Kšefty s pozemkami a prevody na mŕtve duše. Na východe sa objavil prípad rozsiahlej korupcie

  • Meno šéfky michalovského katastra sa spája s ďalším škandálom
  • Ak sa obvinenia potvrdia, za mrežami strávi niekoľko rokov
  • Žena obvinenia odmieta, vraj sa jej chce niekto zbaviť
pjimage - 2021-08-14T111914.386
Unsplash/Scott Graham Unsplash/Rahbek Media
  • Meno šéfky michalovského katastra sa spája s ďalším škandálom
  • Ak sa obvinenia potvrdia, za mrežami strávi niekoľko rokov
  • Žena obvinenia odmieta, vraj sa jej chce niekto zbaviť

Čoskoro to bude rok, čo sa polícia zaoberá podozrivými machináciami pozemkov na území v správe katastrálneho odboru Okresného úradu v Michalovciach. Pred niekoľkými mesiacmi v tomto prípade figurovalo sedem obvinených osôb. 

Podľa denníka SME si v tom čase aktivisti vyžiadali vyvodenie zodpovednosti u niekoľkých vplyvných osôb. Jednou z nich je napríklad šéfka michalovského katastra. Aktivisti sa spravodlivosti dočkali a žena bola obvinená z prijímania úplatkov. 

zdroj: Unsplash/Cytonn Photography

Pozemky nežijúcich ľudí

Konanie zamestnancov, ktoré polícia považuje za protizákonné, spočívalo v prevode vlastníckych práv na inú osobu v rozpore s vlastníckym právom. Na tom, že sa pozemky prevádzali na základe kúpnopredajných zmlúv, nie je nič netradičné. Zaujímavosťou však je, že v týchto zmluvách boli uvedené mená osôb, ktoré už roky nežijú.

Dal si už niekedy niekomu úplatok?

Na jeseň minulého roku obvinila polícia niekoľko ľudí a informovala, že škoda spôsobená trestnou činnosťou bola vyčíslená na takmer 216-tisíc eur. Hoci o týchto prevodoch šéfka katastra nevedela, na dvere jej nedávno zaklopala NAKA. 

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil M. K. v dvoch skutkoch, a to za zločin prijímania úplatku a nepriamej korupcie,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová. V prípade, že žene bude dokázané prijímanie úplatkov, hrozí jej trest odňatia slobody od 5 do 12 rokov. Nepriama korupcia môže tento trest zvýšiť až o 3 roky. 

Televízii Markíze sa však podarilo zistiť, že žena všetky obvinenia popiera a považuje ich za diskreditačnú kampaň. Žena bola postavená mimo činnú štátnu službu. 

Zdroje: SME, TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie