Slováci chcú bratislavský most pomenovať Most kapitána Danka, Chucka Norrisa či Most Covid, rozhodne Facebook

  • Slováci dostali na svoje plecia neľahkú úlohu
  • Minister dopravy Andrej Doležal ľudí vyzval, aby vymysleli názov nového mosta v Bratislave
Wikimedia/Corporal Lynn Murillo/EU2016 SK, d4r7.com
  • Slováci dostali na svoje plecia neľahkú úlohu
  • Minister dopravy Andrej Doležal ľudí vyzval, aby vymysleli názov nového mosta v Bratislave

V Bratislave by sme totižto už budúci rok mali mať v poradí šiesty most. Ten je súčasťou nultého obchvatu D4 a prepája dve veľké časti Dunajského súmostia – hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever.

„Keďže tento most ešte nemá názov, budem rád, ak nám ho pomôže vybrať verejnosť. Prosím, napíšte do komentára pod tento príspevok svoj návrh názvu a desať návrhov s najväčším počtom lajkov sa dostane do užšieho výberu, z ktorého bude opäť verejnosť vyberať ten víťazný,“ vyzval ľudí na sociálnej sieti minister dopravy. 

Gepostet von Andrej Doležal – minister dopravy a výstavby SR am Dienstag, 9. Juni 2020

Ľudia môžu svoje návrhy posielať do 15. júla 2020. O tom, že Slováci sú v skutku kreatívny národ, svedčia aj niektoré unikátne názvy, ktoré navrhli.

Objavili sa hneď niekoľko vtipných návrhov, ako napríklad: Most priateľov eurofondov, Most Beautiful alebo Most Wanted, Most kapitána Danka, Most Covid, Most Chucka Norrisa či dokonca Most – Híd.

Jeden z komentujúcich, Daniel zase navrhol, aby sa nový projekt volal Španielsky most. Jednak vždy upúta pozornosť čokoľvek, čo sa v nejakom meste volá podľa úplne inej krajiny (Spanish Steps v Ríme napríklad). A zároveň by to bolo pekné memento enormnej korupcie, ktorá sprevádza každý štátom financovaný dopravný projekt na svete. No a práve Španielsko je známe obrovskými verejnými investíciami do dopravnej infraštruktúry,“ ozrejmil svoj návrh.

zdroj: d4r7.com

Lukáš zase navrhol, aby to bol Most M. R. Štefánika. „Most symbolizuje prepojenie/premostenie histórie, súčasnosti a budúcnosti. Pri Ivanke pri Dunaji sa zrútilo lietadlo s jedným z najväčších Slovákov našej histórie: Milanom Rastislavom Štefánikom. Bola by to spomienka na jeho tragické úmrtie a symbolické gesto zachovania jeho odkazu pre budúce generácie,“ napísal Lukáš.

„Som veľmi rád a zároveň poctený, že som sa dnes zúčastnil prepojenia mostu aj so svojím predchodcom v úrade Érsekom Árpádom a teším sa, že už o niekoľko mesiacov budú môcť občania jazdiť po novom moste,“ dodal Andrej Doležal.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech