Kyselica ako štátny tajomník skončil. Mal rozvrátiť OĽaNO, Matovič ho nazval hrdinom

  • Lukáš Kyselica odchádza z ministerstva vnútra
  • Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga tvrdí, že štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Lukáš Kyselica porušil zákon
  • Podľa jeho slov sa ako vojak aktívne zúčastňoval predvolebnej kampane a doposiaľ je nejasné, prečo to urobil
kyselica šeliga
TASR/Michal Svítok,TASR/Jaroslav Novák
  • Lukáš Kyselica odchádza z ministerstva vnútra
  • Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga tvrdí, že štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Lukáš Kyselica porušil zákon
  • Podľa jeho slov sa ako vojak aktívne zúčastňoval predvolebnej kampane a doposiaľ je nejasné, prečo to urobil

Lukáš Kyselica končí na ministerstve vnútra ako štátny tajomník. Oznámil to premiér Igor Matovič na Facebooku. V príspevku ho označil za hrdinu.

Podľa mojich informácií ho ľudia blízki Petrovi Pellegrínimu vo vedení Vojenského spravodajstva chceli zneužiť pred voľbami na rozvrat nášho hnutia OĽANO zvnútra. Chceli dosiahnuť rozpad hnutia a za akúkoľvek cenu zabrániť, aby sme mohli zostaviť vládu … nepodarilo sa,“ povedal Matovič a dodal, že „Tajné služby štátu zneužívajú voči svojim politickým oponentom len tí najperverznejší diktátori.“

HRDINA ODCHÁDZALukáš Kyselica nám včera oznámil, že sa rozhodol odísť z postu štátneho tajomníka na Ministerstve…

Gepostet von Igor Matovic am Dienstag, 28. Juli 2020

Koaliční partneri boli za odchod

Štátny tajomník Ministerstva vnútra (MV) SR Lukáš Kyselica by mal vyvodiť osobnú zodpovednosť. Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) to uviedol v utorok na sociálnej sieti v súvislosti s medializovanými informáciami o Kyselicovom pôsobení vo Vojenskom spravodajstve (VS) v čase predvolebnej kampane aj krátko po voľbách.

Kyselica podľa Šeligu porušil zákon, pretože ako vojak sa aktívne zúčastňoval predvolebnej kampane. Pochybnosti podľa neho vyvoláva aj to, prečo to robil. Poukázal na to, že vtedajší riaditeľ VS Ján Balciar nevedel vysvetliť svoj majetok. „Pán Kyselica nám nemôže povedať nič, lebo je viazaný mlčanlivosťou. Nemôže povedať, aké úlohy plnil, čo robil a čo nerobil. Zostáva nám pochybnosť a mierna pachuť,“ skonštatoval Šeliga.

Politik v kampani nemá byť zároveň „tajný agent“, myslí si Šeliga. „Človek si musí vybrať, ako chce svojej krajine slúžiť,“ poznamenal.

Tajný agent

Štátny tajomník MV SR a bývalý šéf tímu Gorila Kyselica podľa informácií Denníka N kandidoval do parlamentu ako tajný príslušník Vojenského spravodajstva. Nemali o tom vedieť ani členovia hnutia OĽaNO, za ktoré sa uchádzal o mandát. V tajnej službe Ministerstva obrany (MO) SR mal pôsobiť od októbra 2019 do 19. marca 2020.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v pondelok (27. 7.) uviedol, že na základe informácií, ktorými disponuje, nemá dôvod nedôverovať Kyselicovi. Štátnemu tajomníkovi vyjadril dôveru aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Prezidentka Kyselicov krok ocenila

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si cení rozhodnutie Lukáša Kyselicu (OĽaNO) odstúpiť z funkcie štátneho tajomníka ministerstva vnútra. Médiám to povedala v rámci dnešného vyhlásenia v centre Zvolena. O Kyselicovom konci vo funkcii dnes informoval predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti. Denník N v pondelok 27. júla uviedol, že Kyselica mal kandidovať vo februárových parlamentných voľbách za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) ako tajný príslušník vojenského spravodajstva.

„Tento jeho postoj si veľmi cením, lebo z medializovaných informácií je zrejmé, že tam istý problém bol. Je to nezlučiteľná kombinácia, pretože buď je človek členom vojenského spravodajstva, alebo je politicky aktívny,“ priblížila Čaputová.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech