Kultový seriál Priatelia sa vo veľkom vracia, koľko zarobili hlavné postavy doteraz?

  • Priatelia sa vracajú a všetci herci tiež
  • Koľko zarábajú dnes?
  • Milióny dolárov ročne sa dostanú na účet všetkých hlavných hercov, pretože seriál je vysoko žiadaný dodnes
BeFunky-collage (2)
Wiki Media
  • Priatelia sa vracajú a všetci herci tiež
  • Koľko zarábajú dnes?
  • Milióny dolárov ročne sa dostanú na účet všetkých hlavných hercov, pretože seriál je vysoko žiadaný dodnes

Kultový seriál Priatelia sa po viac ako 15 rokoch vráti na televízne obrazovky v podobe špeciálu pre streamovaciu službu HBO Max. Informuje o tom agentúra SITA.

V hodinovej špeciálnej epizóde, ktorú nakrútia bez scenára, sa opäť zídu všetci predstavitelia hlavných postáv Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer. Šestica sa s novinkou pochválila na službe Instagram.

Špeciál budú pritom nakrúcať na rovnakom mieste ako seriál, Stagei 24 filmových štúdií Warner Bros. v kalifornskom Burbanku. O réžiu sa postará Ben Winston. Jannifer Aniston o tom informovala aj na svojom instagrame.

Už v máji

Predstavitelia Rachel, Monicy, Phoebe, Joeyho, Chandlera a Rossa sa spolu s tvorcami komediálnej série Kevinom Brightom, Martou Kauffman a Davidom Craneom budú na novinke podieľať aj ako výkonní producenti.

Podľa zdrojov portálu Deadline by mali herci a herečky dostať za nakrúcanie tri až štyri milióny dolárov ( v prepočte približne 2,8 až 3,7 miliónov eur).

HBO Max ponúkne špeciál, a rovnako aj všetkých 236 epizód seriálu, už pri svojom spustení. Služba by mala začať fungovať v máji.

Koľko zarobili?

Ako informuje britský Independent, aj po rokov vysielania zarába šestica priateľov dve percentá ročne z autorských práv seriálu. Ročne tak každý z nich zarobí približne 20 miliónov dolárov.

„Dnes všetkých šesť z nich stále dostáva 2 percentá príjmu zo syndikácie. Pre vlastníka práv prinášajú Priatelia stále 1 miliardu dolárov ročne pre Warner Bros,“ píše sa na Market Place.

Podľa časopisu Maret Place dostali hlavní herci Priateľov 25-tisíc dolárov za prvú sériu. „Každý člen obsadenia dostal v prvej sezóne 22 500 dolárov za epizódu. S pokračovaním popularity seriálu sa však tieto čísla výrazne zvýšili,“ píše sa na Market Place.

Svedčí o tom aj fakt, že v roku 2002 pri vyjednávaní o deviatej série padla dohoda na jeden milión dolárov pre každého zo šestice hercov za jednu epizódu. Po 15 rokoch sa tak dočkáme pokračovania Priateľov. Aspoň na hodinu.

Zdroje: The, Independent, Market, Place, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK