Kto je MacKenzie Bezos, žena, ktorá bude pravdepodobne najbohatšou zástupkyňou nežného pohlavia?

  • Jeff Bezos a jeho žena MacKenzie minulý týždeň prostredníctvom Twitteru oznámili rozvod
  • Médiá sa okamžite chytili témy peňazí, keďže Bezos je v súčasnosti najbohatším mužom planéty
  • Podľa informácií pár nepodpísal predmanželskú zmluvu, a teda MacKenzie môže po rozvode prísť k značnému majetku
  • Bude z nej najbohatšia žena sveta?
Untitled-1
YouTube
  • Jeff Bezos a jeho žena MacKenzie minulý týždeň prostredníctvom Twitteru oznámili rozvod
  • Médiá sa okamžite chytili témy peňazí, keďže Bezos je v súčasnosti najbohatším mužom planéty
  • Podľa informácií pár nepodpísal predmanželskú zmluvu, a teda MacKenzie môže po rozvode prísť k značnému majetku
  • Bude z nej najbohatšia žena sveta?

Po minulotýždňovom ohlásení rozvodu Jeffa Bezosa a jeho manželky MacKenzie vo svete rezonujú len dve témy s tým spojené. Prvá sa viaže na bulvárnu zápletku miliardára a druhá sa venuje finančnej stránke veci. Keďže podľa informácií Fox News pár nemal podpísanú predmanželskú zmluvu (veď nakoniec Jeff prišiel k obrovskému majetku až postupom času), podľa legislatívy má MacKenzie nárok žiadať o polovicu majetku a môže sa tak stať najbohatšou ženou sveta s takmer 70 miliardami dolárov na účte.

Aký je jej príbeh?

MacKenzie Bezos pochádza zo San Francisca a vo svete za oceánom vôbec nie je známou len ako manželka najbohatšieho muža sveta. Sama sa zaslúžila o svoju popularitu vďaka spisovateľskému talentu. Už ako 6-ročná napísala viac ako sto stranovú knihu. Na prestížnom Princetone študovala pod dozorom držiteľa Pulitzerovej ceny Toniho Morissona, ktorý ju neskôr zamestnal ako svoju asistentku a neskôr ju zoznámil aj s agentkou Amandou Urban. Veľké veci sa však začali diať až po oficiálnom knižnom debute Bezosovej v roku 2005, kedy napísala knihu „The Testing of Luther Albright“ (ako inak, nájdeš ju na Amazone) a rok na to za ňu získala významné ocenenie American Book Award.

Hoci zo začiatku bola MacKenzie významnou súčasťou garážových začiatkov Amazonu, po čase od biznisu upustila, pretože ju nezaujímal až tak, ako knihy. Po svojej prvotine si však autorka dala pauzu a venovala svoj čas prevažne rodine. Podľa portálu The Guardian upustila od svojich vlastných snov preto, aby jej manžel mohol zažiariť. V roku 2013 Bezos napísala ďalší úspešný titul zvaný Traps.

Okrem knižného sveta sa však MacKenzie významne podieľa aj na humanitárnej pomoci. V roku 2014 založila organizáciu, ktorá pomáha týraným deťom, ktorej dala názov Bystander Revolution. Jej ambasádormi už stihli byť Monica Lewinsky, Salma Hayek či mladá speváčka Demi Lovato. Bezosovci spolu založili fond Day One Fund, ktorý pomáha ľuďom bez domova prostredníctvom vytvárania neziskových organizácií a komunít.

Pokojný rozvod, ktorý je rýchly ako strela

Médiá si uťahujú z toho, že rozvod Bezosovcov môže prebehnúť asi tak rýchlo, ako sa dostane balíček objednaný z Amazonu ku svojmu majiteľovi. Prominentný rozvodový právnik Michael Stutman podotkol, že pár sa stal rozprávkovo bohatým najmä preto, že bol rozumný: „A inteligentní ľudia nemíňajú peniaze na právnikov, ale míňajú ich tak, aby maximalizovali majetok, ktorý im zostane po rozvode.“

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Instagram/Startitup

Najbohatšie dámy

Ak MacKenzie Bezos získa polovicu z odhadovaného majetku, čo je 137 miliónov, mohla by sa zaradiť na prvú priečku rebríčka najbohatších žien sveta. Zatiaľ mu kraľuje Alice Walton, jediná dcéra zakladateľa gigantickej obchodnej siete Walmart, Sama Waltona, ktorej majetok v súčasnosti predstavuje približne 46 miliárd dolárov. Táto dáma je na 16. priečke najbohatších ľudí planéty. Za ňou nasleduje Francoise Bettencourt Meyers spolu s rodinou, ktorá vlastní tretinu podielu spoločnosti L’Oreal a na účte má približne 44,6 miliárd dolárov (je 18. v zozname najbohatších ľudí sveta), no a tretie miesto v súčasnosti patrí Sussane Klatten s majetkom v hodnote 20,8 miliárd dolárov, ktorá je jednou z vlastníčok automobilky BMW (je 32. najbohatším človekom planéty.

Zdroj: standard.co.uk, theguardian.com, The Syndey Morning Herald

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech