Kultová hračka Tamagotchi je späť. Pobláznila celú jednu generáciu a trúfa si aj na dnešné deti

  • Elektronické zvieratko sa vracia. Vylepšená verzia bude stáť 50 eur
  • Zvieratko bude prechádzať rôznymi životnými etapami
  • Tamagotchi Pix by sa na trhu malo objaviť už tento rok v júli
tamagotchi
screen/Introducing Tamagotchi Pix,tamagotchi.com
  • Elektronické zvieratko sa vracia. Vylepšená verzia bude stáť 50 eur
  • Zvieratko bude prechádzať rôznymi životnými etapami
  • Tamagotchi Pix by sa na trhu malo objaviť už tento rok v júli

Elektronické zvieratko vo farebnom plastovom vajíčku, ktoré pobláznilo celý svet. Ten, kto vyrastal v 90. rokoch Tamagotchi musel mať jednoducho doma. Keď japonská spoločnosť Bandai v novembri v roku 1996 uviedla na trh túto hračku, ani sa jej nesnívalo, že predá viac ako 82 miliónov kusov. Po čase tento ošiaľ utíchol. Tamagotchi je po 25 rokoch späť, a to vo vylepšenej verzii.

Digitálna hračka mala v minulosti len tri tlačidlá, displej s veľkými pixelmi a cieľom bolo sa postarať o zvieratko tak, aby nezomrelo. V roku 1997 spoločnosť expandovala a podmanila si tínedžerov po celej planéte. Tamagotchi sa skladá z dvoch slov. Japonské „tamago“ znamená vajce a „uotchi“ je pojapončené anglické slovo watch, teda hodinky.

Virtuálny kamarát

Toto elektronické zvieratko je určite hračka, ktorá vstúpila do dejín. V dobe, keď ešte mobily neboli také rozšírené a stáli majland, Tamagotchi bolo predzvesťou dnešných hier na smartfónoch. Od jeho majiteľa si vyžadovalo neustálu pozornosť. Musel ho kŕmiť, odpratávať po ňom neporiadok, ale aj sa s ním hrať, aby sa nenudilo. Ak ho zanedbával, zomrelo. Nikto však nebol smutný, zvieratko bolo možné opätovne „naštartovať“ a začať od začiatku.

Nie je to prvýkrát, čo spoločnosť Bandai oživila hračku. Na oslavu 20. výročia (v roku 2017) v Severnej Amerike predstavila mini verziu ikonického digitálneho vreckového miláčika. Ten sa však sa veľmi neujal. No aj teraz bude zaberať minimum miesta, nebude zanechávať chlpy a stane sa detským kamarátom. CNN Business informovalo, že spoločnosť Bandai America uvádza na trh nový produkt Tamagotchi Pix.

Základ ostáva rovnaký. Tvar vajíčka a tri tlačidlá. Cieľom je vychovať virtuálneho miláčika. Zvieratko bude prechádzať rôznymi životnými etapami, od vyliahnutia až po dospelosť. Ak sa s ním nebudeš hrať alebo ho kŕmiť – zomrie.

Kúpil/a by si si Tamagotchi?

Zabudovaný fotoaparát 

Oproti svojej pôvodnej verzii z roku 1996 je model stonásobne vylepšený. Nielenže má farebný displej, ale tiež je v ňom zabudovaný fotoaparát, vďaka ktorému si deti môžu so svojím virtuálnym kamarátom zhotovovať fotografie. Nový typ Tamagotchi možno kŕmiť jedlom, ktoré deti uvaria a potom sa s ním môžu fotiť.

zdroj: screen/Introducing Tamagotchi Pix

Podľa portálu CNN Business k dispozícii bude tiež režim tzv. preskúmavania. To znamená, že sa v tejto elektronickej hračke zobrazia aj iné zvieratká, ktoré sa s ním budú môcť hrať. Virtuálne zvieratko bude možné prepojiť so zvieratkami kamarátov. Údajne sa budú môcť do seba aj zamilovať a mať virtuálne mláďatká.

Tamagotchi Pix by sa na trhu malo objaviť už tento rok v júli. Hračku si je však možné objednať už teraz, informuje portál CCN Prima News. Stáť bude približne 60 dolárov (50 eur). „Máme plány na nasledujúcich pár rokov, aby sme do Severnej Ameriky neustále privážali nové veci,“ uvádza spoločnosť vo svojom stanovisku.

Zdroje: CNN Business, CNN Prima News

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech