Kvalitné obleky šijú na Slovensku už celých 78 rokov! Teraz sa rozhodli zaujať mladých

  • Niečo, čo má takú dlhú tradíciu, má v mysliach ľudí akosi automaticky punc niečoho zastaralého. Znovuzrodená slovenská odevná značka Ozeta však bojuje proti týmto predsudkom a pomocou novej kampane sa snaží osloviť už stredoškolákov.
15369298_1335951333123044_6851679322606546334_o
Ozeta
  • Niečo, čo má takú dlhú tradíciu, má v mysliach ľudí akosi automaticky punc niečoho zastaralého. Znovuzrodená slovenská odevná značka Ozeta však bojuje proti týmto predsudkom a pomocou novej kampane sa snaží osloviť už stredoškolákov.

Zdá sa to neuveriteľné, ale Ozeta pôsobí na slovenskom trhu od roku 1939. Jej začiatky sa spájajú s menom úspešného prostějovského podnikateľa Jána Neheru, ktorý založil prvú továreň na konfekčnú módu v Európe. Nová odevná história sa začala písať v Trenčíne, kde vznikli dielne na výrobu pánskych nohavíc, športových a pracovných odevov aj sák.

Nehera dal prácu množstvu krajčírov a krajčírok a podnikal osobitým spôsobom. Vyrábal len to, čo trh požadoval a všetky svoje výrobky aj priamo predával prostredníctvom vlastnej siete predajní. V roku 1944 ich mala Ozeta na Slovensku vyše 40, čo bola vtedy na našu malú krajinu celkom slušná sieť. Ozeta prešla naozaj dlhú cestu a za ten čas ovplyvnila životy množstva ľudí doma aj za hranicami, ktorých obliekla, a celé generácie pracovníkov, ktoré jej obetovali časť života.

Napriek tomu v roku 2007 ukončila výrobu v Trenčíne po tom, ako zanikli jej ďalšie závody v iných slovenských mestách. Zdalo sa, že hviezda tejto slovenskej značky známej naozaj kvalitnou prácou s dlhou trvácnosťou, nadobro zhasla. Na chvíľu tak zostala len čistá nostalgia. Našťastie však táto značka začala o 5 rokov neskôr svoju novú éru a rozhodla sa dobiť trh. Do svojich nových cieľov investovala vyše milióna eur a otvorila nové predajne na lukratívnych miestach.

Ozeta sa opäť stala najväčšou maloobchodnou sieťou svojho druhu na Slovensku a vytvorila nové pracovné miesta pre stovky ľudí. V súčasnosti sa výroba realizuje v Topoľčanoch. Ozeta veľkú časť produkcie exportuje do zahraničia, najmä na „západ“, napríklad do Nemecka, Holandska, Škandinávie či Anglicka. Naďalej presadzuje vysokú kvalitu spracovania odevov a šije z prémiových materiálov. Ponúka rozumnú, kvalitnú a ekologickú alternatívu k nekvalitnej a často neetickej móde z Číny.

Teraz sa navyše Ozeta snaží zaujať aj mladších zákazníkov a presvedčiť, že kvalitné odevy nie sú pre „starcov“. Svojou kampaňou značka oslovuje už maturantov, ktorých čoskoro čaká stužková a príležitosť „vyšvihnúť sa“. Značka vyšla von s heslom „Vyzerať na stužkovej ako pán? S Ozetou to ide hladko!“ a mladým mužom sľubuje, že nemusia byť odborníkmi na módu, ale skúsení predajci im poradia s celým outfitom. Pomôžu ti aj s doplnkami, ako sú farebné ponožky či dizajnové motýliky. Teraz značka ponúka 20-percentnú zľavu na takýto kvalitný stužkový outfit.

O stálej kvalite tejto značky svedčí tiež fakt, že tento mesiac Ozeta získala ocenenie Zlatá Fatima na Módnom veľtrhu Trenčín Mesto Módy. Toto ocenenie je niečo ako módny Oscar a Ozeta si ho za svoju svetovú kvalitu určite zaslúži. Veď kto môže povedať, že už 78 rokov robí mužov elegantnejšími? Ak aj ty nosíš v práci či príležitostne oblek, Ozetu by si rozhodne nemal prehliadať. Jej filozofiou je nadčasovosť, preto takýto odev nikdy nevyjde z módy.

Okrem bežnej konfekcie pre mužov aj ženy ponúka aj tailoring, teda šitie na mieru pre tých, ktorý si potrpia na unikátnosť alebo nespadajú do tabuliek konfekčných veľkostí. Vraví sa, že každý správny gentleman by mal vlastniť nejaký ten oblek šitý na mieru a podľa Ozety práve kvalitná móda môže byť tým správnym vyjadrením svojej osobnosti, ambícií či názorov. A čo vyjadríš lacnou košeľou z Ázie, ktorá sa možno po chvíli rozpadne a na prvý pohľad pôsobí lacno?

Muži, ktorí si aspoň trochu potrpia na módu, sa určite zhodnú na tom, že investovať do kvality, ktorá ti vydrží roky, sa oplatí. Nakupovanie každú sezónu totiž asi žiaden z nich nemá rád. :) Ak sa oblečieš do odevu vyrobeného na Slovensku, podporíš nielen lokálnu ekonomiku, ale tiež povieš nie vykorisťovaniu pracovníkov čínskych tovární a nadmernému znečisťovania planéty módnym priemyslom. Buď gentleman!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech