Lamborghini Urus dostalo tuning od Mansory. Vzniklo najpompéznejšie SUV sveta

  • Mansory je firma, ktorá sa zameriava na tuning tých najluxusnejších áut
  • Pod svoje krídla si zobrala aj jedno z najrýchlejších SUV na trhu
  • Výsledok je dychberúce Lamborghini Urus, ktoré však nemusí byť po chuti každému
lambo
Mansory
  • Mansory je firma, ktorá sa zameriava na tuning tých najluxusnejších áut
  • Pod svoje krídla si zobrala aj jedno z najrýchlejších SUV na trhu
  • Výsledok je dychberúce Lamborghini Urus, ktoré však nemusí byť po chuti každému

SUV značky Lamborghini model Urus zrejme netreba zvlášť predstavovať. Ide o viac ako dvojtonové luxusné auto disponujúce štvorlitrovým osemvalcom s dvoma turbodúchadlami. Rovnako zvučné meno ako tento kúsok, má aj Mansory.

Dnes už svetoznámu firmu založil pred dvadsiatimi šiestimi rokmi Kourosh Mansory s jasným zameraním – špecializovať sa na tie najdrahšie a najrýchlejšie automobily na trhu a prerábať ich na ešte exkluzívnejšie. Ide o nepochybne jednu z najznámejších tuningových spoločností na svete, ktorá sa nebojí byť kontroverzná. Jej najnovší dizajn Lamborghini na báze SUV je toho najlepším dôkazom.

Nie je žiadnym prekvapením, že Mansory dokáže urobiť čokoľvek, čo si zákazník zmyslí. Od základov už prerobili Ferrari, Bentley, z tereňáku urobili športiak, luxusné limuzíny oblepili zlatom či nastriekali na ružovo. U Mansory sa ničoho nezľaknú.

Tuningoví veľmajsti z garáže najnovšie vypustila kúsok, ktorý je neprehliadnuteľný. Nakoniec, ako inak by mohla dopadnúť úprava aj tak dominantného Lamborghini Urus, najnekompromisnejšou tuningovou spoločnosťou sveta.

Mansory vo svojich dizajnoch prekračuje všetky pomyselné hranice. Niet sa však na čo sťažovať. Upravená verzia modelu Urus dostala značne rozšírené nárazníky, ako aj blatníky a difúzor obsahujúci trojitý výfuk, vyzerá priam groteskne.

Nezaostáva ani predná strana auta, tá má agresívny nádych typický pre Lambo. Je jasné, že toto nie je auto pre každého a to nielen, čo sa týka jeho vzhľadu ale určite aj cenovky. Cena tohto kúsku presahuje 475-tisíc eur.

Veľkým benefitom sú okrem iného aj 24-palcové disky s jemne oranžovými detailami, ktoré dobre ladia so šedým lakom. Čo sa týka interiéru, ten je v porovnaní s exteriérom o niečo skromnejší. Veľké plochy tmavošedej kože sú pretkané oranžovou niťou. V interiéri boli použité aj vložky z uhlíkových vlákien. Inak tu nájdeš pomerne typickú kabínu športovéhho automobilu, ktorá ničím neurazí.

– Mansory Lamborghini Urus -#GIMS2019📸 Sacha Photography

Gepostet von Sacha Photography am Dienstag, 9. April 2019

Agregát v továrenskom nastavení produkuje 650 konských síl a 850 Nm. Šprint z 0 na 100 km/h zvládne za 3,6 sekundy, rýchlomer sa zastaví na rýchlosti 305 km/h. Vo vodách SUV ide bez pochýb o výnimočné hodnoty.

zdroj: mansory.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK