KVÍZ: Xena, Alf, Divoký anjel. Zaspomínaj si na seriály, na ktorých si vyrastal a zisti, čo všetko si pamätáš

  • Hlášky z legendárnych seriálov zľudoveli a možno ich používaš aj bez toho, aby si si to uvedomil
  • Poznáš však detaily tých najznámejších z nich?
Instagram/stepbystepforfans, friendsseries
  • Hlášky z legendárnych seriálov zľudoveli a možno ich používaš aj bez toho, aby si si to uvedomil
  • Poznáš však detaily tých najznámejších z nich?

Ak chceš pozerať seriál, asi si automaticky pustíš Netflix. Skús sa ale preniesť o niekoľko rokov späť, keď nič také neexistovalo. Všetci sme si vytvorili vzťah so seriálmi, ktoré nám ponúkala telka. A nejakým spôsobom nás poznačili dodnes.

Herci časom zostárli a zažiarili aj vo väčších filmových úlohách. Pri pohľade na nich si ich však vždy automaticky spojíš s tvojou obľúbenou postavou a obľúbenou znelkou zo seriálu, ktorý nikdy nezostárne. 

Sú to také seriály, o ktorých keď počuješ, spojíš si ich s presných obdobím svojho života. Väčšina z nich tvorila a dodnes tvorí neodmysliteľnú časť letných prázdnin. Videl si ich toľkokrát, že ich poznáš naspamäť. 

Niektoré detaily ti však možno ušli. Preto by si sa mal uistiť, či si skutočný odborník alebo máš ešte čo-to doháňať. 

Neexistuje veľa ľudí, ktorí nevideli aspoň jednu časť legendárneho Kroku za krokom. Spomenieš si, akej farby bola horská dráha z úvodu seriálu?

Instagram/stepbystepforfans
Správne! Nesprávne!

Príbeh uletenej rodiny Fosterovcov a Lambertovcov pozná každý z nás. Dodnes je neodmysliteľnou súčasťou vysielania televízií. Škriepky, Codyho smiech, bizarné situácie a ľahký humor nikdy neomrzia. Okrem hudby z úvodu seriálu je ďalším poznávacím znakom aj červená horská dráha. A tak, ako sa na nej rodina vozí vždy na začiatku, tak je to aj počas celého deja. Raz hore a raz dolu, krok za krokom.

Milagros bola skutočný divoký anjel. Jej chlapčenský výzor dopĺňala jedna výrazná vec. Aká?

Instagram/tanella112
Správne! Nesprávne!

Divoký anjel je jednou z mála, ak nie jedinou telenovelou, ktorej dej nebol otrepaný a uplakaný. Cholito a jej vtipné poznámky si musel zamilovať každý. Jej neodmysliteľnou súčasťou bola mikina okolo pása, futbalová lopta a červená šiltovka so šiltom dozadu. Keďže nejde o formát klasickej telenovely, ktorý bol u nás bežne vysielaný, stala sa obľúbenou pre všetky vekové kategórie.

Príbeh udatnej bojovnice Xeny bol natočený na Novom Zélande. Vieš, kde sa odohráva seriálový dej?

Instagram/she_was_xena
Správne! Nesprávne!

Spin-off seriálu Herkules v čase svojej najväčšej slávy spôsobil, že každý chcel byť Xena alebo Herkules. Nemenej obľúbená bola aj jej priateľka Gabriella, ktorá ju sprevádzala na každej z jej ciest. Príbeh o bojovnici zo Starovekého Grécka je pretkaný mnohými egyptskými a starovekými prvkami a príbehmi, historickými udalosťami aj dôležitými osobnosťami. Ak si seriál zapneš dnes, okrem vzrušujúcich príbehov tu nájdeš aj rôzne ponaučenia do dnešného života.

Obľúbený domáci miláčik čarodejnice Sabriny mal zaujímavé meno. Spomenieš si naň?

Instagram/sabrina_the_teenage_witch_
Správne! Nesprávne!

Príbeh Sabriny bol známy skôr medzi dievčatami. Jedného dňa sa dozvedela, že je spolovice čarodejnica a tak odišla bývať k svojim uleteným tetám Zelde a Hilde. Po celý čas ju v seriály sprevádza jej čierny hovoriaci kocúr Salem. Obaja sa ako jediné postavy objavili vo všetkých 163 častiach. Všetci, ktorí si Sabrinu obľúbili, prežívali jej neľahké, no vtipné a zaujímavé dni s ňou naplno, až do poslednej časti.

Gordon Shumway, alebo viac známy ako Alf, spadol z vesmíru rovno do garáže. Z ktorej planéty pochádza?

Instagram/ alf_serial
Správne! Nesprávne!

Pamätáš si na upútavku seriálu s divným chlpatým tvorom, ktorý všetkých natáčal na kameru a mačky pred ním utekali, lebo ich chcel zjesť? Keď jeho vesmírna loď stroskotala, pristál rovno v garáži rodiny Tannerovej. Jeho pobyt u nich sa neplánovane predĺžil a posledná klapka bola pre mnohých fanúšikov šokom. Obľúbený mimozemšťan sa objavil v 102 častiach a jeho príbeh prestali natáčať v roku 1990. Alf sa narodil 2. 8. a 2. 10. 1756 na planéte Melmac. Obyvatelia tejto planéty vždy udávajú dva dátumy narodenia, aby dostali viac darčekov.

Sestry Halliwellové nie sú čarodejnicami od začiatku. Vieš, čo ich k tomu doviedlo?

Instagram/charmed_cz
Správne! Nesprávne!

Priznaj sa, aj ty si dodnes pri piesni How soon is now spomenieš na sestry čarodejnice. Spočiatku normálne Prue, Piper a Phoebe nečakane objavia svoju moc vďaka špiritistickej doske. Dej je nielen o ich boji so zlom, ale aj o vzťahoch, nájdení ich otca, novej sestry či objavovaní ďalších kúzelných schopností. Seriál zo San Francisca skončil ôsmou sériou už v roku 2006, no na Halliwell Manor a jeho neobyčajné obyvateľky viacerí z nás stále nostalgicky spomínajú.

Seriál Ženy z rodu Gilmorovcov sa odohrával v jednom malom mestečku. Skúsiš si spomenúť v akom?

Instagram/gilmoregirls0fficial
Správne! Nesprávne!

V ikonickom príbehu tak trochu uletenej matky Lorelai Gilmorovej a jej vzornej dcéry Rory, s ktorou vyrástlo nejedno dievča, sa miešajú silné emócie s humornými situáciami. Určite si spomínaš na nezabudnuteľné bistro Luke's Dinner a kúzelné mestečko Stars Hollow, v ktorom sa nič neutají. Určite si pamätáš, ako sme všetci tŕpli, keď sa o problémoch, na ktoré boli obe ako magnet, dozvedeli starí rodičia Rory.

Priatelia sa pôvodne mali volať inak.

Instagram/friendsseries
Správne! Nesprávne!

Zrejme neexistuje nikto, kto by nepoznal legendárnu zvučku legendárneho seriálu z Central Perku. Televízny sitkom sa mal pôvodne volať Friends Like Us, neskôr Six of One a nakoniec ho pomenovali jednoducho Friends. Od septembra 1994 až do mája 2004 bolo natočených 10 sérií, 236 epizód a dodnes patrí k najsledovanejším seriálom. Nečudo, hlášky šiestich priateľov a ich dialógy doslova zľudoveli.

Okrem toho, že záhadne dostáva noviny deň vopred, je Gary Hobson aj majiteľ baru. Vieš, aký má názov?

Instagram/earlyeditiontv
Správne! Nesprávne!

Všetci sme so zatajeným dychom sledovali deväťdesiat častí príbehov Garyho Hobsona, ktorý po rozpade manželstva prišiel o prácu aj o dom. V jeho živote sa zrazu ocitne ryšavý kocúr s novinami Chicago Sun-Times. To, čo na prvý pohľad vyzerá obyčajne, sú v skutočnosti zajtrajšie noviny. Vďaka nim vie deň vopred, čo sa stane a pomocou tohto daru pomáha ľuďom, zabraňuje zločinom, úmrtiam a nehodám. Po pár častiach sa stane majiteľom baru U McGintyho.

Legendárna teen drama začína presťahovaním Brendy a Brandona do Kalifornie. Spomenieš si, ako sa volali ich rodičia?

Instagram/beverlyhills90210.tv
Správne! Nesprávne!

Príbeh života mladých ľudí sa začal natáčať v roku 1990. Trvalo desať rokov, kým padla posledná klapka. Keby sa Jim a Cindy, rodičia Brandona a Brendy, nepresťahovali z Minneapolisu do Beverly Hills, zrejme by sme nikdy na televíznych obrazovkách nezachytili legendárnu zvučku, ktorou seriál začínal. Seriál sa mal na obrazovky vrátiť v roku 2019, skončil však ako trápny prepadák. Ak si nové Beverly ešte nevidel, o nič si neprišiel. Zapamätaj si ho radšej ako príbeh o dospievaní, láske, priateľstve aj ťažkých životných situáciách, ktorým vtedy všetci žili.

Zalov v pamäti a pripomeň si seriály na ktorých sme vyrastali. Zisti, aký veľký fanúšik si
Super!

Si skutočný odborník na seriály nášho detstva.
Nie je to až také zlé!

Stále máš čas zlepšiť sa.
Nevadí!

Zrejme sú trávil detstvo inak ako pri telke. Možno je čas dobehnúť zameškané.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech