KURIÓZNY PRÍPAD: Listové tajomstvo sa odhalilo. Bardejovčania si nechávali poštou posielať drogy

  • Dvaja Bardejovčania si drogy nechávali posielať poštou
  • Išlo predovšetkým o pervitín
  • Hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov
mariguana
TASR/Francisco Seco
  • Dvaja Bardejovčania si drogy nechávali posielať poštou
  • Išlo predovšetkým o pervitín
  • Hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov

Poštou sa zrejme neposielajú len pohľadnice detí zo školy prírody či šeky, no najnovšie aj drogy. Svoje o tom vedia aj dvaja Bardejovčania, ktorí poštové služby využívali na nákup omamných a psychotropných látok. Listové tajomstvo však tajomstvom nezostalo. Kriminalisti ich odhalili, v prípade dokázania viny si môžu odsedieť 10 až 15 rokov. 

Tridsaťročná žena a 26-ročný muž z Bardejova čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že trestná činnosť bola spáchaná formou spolupáchateľstva.

Obaja Bardejovčania si minimálne od februára 2020 nakupovali a zadovažovali rôzne druhy omamných a psychotropných látok. Išlo predovšetkým o pervitín. Osoba, ktorá im ich predávala, zatiaľ nie je známa. Bardejovčania po dohode s ňou previedli peniaze na dohodnutý účet, následne im poštou prišli omamné a psychotropné látky.

Ako dlho ostanú nelegálne drogy v ľudskom tele? Toto by ste mali určite vedieť

Tieto drogy u seba prechovávali za účelom spoločnej konzumácie a sčasti aj za účelom prípadného predaja ďalším osobám. Polícia vykonala domovú prehliadku, pri ktorej zaistila obálku s obsahom bielej kryštalickej látky, digitálnu mikrováhu, injekčné striekačky so zataveným koncom, ako aj ďalšie veci, v ktorých bola buď biela kryštalická látka alebo stopy po sušine rastlinného pôvodu,“ priblížila hovorkyňa.

Žena tak konala napriek tomu, že za rovnakú protiprávnu činnosť už bola v minulosti odsúdená na podmienečný trest odňatia slobody v trvaní troch rokov. Obe osoby sú podľa Ligdayovej umiestnené v cele policajného zaistenia. Krajský vyšetrovateľ už spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby. Na prípade spolupracovali aj kriminalisti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech