Legendárna budova bývalej Alžbetky sa premení na nový mestský pivovar

  • Rokoková budova niekdajšej obľúbenej reštaurácie v Bratislave dostane novú tvár. Už čoskoro privíta milovníkov poctivého remeselného piva!
collageervr
FB/Mestský pivovar Alžbetka, FB/Ružinovský pivovar Komín
  • Rokoková budova niekdajšej obľúbenej reštaurácie v Bratislave dostane novú tvár. Už čoskoro privíta milovníkov poctivého remeselného piva!

Reštaurácia Alžbetka, ktorá v historicky hodnotnej rokokovej budove na sídlila, bola vyhľadávaná pre svoju skvelú rakúsko-uhorskú aj slovenskú kuchyňu a dobrú zábavu. Samotná budova vznikla v 18. storočí ako šľachtické sídlo a známy podnik sa tu usídlil až v 30. rokoch 20. storočia, no práve ten budovu preslávil. Reštaurácia v budove sídlila až do roku 2011, potom ju však nahradili potraviny Billa a budova tak svoje čaro na chvíľu stratila.

Tomu je však koniec, pretože teraz prichádza nový nájomca aj úplne nový koncept, ktorý tomuto miestu plánuje aspoň čiastočne vrátiť zašlú slávu. Majiteľ obľúbeného Ružinovského pivovaru Komín tu otvorí svoju druhú pobočku – Mestský pivovar Alžbetka. Na legendárne miesto sa tak opäť vráti gastronómia aj veselá zábava. Nový pivovar bude verným bratom toho prvého a bude s ním mať mnoho spoločného.

V Mestskom pivovare Alžbetka bude zákazníkov čakať rovnaká ponuka ako v Komíne, teda tri remeselné pivá na výčape, povedal sládok pivovaru Peter Chňupa pre portál opive.sk. Aby to však nebolo stále o tom istom, vďaka novej pobočke a väčším kapacitám chcú ponuku rozšíriť o ďalšie remeselné pivá. V pivovare však domácu produkciu dopĺňa aj sedem hosťujúcich pivovarov, ako sú napríklad pivovary Pivovar Zámčan, Lucky Bastard, Unorthodox Brewing či pivovar Frankies. Pivovar bude podľa opive.sk disponovať 1000-litrovou varňou a 12 tankami.

Do Alžbetky sa týmto počinom vráti tiež kuchyňa inšpirovaná rakúsko-uhorským obdobím. To je v kombinácii s kvalitným slovenským pivom naozaj lákavá kombinácia. Nový podnik má mať kapacitu 250 miest, takže určite uspokojí ponuku miestnych aj turistov. Pivovaru dobre nahráva aj skvelá poloha na konci Obchodnej ulice. Na druhej strane má však v okolí veľkú konkurenciu v ostatných lokálnych pivovaroch a pivárňach.

Na nový pivovar a nové miesto pre večerné posedenia sa môžeš tešiť už túto jeseň. :)

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK