KVÍZ: Pamätáš si legendárne momenty z telky? Týmito chvíľami žilo celé Slovensko

  • Majstrovstvá sveta v hokeji či Tour de France. Tieto televízne momenty Slovákov uchvátili
  • Televízia nám prináša spravodajstvo aj oddych a zábavu. Práve z nej pochádzajú jedny z najkrajších momentov Slovenska
  • Sledovať obľúbené programy dnes nie je možné len cez televízor, čoraz populárnejšie sú internetové televízie
upc
reprofoto markíza/TASR
  • Majstrovstvá sveta v hokeji či Tour de France. Tieto televízne momenty Slovákov uchvátili
  • Televízia nám prináša spravodajstvo aj oddych a zábavu. Práve z nej pochádzajú jedny z najkrajších momentov Slovenska
  • Sledovať obľúbené programy dnes nie je možné len cez televízor, čoraz populárnejšie sú internetové televízie

Niektoré televízne momenty Slovákom navždy utkveli v pamäti. Góly na Majstrovstvách sveta v hokeji, prvá SuperStar či Peťo Sagan na Tour de France už tak zľudoveli, že sa používajú v bežnej reči.

Sú to práve televízne stanice, ktoré Slovákom každý deň prinášajú kombináciu dôležitého spravodajstva a zábavy.

Faktom však je, že mladý človek si dnes domov televízor nekúpi a čoraz populárnejšia je internetová Horizon TV od UPC. V kombinácii s novým a prehľadným webom ide o telku s veľkou pridanou hodnotou. Obľúbené televízne programy tak môžeš pozerať nielen na telke, ale priamo na počítači, notebooku, tablete či v mobilnej appke.

Aby sme si spomenuli na legendárne momenty, ktoré dokážu vzniknúť jedine v televízii, vznikol kvíz o tom najlepšom, čo nám televízia za tie roky priniesla.

K najsledovanejším televíznym momentom patria športové podujatia. Kde sa konali majstrovstva sveta, keď Slovensko získalo zlatú medailu?

Hokej TASR/Martin Baumann
Správne! Nesprávne!

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2002, kedy Slovensko získalo zlatú medailu, sa konali vo Švédsku v mestách Göteborg, Karlstad a Jönköping. Slovensko vo finále zdolalo Rusko 4:3. Víťazný gól za Slovensko strelil Peter Bondra.

K športovým hrdinom určite patrí cyklista Peter Sagan. Koľko zelených dresov získal na Tour de France?

Italy_Cycling_Milano_Torino899440718676 TASR/AP, Fabio Ferrar
Správne! Nesprávne!

Peter Sagan získal na Tour de France rekordných sedem zelených dresov pre najlepšieho šprintéra. Získal ich v rokoch 2012 až 2016, 2018 a 2019, kedy Slováci Petra naplno sledovali v televízii.

Nemenej populárnou je lyžiarka Petra Vlhová. Vieš, v ktorej kategórii vybojovala Slovensku prvú zlatú medailu ako ženská reprezentantka?

16februar2020_Kranjska_Gora_Slalom_Vlhova_20683158_2 TASR/Martin Baumann
Správne! Nesprávne!

14. februára 2019 zvíťazila v obrovskom slalome na Majstrovstvách sveta a stala sa tak prvou slovenskou majsterkou sveta v tejto disciplíne. Tisícky ľudí ju sledovali naživo aj napriek tomu, že televízor pri sebe nemali. Vďaka internetovej televízii Horizon TV od UPC je to možné kdekoľvek a kedykoľvek – stačí jedna aplikácia.

Slovensko v roku 2004 pobláznila talentová spevácka súťaž Slovensko hľadá Superstar. Kto z uvedených spevákov sa nezúčastnil prvej série?

Superstar SITA/Peter Hudec
Správne! Nesprávne!

Medzi spevákov prvej série nepatrí Lukáš Adamec, ktorý sa stal víťazom česko-slovenskej alternatívy Česko-Slovensko hľadá Superstar, v ktorej v roku 2011 zvíťazil.

Ďalšia talentová súťaž televízií JOJ a Prima Česko-Slovensko má talent má doteraz koľko odvysielaných sérií?

20100817_talent_0010121201 TASR/Tomáš Halász
Správne! Nesprávne!

Doteraz bolo odvysielaných osem sérií talentovej súťaže Česko-Slovensko má talent. Budúci rok na jar sa plánuje odvysielať jej deviata séria a dostupná bude aj na internetovej televízii Horizon TV od UPC, ako každý iný program.

Vlastnú talentovú súťaž predstavila aj RTVS a nesie názov Zem spieva. Vieš, čoho sa súťaž týka?

1_04032018_nakrucanie_zem_spieva_rtvs_2504214 TASR/Pavol Zachar
Správne! Nesprávne!

Zem spieva je folklórna šou, ktorá ctí tradície našich predkov, ukáže svetu krásu, pestrosť a hodnotu slovenského folklóru i slovenskej krajiny. Programy RTVS, ale aj každej inej slovenskej televízie, môžeš sledovať aj cez smartfón, tablet a notebook – stačí ti internetová televízia Horizon TV od UPC, ktorú máš vždy so sebou vďaka prehľadnej aplikácii.

Slovensko má aj svoju súťaž krásy Miss Slovensko. Na akú súťaž následne putuje absolútna víťazka?

20150208_misspredstav_005223072 TASR/Michal Svítok
Správne! Nesprávne!

Víťazka Miss Slovensko reprezentuje našu krajinu v medzinárodnej súťaži Miss World.

Ktorá dvojica nikdy nemoderovala reláciu Nikto nie je dokonalý ?

ccfb.nikto_nie_je_dokonaly_png RTVS
Správne! Nesprávne!

Reláciu nikdy nemoderovala dvojica Adela a Sajfa. Ostatné dvojice sa pri moderovaní postupne vystriedali. Nikto nie je dokonalý, aj s bývalým ekvivalentom Aj múdry schybí, patrí k stáliciam slovenského televízneho priemyslu a vždy dokáže prilákať veľké množstvo Slovákov – dnes ju nájdeš aj na internetovej televízii Horizon TV od UPC.

Kto má na konte najviac sošiek OTO?

17_13042019_osobnost_televiznej_obrazovky_oto_2018608397 TASR/Pavol Zachar
Správne! Nesprávne!

Adela Vinczeová má na konte až 12 výhier. Tesne za ňou je Marcel Merčiak s jedenástimi soškami. OTO oceňuje najlepšiu slovenskú televíznu produkciu a ty ju môžeš bez obmedzení sledovať na Horizon TV, internetovej televízii od UPC.

Najznámejšie televízne momenty
V televíznom programe sa očividne dobre vyznáš a vieš, že k životu skrátka patrí. Kupovať si však televízor je dnes už zbytočné – vyskúšaj internetovú televíziu Horizon TV od UPC, ktorú máš neustále k dispozícii aj v smartfóne, tablete či notebooku.
Škoda, že si toho nevedel viac – televízny program totiž k životu skrátka patrí. Kupovať si však televízor je dnes už zbytočné – vyskúšaj internetovú televíziu Horizon TV od UPC, ktorú máš neustále k dispozícii aj v smartfóne, tablete či notebooku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech