Kým si naši politici za hodinky radi priplatia, pápež ukazuje svoju skromnosť. Nosí hodinky za pár eur

  • Nie je tajomstvom, že si pápež František nepotrpí na drahé veci
  • Dokazujú to aj jeho hodinky, ktoré nosil počas návštevy Slovenska
pápež františek
Pápež František, TASR/Michal Svítok
  • Nie je tajomstvom, že si pápež František nepotrpí na drahé veci
  • Dokazujú to aj jeho hodinky, ktoré nosil počas návštevy Slovenska

Návšteva pápeža Františka na Slovensku sa dnes oficiálne skončila. Svätý otec v našej krajine strávil dostatok času na to, aby si niektorí ľudia stihli všimnúť jeden detail. Je to vec, ktorá nám toho dosť vypovedá aj o charaktere pápeža.

Sú to práve náramkové hodinky, ktoré pápež František nosil počas návštevy Slovenska. Všimla si to stránka Dr. Hodinár, ktorá jeho hodinky analyzovala na Facebooku. Podľa ich zistení ide o veľmi skromný kúsok.

Pápež ukázal svoju skromnosť

Aj keď by sa mohlo zdať, že si pápež František môže dovoliť oveľa viac, materiálnym veciam neprikladá vysokú hodnotu. Hovorí o tom aj tento doplnok, ktorý podľa stránky Dr. Hodinár nezapadá do vysokej cenovej kategórie.

Táto stránka sa dlhodobo venuje náramkovým hodinkám známych osobností. „Pozrite, aké hodinky nosí Svätý Otec,“ uviedla stránka. Podľa nich ide o hodinky značky Casio. Fungujú na batériu a ich cena je iba 14 eur.

Ako dodali na záver, aj pápež vie, že v jednoduchosti je krása. Hodinky sú čiernej farby, puzdro je z plastu a ocele, pričom na ciferníku sú väčšie čísla, ktoré ocenia hlavne ľudia so slabším zrakom.

Pápež svoju skromnosť demonštruje stále, nepotrpí si na drahé autá ani luxusné ubytovanie. Na Slovensku bol ubytovaný na Apoštolskej nunciatúre, vozil sa na elektromobile značky Škoda.

Naši politici si za hodinky radi priplatia

Stránka Dr. Hodinár mala naposledy v hľadáčiku ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), konkrétne jeho známu kauzu falošných hodiniek. Práve tento kúsok bol pred niekoľkými týždňami témou číslo 1.

Išlo o digitálne hodinky značky Breitling a zdalo sa, že ide o model, ktorý sa predáva za viac ako 18 000 eur. Neskorším skúmaním vyšlo najavo, že to bol lacnejší model, ktorý stojí viac ako 7 000 eur. Napokon sa ale ukázalo, že ide o repliku drahých hodiniek, ktorá nemá ani zďaleka takú hodnotu.

Špeciálnou kapitolou sú však iní politici, ktorých hodinky stoja oveľa viac. Svoj spoločenský status či bohatstvo dávajú zjavne najavo. Napríklad, expremiér Robert Fico má hodinky za 12 000 eur, Peter Pellegrini ich má o niečo lacnejšie – stoja okolo 5 000 eur, informoval denník SME.

Spoločenské postavenie nepotrebuje ukazovať doplnkami

Zdá sa, že pápež František svoje spoločenské postavenie nepotrebuje dávať najavo hodinkami či inými doplnkami. O jeho skromnosti sa vyjadril aj manažér press centra Ľ. Pavlišinovič, ktorý v Ríme študoval a pápeža mal ako keby na podnose.

Počas štúdia sa dokonca zúčastnil aj osobnej audiencii u pápeža. „Osobne som mu mohol podať ruku a prehodiť s ním zopár slov. Pápež pôsobí aj osobne tak, ako ho vidíme na televíznych obrazovkách,“ vysvetlil Pavlišinovič pre Teraz.

Ako uviedol, pápež František je veľmi jednoduchý, skromný a autentický človek. Nepoužíva umelé frázy ani predpripravené gestá. „Veľakrát nás vyzýval, aby sme popri štúdiu nezabudli na ľudí,“ dodal na záver Pavlišinovič.

Zdroje: Teraz, SME, Facebook/Dr. Hodinár

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech