vďaka dátam z minulosti vedia predpokladať budúcnosť a jej výnos. Spolu sú zameraní na growth hacking a teda rapídny rast firmy. Práve teraz pomáhajú firmám ako Menuland, Skovajsa, ective či Ainalytics.

Čo urobiť pre vaše výsledky

Sústreďte sa na to, aby vo vašej firme zavládla spolupráca medzi marketingom a sales oddelením. Ak vám vo firme títo zamestnanci chýbajú, obráťte sa na skúsených marketérov a obchodníkov, ktorí vám nastavia procesy a ciele. Ich spolupráca pretvorí potenciálnych zákazníkov v skutočných zákazníkov. S tým vám vedia pomôcť už spomínané agentúry Kreativ GangDeal Factory. Nechajte si poradiť.

DealFactory_portraits-22
zdroj: Kreativ Gang a Deal Factory

 

Najnovšie videá

Trendové videá