Lásku k ľanu pretavili do oblečenia. Manželia so značkou Vtáčatko tvoria odev z prírodných materiálov

  • Ich rodinná firma tento rok oslavuje piate výročie
  • Založili ju Dana a Peter Vrabcoví
  • Za mesiac dnes ušijú 500 kusov oblečenia
Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia Archív/D. Vrabcová
  • Ich rodinná firma tento rok oslavuje piate výročie
  • Založili ju Dana a Peter Vrabcoví
  • Za mesiac dnes ušijú 500 kusov oblečenia

Dana Vrabcová mala vždy blízko k handmade tvorbe. Pred desiatimi rokmi založila značku Štebotavo, ktorá bola zameraná na ručne šité šperky. Popri zakladaní rodiny to však bolo časovo náročné, dnes sa tejto aktivite venuje už len jej kamarátka. Otvoril sa však priestor pre nový projekt. 

„Keď sme pred piatimi rokmi čakali Adama, naše druhé dieťa, oblečenie, ktoré sa mi páčilo, nebolo na slovenskom trhu. Najprv sme teda prišli s podkolienkami a pančuchami, ktoré sme mali z Barcelony. Postupne po mesiaci, dvoch sme začali šiť autorské oblečenie pre detičky, ale aj pre rodinu, dopyt bol vlastne hneď na začiatku veľký,“ hovorí o vzniku lokálnej značky Vtáčatko Dana Vrabcová. Názov firmy Vtáčatko odvodili od priezviska a dnes udržateľne a férovo obliekajú celú rodinu do ľanu a prírodných materiálov. A nielen to. 

Rodinná značka 

Rodinku Vrabcových sme navštívili v ich showroome na Dlhých Dieloch v Bratislave. Je to priestor, kde balia objednávky nielen pre slovenských zákazníkov, ale aj pre tých zo zahraničia. Zároveň funguje ako kamenná predajňa, kde si môžu milovníci kvalitného oblečenia obľúbený kúsok skúsiť a rovno aj „uchmatnúť“.

Možností je skutočne veľa. Na vešiakoch ťa môžu zaujať šaty v desiatkach farieb a mnohých strihoch. Nechýbajú ani košele, kraťase či rôzne tričká. Nájdeš tu aj detské oblečenie či kúsky pre mužov. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa vtacatko.sk (@vtacatko.sk)

Značka Vtáčatko je založená na kvalitných prírodných látkach, dominuje najmä ľan. Keď pred piatimi rokmi založili Vtáčatko, spomínaný materiál bol najmä v zahraničí. 

„Veľkú tradíciu mal na západných trhoch. Ak existovali značky, ktoré šili z prírodných materiálov, tak boli buď z Litvy, alebo zo severnej Európy. Preto aj ľan, z ktorého šijeme my, je z Litvy. Práve tam je najväčšia história ľanu a výroby z neho.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá