Kúsok raja uprostred Tichého oceánu: Cookove ostrovy sú ako Hawaii pred 50 rokmi

  • Ak hľadáš poriadnu exotiku, ľudoprázdne pláže i panenskú prírodu, vydaj sa na Cookove ostrovy.
  • Zatiaľ čo Hawaii navštívi ročne približne 9 miliónov turistov, na Cookove ostrovy ich pricestuje iba niečo cez 120 000.
palma2
cookislands.travel.en/au
  • Ak hľadáš poriadnu exotiku, ľudoprázdne pláže i panenskú prírodu, vydaj sa na Cookove ostrovy.
  • Zatiaľ čo Hawaii navštívi ročne približne 9 miliónov turistov, na Cookove ostrovy ich pricestuje iba niečo cez 120 000.

Tichomorský klenot

Skupina 15 ostrovov umiestnených priamo v srdci Tichého oceánu, na polceste medzi Havaiiom a Novým Zélandom, s krištáľovo čistou vodou, plážami s jemným bielym pieskom, dychberúcou prírodou, tropickým počasím po celý rok a priateľskými obyvateľmi. Priam stereotypný opis raja. Cookove ostrovy ním však naozaj sú. Nepoškvrnené masovým turizmom, no aj napriek tomu moderné a kráčajúce s dobou. 

 

Cookove ostrovy bez Cooka 

I keď toto súostrovie nesie meno po známom moreplavcovi Jamesovi Cookovi – ktorý sa na konci 18. storočia plavil rôznymi cestami južným Pacifikom – on samotný ani len nevkročil na žiaden z ostrovov. Nepodujal sa preskúmať tunajšiu faunu ani flóru, ba čo viac ani sa nezoznámil s pôvodným obyvateľstvom. Kapitán iba zakotvil v ich blízkosti a dal im menoHervey Islands. Až neskôr, presnejšie v roku 1820, ruský kartograf a veľký Cookov fanúšik na znak úcty a hlbokého obdivu pomenoval ostrovy po tomto významnom objaviteľovi a tak pripísal jeho meno na mapu sveta. 

Katalógová idylka v priamom prenose 

Ak si niekedy rozmýšľal nad tým či tie dokonalé pláže s palmou skláňajúcou sa k priezračnej, azúrovo modrej vode ozaj existujú, skús si prezrieť pár obrázkov z Cookových ostrovov. Tie určite utíšia čo i len najmenšie pochybovačné myšlienky.

Cookove ostrovy sa môžu pýšiť naozaj veľkým počtom takýchto rozprávkových (insta-friendlyzákutíJedným z nich je napríklad aj lagúna Aitutakina rovnomennom ostrove, do ktorej sa priplavíš moderným katamaránom a môžeš stráviť celý deň objavovaním ľudoprázdnych miest či vylihovaním na pláži. Takáto romantika láka zväčša zamilované páry či novomanželov, no nie je to pravidlom a atmosféru ostrovov si naplno vychutnáš aj ako solo cestovateľ. zdroj: flickr.com 

Horúce noci

Obyvatelia ostrovov si veľmi vážia svoje kultúrne dedičstvo. Dokonca až do takej miery, že už od útleho detstva učia svoje ratolesti umeniu tanca a spevu. Večery plné hudby a zábavy spojené s ochutnávkou tradičných jedál sú pre každého návštevníka tropického raja nezabudnuteľným zážitkom. A ak by to náhodou nejaký cestovateľ prehnal s ohnivou vodou podávanou k lokálnemu menu a nebodaj strácal pôdu pod nohami, nemusí sa trápiť tým či mu hrozí nejaké nebezpečenstvo – Cookove ostrovy sú jedným z najbezpečnejších miest na svete. 


 

zdroj: flickr.com

Dovolenka len pre milionárov?

Samozrejme, Cookove ostrovy nepatria medzi najlacnejšie dovolenkové destinácie, keďže už len samotná letenka odhryzne z tvoho rozpočtu poriadny balík peňazí, no mnohým cestovateľom sa podarilo tento kúsok raja v srdci Tichého oceánu preskúmať aj bez miliónov na účte a to len s trochou šikovnosti a šťastia.  

zdroj: cookislands.travel.en/au, xdaysiny.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech