20200321_koalicia3691644
zdroj: TASR/Martin Baumann,
Veronika Remišová
zdroj: TASR/Martin Baumann,

Kto je Veronika Remišová? Konzervatívna politička žila s mníškami v Paríži, na Slovensku odhaľovala špinavú korupciu

  • Veronika Remišová je líderkou jednej z koaličných strán, Za ľudí, v minulosti sa do parlamentu dostala na kandidátke OĽaNO
  • Ako sa dostala tam, kde je? Pozreli sme sa na jej cestu, na kauzy ale aj na majetkové priznania
  • Veronika Remišová je líderkou jednej z koaličných strán, Za ľudí, v minulosti sa do parlamentu dostala na kandidátke OĽaNO
  • Ako sa dostala tam, kde je? Pozreli sme sa na jej cestu, na kauzy ale aj na majetkové priznania

Veronika Remišová pochádza zo Žiliny. Väčšinu svojho života však trávila mimo rodného mesta. Ešte ako Veronika Belošovičová sa rozhodla pre štúdium umenia. O jej rodine je známe len veľmi málo. Vie sa, že pochádza zo silne veriacej rodiny. Remišovej otec bol lekárom a milovníkom hôr. Stará mama bola poetka. Veronika vyštudovala umenie, horám sa venuje vo voľnom čase. Je veľkou milovníčkou turistiky.

Remišová na umenie po prvýkrát natrafila ešte na základnej škole. Okrajovo to spomenula v rozhovore pre Plus 7 dní. „Na základnej škole som vystupovala v detskom predstavení, keďže sme mali zapáleného učiteľa na základnej umeleckej škole. Ten nám vštepoval lásku k umeniu a k hudbe, k estetike ako takej. Takého pedagóga by som želala všetkým deťom,“ povedala.

Súkromie si chráni

O svojom súkromí hovorí nerada, verejnosť sa tak informácie dozvedá len postupne. Nikdy sa netajila tým, že obe svoje deti si s manželom Milanom Remišom adoptovali. „Najprv sme absolvovali prípravu, ktorá trvá niekoľko mesiacov. My sme mali šťastie, že nám priatelia odporučili robiť prípravu cez občianske združenie Návrat,“ povedala pre Plus 7 dní.  

Všetkým otcom, ktorí sa starajú o svoje rodiny a na svojich pleciach nosia všetky ich starosti, prajem krásny Deň otcov…

Posted by Veronika Remišová on Sunday, June 21, 2020

Manželia Remišovci podľa Obchodného registra SR spoločne figurujú vo firme Papageno, s.r.o.. Práve spomínaná firma bola líderke Za ľudí vyčítaná počas kauzy eurofondov. Spoločnosť však podľa Finstat.sk dlhodobo nevykazuje žiadnu činnosť.

Čo všetko vlastní?

Remišová podľa majetkových priznaní vlastní osem nehnuteľností. Sú medzi nimi pozemky v Pribyline, ale aj tri byty v Bratislave, jeden v Belgicku a jedna rekreačná chata.

Milan Remiš v minulosti pôsobil v európskych inštitúciách, dnes je poslancom mestského zastupiteľstva Bratislava – Staré Mesto. Predsedníčka Za ľudí je pracovne veľmi vyťažená, viackrát preto verejne priznala, že veľká časť starostlivosti o deti leží a pleciach jej manžela. Okrem práce sa predsedníčka Za ľudí venuje len rodine, aktívne spolu trávia čas na horách a snaží sa ich viesť k náboženstvu.

Remišová aj svojou skúsenosťou s adopciou podopiera snahy „chrániť počatý život“. Priamemu zásahu do súčasného právneho stavu sa však vyhýba nielen pri diskusiách o potratoch, ale aj pri téme registrovaných partnerstiev. „Je ľahké hovoriť o tom, čo nás rozdeľuje, ale v záujme budúcnosti Slovenska musíme hľadať víziu, za ktorú sa vieme spoločne postaviť,“ povedala pre krestandnes.cz.

Študovala aj v Paríži

V Bratislave vyštudovala VŠMÚ, získala doktorát z divadelného umenia. Rok však strávila v Paríži, kde študovala na slávnej univerzite Sorbonne audiovizuálnu komunikáciu. V Bruseli zas absolvovala štúdium medzinárodných vzťahov.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Život, majetkové priznanie, Denník N, Plus 7 dní, krestandnes.cz, finstat.sk, Obchodný register SR, majetkové priznania , Plus 7 dní
'

Najnovšie