Krutý verdikt pre smerácku exriaditeľku úradu práce. Za tašku zeleniny jej súd naparil 5 rokov za mrežami

  • V stredu si bývalá šéfka úradu práce v Piešťanoch vypočula nemilosrdný verdikt súdu
  • Pre fľašu vína a tašku so zeleninou ju odsúdili na 5 rokov
Bývalá riaditeľka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.
piestany.sk/strana-smer.sk
  • V stredu si bývalá šéfka úradu práce v Piešťanoch vypočula nemilosrdný verdikt súdu
  • Pre fľašu vína a tašku so zeleninou ju odsúdili na 5 rokov

Exriaditeľku Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch poslal pre úplatky sudca za mreže na päť rokov. Nominantka strany SMER Zuzana Komárková mala v čase svojho pôsobenia v štátnej správe prevziať od neznámeho muža fľašu vína s čokoládou a od začínajúcej podnikateľky tašku zeleniny. Bezpečnostný analytik si myslí, že ide o neprimerane vysoký trest.

„Samosudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici dňa 10. augusta 2022 vo vyhlásenom rozsudku uznal obžalovanú Z. K. za vinnú z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku a uložil jej trest odňatia slobody vo výmere piatich rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia,“ informovala krátko po verdikte hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Päť rokov za mrežami však nie je všetko, čo Komárkovej hrozí, súd jej navyše uložil dvojročný trest zákazu činnosti zamestnania a funkcie v orgánoch verejnej moci. Rozsudok však nie je právoplatný. Exšéfka úradu sa prostredníctvom svojho advokáta ihneď po verdikte odvolala a do hry tak vstúpi Najvyšší súd.

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.
zdroj: piestany.sk

Sudca špecializovaného trestného súdu nemal zľutovania ani nad ženou, ktorá mala tašku so zeleninou Komárkovej na úrad priniesť. „Súd uznal obžalovanú N. B. za vinnú z prečinu podplácania a uložil jej peňažný trest vo výške 300 eur. Pre prípad, že by bol výkon peňažného trestu úmyselne zmarený, súd uložil obžalovanej náhradný trest vo výmere troch mesiacov,“ dodala Kudjaková.

Prípad korupcie na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch sa ťahá už od roku 2018. Práve vtedy mala totiž nominantka SMER-u akési dary od spomínaných ľudí prijať. V prvom prípade jej mal nemenovaný muž za pomoc na úrad priniesť fľašu vína a čokoládu.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá