Kylie Jenner je exmiliardárkou. Klamala o svojich príjmoch a tak ju zosadili z trónu najbohatších

  • Magazín Forbes, ktorý sa venuje zostavovaniu rebríčka najbohatších ľudí sveta preukázal nezrovnalosti v príjmoch 22-ročnej podnikateľky
  • Jej súčasné príjmy sú tesne pod miliardárskou hranicou
kylie
TASR,AP/ Evan Agostini/Invision
  • Magazín Forbes, ktorý sa venuje zostavovaniu rebríčka najbohatších ľudí sveta preukázal nezrovnalosti v príjmoch 22-ročnej podnikateľky
  • Jej súčasné príjmy sú tesne pod miliardárskou hranicou

Kylie Jenner, 22-ročná podnikateľka, modelka a najmladšia z klanu Kardashian’s už viac nie je zaradená medzi miliardárov. Oznámil to včera časopis Forbes po tom, ako  overili jej skutočné príjmy. Roky totiž podľa ich slov dokladovala premrštené zárobky. Podľa posledných prepočtov má na konte 900 miliónov dolárov a k miliardárom sa viac neradí.

Hospodárila nerozumne?

Ešte pred koronakrízou, začiatkom roku, predala 51% rodinnej firmy Kylie Cosmetics za 600 miliónov dolárov, čo znamená, že hodnota firmy bola valuovaná na sumu 1,2 miliardy dolárov. Práve z nej zarobila milióny dolárov a minulý rok ju Forbes zaradil do rebríčka miliardárov sveta a vyhlásil ju za prvú samostatne zarábajúcu superboháčku. Okrem iného aj najmladšiu. 

Spoločnosť Kylie Cosmetics predala globánej firme Coty, ktorá pokrýva beauty svetový beauty priemysel. Kylie spolu s matkou Kris tak papierovo bohatstvo rodiny nafúkli a naďalej boli aj napriek nižším príjmom považované za supermajetné. 

Forbes je presvedčený, že o svojom osobnom bohatstve ale aj príjmoch spoločnosti klamali. Pravdepodobne sfalšovali aj daňové priznania, neznamená to však, že boli úplným podvodom, píše Business Insider. Jej ekonomické manévre dokonca prirovnali k tým, na ktoré sme zvyknutí u Donalda Trumpa. 

To dokazuje tvrdenie, že niektorí bohatí ľudia chcú vyzerať ešte bohatšie,“ uviedol magazín. Rodina sa k obvineniam Forbesu odmietla vyjadriť a mladá podnikateľka dokonca po zverejnení takúto skutočnosť odmietla. 

 

Včera predvečerom na svojom Twitteri uviedla, že informácie, ktoré o nej píšu sú nepresné a neexistujú dôkazy o tom, že by boli pravdivé. Nikdy sa podľa jej vlastných slov o titul miliardárky neuchádzala. Preto nerozumie, prečo by mala svoje príjmy premršťovať len preto, aby k nim dnes patrila znovu. 

Pre Business Insider sa vyjadril aj Forbes s tým, že menoval ďalšie nezrovnalosti ohľadom príjmovej domkumentácie Kylie Jenner. Sporné boli ňou preukázané príjmy v spoločnosti Kylie Cosmetics už v roku 2018. 

Zdroje: businessinsider.com, forbes.com, twitter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech