Krištáľové krídlo opäť hľadá tých najlepších medzi výnimočnými

  • 7. októbra 2020 – Prípravy 24. ročníka Krištáľového krídla sú v plnom prúde.
  • Krištáľové krídlo hľadá osobnosti, ktoré v roku 2020 zaznamenali výnimočné počiny.
  • Do 31. októbra môže svojho favorita navrhnúť aj široká verejnosť. Stačí vyplniť online formulár na www.kristalovekridlo.sk.
  • 7. októbra 2020 – Prípravy 24. ročníka Krištáľového krídla sú v plnom prúde.
  • Krištáľové krídlo hľadá osobnosti, ktoré v roku 2020 zaznamenali výnimočné počiny.
  • Do 31. októbra môže svojho favorita navrhnúť aj široká verejnosť. Stačí vyplniť online formulár na www.kristalovekridlo.sk.

Krištáľové krídlo je tradíciou a hlasom slovenskej verejnosti, ktorá si chce uctiť a pamätať svoje veľké osobnosti a ich významné úspechy. Má za sebou úspešných 23 rokov udeľovania ocenení v desiatich kategóriách za konkrétny počin v danom roku v oblasti spoločenského, hospodárskeho, vedeckého, športového, kultúrneho života ako aj mimoriadnu cenu.

Porota 24. ročníka zasadla na prvom slávnostnom stretnutí počas Športového dňa Krištáľového krídla v Piešťanoch, kde prediskutovala kritériá stanovené štatútom. Okrem poroty sa športového dňa zúčastnili aj niektorí laureáti KK, reklamní a mediálni partneri. Počas dňa si hostia zastrieľali s novou riaditeľkou Krištáľového krídla Dankou Bartekovou na neďalekej strelnici, absolvovali turnaje v tenise a stolnom tenise a tiež sa povozili po Piešťanoch v historickom vozidle.

zdroj: Pavol Harum

„Potešil ma vysoký záujem zúčastniť sa tohto podujatia. Na stretnutiach Krištáľového krídla sa vytvárajú nové krásne medziľudské vzťahy, vymieňajú sa názory a skúsenosti s úmyslom zvyšovať kredit značky Krištáľového krídla.  Napriek momentálnej situácii a opatreniam v súvislosti s COVID-19 pripravujeme 24. ročník oceňovania. Úspešné osobnosti, ktoré nás reprezentujú a robia dobré meno našej krajine si zaslúžia toto uznanie,“  povedala autorka a producentka Mária Vaškovičová.

Online formulár na zaslanie návrhu nominácie za rok 2020 nájdete na stránke Krištáľového krídla:  https://kristalovekridlo.sk/online-nominacia/. Všetky zaregistrované návrhy na nominácie sú starostlivo posudzované na zasadnutiach odborných porôt. Každý rok robíme výmeny niektorých členov porôt, aby dostali príležitosť rozhodovať čerství laureáti a iní odborníci. Výsledok týchto zmien vidíme hlavne v tom, že sa rozširuje profesionalita porotcov do rôznych oblastí. V 24. ročníku sa k stálym členom pripoja napríklad herec Tomáš Grega, paraolympionička Veronika Vadovičová, laureát Krištáľového krídla futbalista Róbert Vittek, prednostka kliniky LF UK a NÚDCH prof. Ľudmila Podracká, laureát Krištáľového krídla, či onkológ a vedec prof. Michal Mego. Porotcovia do finále posunú v každej kategórii tri osobnosti. Laureáti jednotlivých kategórií budú vyhlásení v priamom prenose televízie RTVS na Jednotke dňa 7. februára 2021 na slávnostnom galavečere v novej budove SND. Krištáľové krídlo za rok 2019 si odniesli významné slovenské osobnosti ako napríklad Jozef Ciller, Juraj Kukura, Sima Martausová, Juraj Griglág, či Oto Báchorík. Všetkých laureátov za rok 2019: https://kristalovekridlo.sk/laureati-kristaloveho-kridla/rocnik-2019/

Novinky Krištáľového krídla sledujte na Facebooku https://www.facebook.com/kristalovekridlo/  Instagrame https://www.instagram.com/kristalovekridlo/ a na web stránke https://kristalovekridlo.sk/.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá