Kuriér: Zákazníci sú často agresívni, jednu pani som musel nasilu vytlačiť z auta

  • Bios ako kuriér pracuje už dlhšiu dobu
  • V rozhovore nám prezradil, aké úskalia s týmto zamestnaním súvisia
Na snímke je kuriér a balíčky.
Ilustračný obrázok, Facebook/Famózny Bios Banderas, TASR/Dano Veselský
  • Bios ako kuriér pracuje už dlhšiu dobu
  • V rozhovore nám prezradil, aké úskalia s týmto zamestnaním súvisia

Bios strávil väčšinu svojho života tancom. Ten mu bol nie len voľnočasovou aktivitou, ale aj profesiou. Absolvoval viac ako 700 vystúpení, založil dve tanečné školy aj centrum pre mladých.

Mihol sa v klipoch po boku Kaliho, DMS či Rytmusa. Neskôr však kvôli závažným životným udalostiam musel svoj biznis opustiť a zamestnal sa ako kuriér. Ako sám hovorí, šoférovanie je jeho druhou najväčšou vášňou.

  • Ide o náročnú prácu
  • Stíha vôbec obedovať
  • Ako sa ľudia ku kuriérom správajú
  • Čo rozváža najčastejšie
  • Aké sú jeho najbizarnejšie zážitky

 „Prednedávnom som volal o 8:05 zákazníkovi s otázkou, či je doma. Vybehol na mňa, že už doma nie je, keďže balík mal prísť ráno. Ešte raz som sa pozrel na hodinky a pripomenul mu, že ráno stále trvá,“  hovorí nám Bios .

Ako sa cíti kuriér počas sviatkov?

Prepracovane, ale odhodlane. My už celý rok vieme, že na Vianoce bude nápor. O to viac po tých minulých, keď prišiel prvý lockdown, trhali sa rekordy a vianočné nasadenie sa natiahlo až do apríla.

Takže sme teraz pripravení, spokojní, občas trocha nervózni, občas je toho na nás veľa, ale sme nastavení to proste zvládnuť.

Mnohí si hovoria, že „vyvážať sa v aute je pohoda“. Je to skutočne takou pohodou?

Vlastne áno. Je to pohoda. Ty v tom aute žiješ, zútulníš si ho podľa seba, pustíš hudbu a robíš. Nikto ti nestojí za chrbtom a nediriguje ťa. Ja osobne šoférovanie ako také milujem. Som jeho nadšencom už od malička. Vystriedal som mnoho šoférskych povolaní a v tomto som sa našiel najviac.

Musím však podotknúť, že veľmi záleží od toho, ako je tá „pohoda“ myslená. Šofér totiž musí byť neustále v strehu, vnímať cestu, premávku, chodcov, do toho vybavovať telefonáty, hľadieť do papierov, držať v hlave 3-4 zastávky, pamätať si ľudí a ich požiadavky, sledovať čísla domov a podobne.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá