Krištáľové krídlo hlási novinky. Prichádza s novým dizajnom sošiek a knihou

  • Slávnostný galavečer odprezentoval nový dizajn sošky, za ktorým stojí sochár Ján Ťapák a dizajnér Patrik Illa
  • Pokrstené bolo aj knižné dielo pod značkou Krištáľového krídla
archív Startitup
  • Slávnostný galavečer odprezentoval nový dizajn sošky, za ktorým stojí sochár Ján Ťapák a dizajnér Patrik Illa
  • Pokrstené bolo aj knižné dielo pod značkou Krištáľového krídla

Ocenenie Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie osobnostiam na Slovensku, ktoré spomedzi ostatných vynikli vďaka ich výnimočným počinom. Je udeľované vo viacerých odvetviach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života.

Tento rok štartuje už jeho 23. ročník, ktorý so sebou prináša novinky. Tí najlepší budú počas slávnostného galavečera, ktorý sa bude konať 9. februára 2020 v novej budove SND, ocenení soškami s úplne novým dizajnom. Ich novú identitu odhalila zakladateľka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová.

Soška, ktorá sa odovzdáva víťazom vo všetkých kategóriách, sa od prvého ročníka menila len trikrát. Prvý raz po 16 rokoch, druhý po šiestich a dnes,“ oznámila moderátorka večera Jarmila Hargašová.

Na pódiu po boku skupiny Cimbal Brothers, operného speváka Miroslava Dvorského a Márie Vaškovičovej spoločne odhalili novú sošku. Nová cena je výsledkom odbornej spolupráce dvojice výtvarných umelcov, sochára Jána Ťapáka a dizajnéra Patrika Illa.

zdroj: Startitup

„Keď som sa rozprávala s Patrikom, ktorý sa špecializuje na sklenársky dizajn, uvedomila som si, že soška potrebuje nový dizajn. Sklo je symbolom rozletu, umenie, pevného základu a stability, ktorá vo veľkých osobnostiach je,“ prezradila M. Vaškovičová.

Nové kategórie a porotcovia

Zmeny nastali aj v porote, ktorá privítala nových členov. V kategórii Výtvarné umenie laureáta Jána Ťapáka, v kategórii Hudba laureáta Miroslava Dvorského, v kategórii Šport laureáta Mateja Tótha, v populárnej hudbe scenáristku Oľgu Záblackú či producenta Jaroslava Slávika.

Podujatie prináša novinku v kategóriách, ktoré sú obohatené o minuloročné Inovácie a startupy. Ocenenie si minulý rok prebral ako prvý doktor Tomáš Brngál. Vďaka svojej aplikácii Virtual Medicine umožnil desaťtisícom ľudí z viac ako 150 krajín sveta nahliadnuť detailnejšie do ľudského tela pomocou virtuálnej reality.

Nová kategória zožala obrovský úspech, a tak sa organizátori rozhodli, že ju zaradia do každoročných ocenení Krištáľového krídla.

zdroj: Startitup

Tradícia je putom životaschopných

Počas slávnostného večera pokrstili aj novú knihu pod značkou Krištáľového krídla. Tradícia je putom životaschopných je už v poradí tretie knižné dielo. Samotná publikácia je rozdelená do troch okruhov – Laureáti, Nominovaní a Priatelia Krištáľového krídla.

Tento rok bol pre nás veľmi plodný. Nadchli sme sa pre viaceré novinky, o ktorých sme presvedčení, že posúvajú Krištáľové krídlo vpred. V spolupráci s ocenenými výtvarníkmi, dizajnérmi, fotografmi, sochármi a publicistami sa nám podarilo vydať neobyčajné knižné dielo, ktorého obsah čerpá z 22-ročnej tradície oceňovania. Uvedomujem si, že v ocenených osobnostiach nachádzam nevyčerpateľnú studnicu inšpirácie a energie,“ uviedla M. Vaškovičová.

zdroj: Startitup

Slávnostný galavečer 23. ročníka Krištáľového krídla sa uskutoční 9. februára 2020 v novej budove SND, ktorý si budeš môcť pozrieť aj v priamom prenose na Jednotke RTVS.

Zdroj: Krištáľové krídlo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech