LaFerrari je najdrahšie predané auto v aukcii

  • Výťažky z jeho dražby poputujú na dobrú vec.
final-laferrari
  • Výťažky z jeho dražby poputujú na dobrú vec.

Ferrari netreba asi nikomu predstavovať, svojim patriotizmom a jedinečnosťou je rozpoznateľné snáď všade. Tento rok sa však pre Taliansko táto značka stala ešte osobitejšou. Samotná spoločnosť Ferrari sa totiž rozhodla do aukcie venovať jedno zo svojich LaFerrari, aby tak pomohla vyzbierať peniaze na dobrú vec.

abcnews-com

foto: abcnews.com

Ako vieš, centrálne Taliansko toto leto zasiahlo dosť silné zemetrasenie, ktoré malo na svedomí zničenie značného majetku.  Ferrari chce vyzbieranú čiastku darovať práve na potrebné opravy po sérií týchto nepríjemných prírodných katastrof.

burnyourfuel

foto: burnyourfuel.com

Dražba prebehla viac než úspešne, pretože LaFerrari sa vydražilo za takmer neuveriteľných 7 miliónov eur, čím sa stalo najdrahším automobilom 21.storočia predaným na aukcií. Celý výťažok, teda získaných 7 miliónov, poputuje na opravy, na ktoré bude osobne dohliadať Earthquake Relief Fund Národnej taliansko-americkej nadácie. Dražitelia RM Sotheby  taktiež darovali na túto vec svoje odborné znalosti, hoci v ich prípade je zrejmé, že sa snažia vyťažiť z prítomnosti svojho pôsobenia na tejto udalosti a získať si tak prestíž. V každom prípade, darovanému koňovi sa na zuby nepozeraj a každý čin sa v tomto prípade počíta.

final-laferrari

foto: theverge.com

Zdá sa, že pokiaľ ide o výdavky na dobrú vec, zberatelia otvorili svoje peňaženky o niečo viac ako obyčajne, aby tak podporili opravy Talianska. Cena, za ktorú sa LaFerrari predala, je totiž takmer 5-násobok jeho pôvodnej ceny. Z LaFerrari bolo vyrobených iba 499 kusov, a hoci jeho pôvodná cena bola 1,5 milióna, fakt, že sa týchto áut nevyrobilo niekoľko tisíc, mala za následok fakt, že na dražbe v lete jeho cena dosiahla 5 miliónov. Očividne sa tak LaFerrari môže pýšiť veľkou exkluzivitou. Aby sa tento hybrid so silou 949 koní predával ešte lepšie, Ferrari ho natrelo klasickou červenou a doplnilo bielym pásom na kapote a zadnom skle a ako bonus tomuto fešákovi namaľovali na predok patriotickú taliansku vlajku. Tento krok očividne zabral, a tak sa táto špeciálna edícia dočkala zaslúženého uznania.

Zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech