Kúsok od Bratislavy vyrástla vyhľadávaná atrakcia. Nechýba tu československé retro, no aj závan budúcnosti

  • Máme pre teba nevšedný tip na víkend
  • Nachádza sa v Brne a za jeho návštevu nič nezaplatíš
BoysPlayNice/Moravská galerie | ART DESIGN FASHION
  • Máme pre teba nevšedný tip na víkend
  • Nachádza sa v Brne a za jeho návštevu nič nezaplatíš

Nová koncepcia a úchvatný genius loci dostali najlepší výstavný priestor Moravskej galérie v Brne na dizajnovú mapu Európy. Múzeum je pre návštevníkov všetkých generácií atraktívne od prízemia až po strechu, v každom svojom kúte. Tento projekt jednoznačne stojí za návštevu, napríklad aj tento víkend. Z Bratislavy sa sem dostaneš autom aj vlakom, za 1 hodinu a 40 minút.

Unikátny výstavný priestor je späť

Vzdušný dojem prehliadky galérie umocňujú nové priechodné lávky, ktoré medzi jednotlivými poschodiami vytvorilo architektonicko-dizajnérske štúdio Olgoj Chorchoj. Vznikli v doposiaľ nevyužitom vertikálnom priestore pod svetlíkom. Ide o pomyselné nebo dizajnu, ktoré je ideálnym priestorom pre inštalácie so špecifickým charakterom.

zdroj: BoysPlayNice/Moravská galerie | ART DESIGN FASHION

Podarilo sa vysporiadať aj so vzácnym zbierkovým depozitom, ktorý obsahoval množstvo nevystavovaných predmetov. Všetko vyriešilo unikátne rozčlenenie priestoru, navrhnutého ako súprava depozitárnych vitrín umiestnených od podlahy po strop. Do nich je možné nahliadnuť z priestorovej plošiny. 

Prízemie patrí popartovým výstavám, eventom, študentským akciám a menším projektom. Z veľkolepej dvorany sa vchádza do jednotlivých častí expozície Art Design Fashion. Tá pokračuje na prvom poschodí, odkiaľ je možné pozrieť dole do dvorany. Obe tieto miesta sú priestorovo aj tematicky prepojené.

zdroj: BoysPlayNice/Moravská galerie | ART DESIGN FASHION

Respirium podľa návrhu Davida Karáska tvorí plynulý zaujímavý prechod z interiéru múzea na terasu. Dizajnovo premyslenú relax zónu je možné usporiadať podľa potreby. Respirium sa premení na kaviareň, event room alebo napríklad priestor pre workshopy.

Do druhého poschodia múzea lákajú návštevníkov aktuálne výstavy popredných tvorcov. A je na čo sa pozerať. Vyniknú tu veľké projekty, ktoré ešte zvyšujú kredibilitu múzea.

Expozície, v ktorých to žije

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: moravska-galerie.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá