Kuriéra DPD našli mŕtveho v aute, mal sa upracovať k smrti. Vianočné šialenstvo začína

  • Warren Norton mal len 39 rokov
  • Podľa svojich kolegov posledný týždeň pred Black Friday pracoval až 14 hodín denne
  • Spoločnosť odmieta akékoľvek pochybenie na svojej strane
Kuriér nesie balík
Ilustračné foto: SITA
  • Warren Norton mal len 39 rokov
  • Podľa svojich kolegov posledný týždeň pred Black Friday pracoval až 14 hodín denne
  • Spoločnosť odmieta akékoľvek pochybenie na svojej strane

Včera prebehol Black Friday, ktorý je najrušnejším nákupným dňom roka. V princípe ide o to, že sa obchodníci snažia nalákať zákazníkov na vskutku nízke ceny. Obľúbená akcia má však aj temnejšiu stránku, tou je obrovský pracovný tlak, ktorému musia už niekoľko dní pred magickým dátumom (25.11.) čeliť mnohí kuriéri.

Pred Black Friday robil 14 hodín denne

Tí totiž musia zákazníkom dopraviť objednaný tovar. Toto gigantické pracovné nasadenie môže neraz skončiť aj tragicky. Takým je údajne aj prípad anglického kuriéra Warrena Nortona, ktorého len pred pár dňami našli jeho kolegovia mŕtveho v meste Dartford. Telo kuriéra sa pritom nachádzalo v zaparkovanej dodávke v depe spoločnosti DPD, píše The Mirror.

Norton podľa svojich kolegov posledný týždeň pracoval až 14 hodín denne, aby doručil čo najviac balíkov pred Black Friday. „Manažéri sa nás snažia presvedčiť, aby sme pracovali dlhšie, pretože sme ľudia samostatne zárobkovo činní, a tak si to k nám môžu dovoliť. Hovoria, že na podlahe v sklade nesmie za žiadnu cenu zostať ani jeden balík,“ povedal jeden z jeho kolegov, ktorý si prial zostať v anonymite, denníku The Sun.

Kolegovia ho vraj našli zhrbeného za volantom vo svojej dodávke Citroën. V domnienke, že spí, zaklopali na okno, aby ho zobudili, no nereagoval.

Jeden z nich potom rozbil okno, aby sa dostal do vozidla. Norton vtedy spadol zo svojho sedadla na podlahu, kolegovia okamžite privolali záchranku. Avšak snaha privolaného lekára bola márna a po neúspešnej resuscitácii a použití defibrilátora, musel lekár Nortona vyhlásiť za mŕtveho, píše Kent Live.

Spoločnosť DPD akúkoľvek chybu na ich strane odmieta. „Pán Norton bol samostatne zárobkovo činným vodičom, v našej firme bol dobre známy a uznávaný. V tejto chvíli myslíme na jeho priateľov a rodinu. Úplne ale odmietame akékoľvek obvinenia z nátlaku na dlhú pracovnú dobu. Z právnych a bezpečnostných dôvodov dôsledne sledujeme hodiny každého vodiča. Pán Norton pracoval v priemere päť dní v týždni a hodiny, ktoré odpracoval, boli v rámci zákonných limitov,“ uviedli podľa webu Daily Record zástupcovia spoločnosti.

Slovenskí kuriéri varujú pred stupňujúcim sa ošiaľom

Nedávno sme písali o tom, že pred stupňujúcim sa nákupným ošiaľom v predvianočnom období varujú aj slovenskí kuriéri. Kuriéri sa na hlavnú sezónu pripravujú zvýšenými personálnymi kapacitami, modernizáciou vozového parku o elektrické dodávky, ako aj rozšírením kapacity triediacej linky v hlavnom distribučnom stredisku v Ivanke pri Dunaji. 

„Už od začiatku novembra zaznamenávame zvýšený záujem o kuriérske služby. Ten na konci novembra pretrváva vplyvom globálnych akcií Black Friday a Cyber Monday. Záujem o kuriérske služby následne kontinuálne vzrastá až do vianočných sviatkov,“ vysvetlil Ján Ťurek, konateľ Slovak Parcel Service.

Ak patríte medzi tých, ktorí si objednávajú darčeky cez internet, neodkladajte to a nenechávajte si online nákupy na poslednú chvíľu, prosia. Slovak Parcel Service pri predvianočných nákupoch odporúča využívať SPS Parcel Shopy, pri ktorých kuriér doručí zásielku priamo do odberného miesta. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Zákazník tak nemusí byť v kontakte s kuriérom, ale pohodlne si vyzdvihne svoj balík v niektorom z SPS Parcel Shopov. V prípade klasických obchodných prevádzok má príjemca až sedem dní na prebratie zásielky, pri samoobslužných boxoch je to lehota 48 hodín. V oboch prípadoch stačí zákazníkovi na prevzatie zásielky SMS s kódom. Takýchto SPS Parcel Shopov je po celom Slovensku už 1 500.

Zdroje: The Mirror, The Sun, Daily Record, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá