Stará Lada Niva zahanbila vylepšené Audi, výsledok pretekov nikto nečakal

  • Keď príde legendárna Lada Niva na preteky, určite sa zasmeješ
  • Človek však skončí veľmi prekvapený, keď toto auto predbehne superšportové autá
  • Keď príde legendárna Lada Niva na preteky, určite sa zasmeješ
  • Človek však skončí veľmi prekvapený, keď toto auto predbehne superšportové autá

Lada Niva je legenda, ktorú máš možnosť vidieť na poliach a v lesoch. Vidieť ju na pretekoch pri superšportových autách je niečo nezvyčajné, no nie nemožné. Pre fanúšikov môže byť však veľkým prekvapením, keď táto legenda v kvalitnej konkurencii zvíťazí. 

Tento model s nápisom „Niva Turbo“ sa na jedných takýchto pretekoch ukázala a všetkým vytrela zraky. Už na prvý pohľad bolo jasné, že toto auto nie je obyčajná Lada Niva, no aj tak by nikto nepredpokladal tento záver pretekov.

zdroj: AvtoVAZ

O tento model sa postarala poľská firma VTD na žiadosť Ukrajinca Olega Vorvula. Táto firma mala s podobnými záležitosťami predošlé skúsenosti a Ladu Niva upravovala pol roka. Auto má preplňovaný osemvalec LSX s objemom 6,3 litra od Chevroletu. Podvozok je čiastočne z Mitsubishi Lancer Evo a výkon mieri na všetky kolesá prostredníctvom trojstupňového automatu TH400. 

S výkonom 850 koní majiteľ spokojný nebol. Na voze bolo neskôr nameraných 1 080 koní a 1 232 Nm, no jeho výkon je momentálne 1 500 koní. Auto so svojou rýchlosťou prekvapuje všetkých a nestačí mu ani vylepšená Audi RS6 alebo RS3.

Zdroje: Autoforum.cz, YouTube

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech