Kultové Porsche 911 z rokov minulých zažije novú éru, tentokrát ako elektromobil

  • Holandská spoločnosť si zaumienila, že vytvorí z áut 20 storočia plnohodnotné autá súčasnosti.
  • Vybavené modernými súčiastkami a elektromotormi na to určite majú potenciál.
voitures-extravert.com
  • Holandská spoločnosť si zaumienila, že vytvorí z áut 20 storočia plnohodnotné autá súčasnosti.
  • Vybavené modernými súčiastkami a elektromotormi na to určite majú potenciál.

Holandská spoločnosť Voitures Extravert je na ceste k cieľu, ktorým je snaha premeniť staré klasické autá 20. storočia na elektrické vozidlá, ktoré by boli prispôsobené dnešnému svetu. Za použitia najmodernejšej technológie rýchleho nabíjania spoločnosť vdýchne modelom Porsche 911 zo 60. a 80. rokov nový život. Pod menom Quintessenza sa skrýva elektrická verzia kultového športového auta s cenovkou 300 000 €.

Tím mechanikov a technikov vyrobí v roku 2018 len 5 elektromobilov (tie sú už vypredané) a ich snahou bude čo najviac zachovať pôvodný duch vozidla. Model Quintessenza SE je prerobený tak, aby vyzeral ako model 911 zo 60-tych rokov. Druhý z modelov s názvom Quintessenza TE sa pridržiava modelu z 80-tych rokov. V roku 2019 plánujú zvýšiť svoju produkciu na 12 automobilov ročne a v roku 2020 na 3 automobily mesačne. Rezervovať si ich je možné na tomto odkaze.

Obidva modely sú vybavené batériou, ktorá im umožní zrýchliť z 0 na 100 km/h za skvelých 6 sekúnd a na jedno nabitie dokážu prekonať vzdialenosť až 402 km, na ktorej sa môžeš preháňať maximálnou rýchlosťou až 200 km/h. Skvelou inováciou je nápad umiestniť batérie po celom automobile, vďaka čomu získa tento športiak oveľa lepšie rozloženie hmotnosti a z toho vyplývajúce zlepšené jazdné vlastnosti. Modernizáciou prešli tiež brzdové systémy, pribudli nastaviteľné tlmiče, posilňovač riadeniaklimatizácia.

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: voitures-extravert.com

„Naša práca odráža naše presvedčenie, že klasické autá by mali byť viac ako len nostalgické ozdoby. Cieľom projektu Quintessenza je opäť oživiť ulice ikonickými klasikami, založenými na technológiách našej budúcnosti, 100% renovované, verné svojím originálom a zároveň silné, tiché a elektrické,“ vyjadrili sa zástupcovia spoločnosti

zdroj: voitures-extravert.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech