Legendárna Lada NIVA sa po 40-tich rokoch vracia s moderným dizajnom

  • Ruská terénna ikona sa vracia v novom šate.
lada
  • Ruská terénna ikona sa vracia v novom šate.

Lada Niva je legenda, ktorá je na trhu už viac ako 40 rokov a ešte tu aj nejaký ten piatok pobudne. Za celú túto dobu sme sa však nedočkali žiadnej novej generácie alebo ďalšieho nástupcu. Niva prišla len s inováciami pôvodnej verzie. To sa však  v roku 2018 zmení. Na trh totiž vstúpi nová Niva, ktorá však pôjde znova po vyšľapanej cestičke svojho predchodcu.

zdroj fotografie:ladaujhelyi.hu

Označenie Niva však nečakaj. Novinka príde s názvom Lada 4×4. Na trh by mala vstúpiť v priebehu jesene 2018. O tom, ako bude vyzerať sa zatiaľ stále špekuluje. Na internet síce prenikli snímky patentovaného tvaru, avšak tie sú len jedny z mnohých možných variantov.

zdroj fotografie:indianautosblog.com

Ruku k dielu prikladajú aj nadšení amatérsky dizajnéri. Najnovší počin od dizajnéra D. Hexxena je ďalšou ukážkou toho, ako by mohlo toto nezastaviteľné vozidlo vyzerať. Dizajnér pritom vychádza z originálu, ktorému pridal gulatší tvar a pár moderných prvkov. Základné štylistické rysy tak zostali a sú len obohatené o niektoré nevyhnutné novinky. Nová Niva má tak trochu retro nádych, čo nie je v dnešnej dobe vôbec na škodu. Po tejto novinke zrejme nesiahnu len moderní lesníci, ale bude mať potenciál zaujať aj mestských ľudí s trochu hipsterským cítením.

 

zdroj fotografie:keywordhut.com

To, že sa od pôvodnej Nivy táto novinka odlúčila neznamená, že by sa pôvodná legenda prestala vyrábať. Stará dobrá Niva bude vo výrobe aj naďalej, no bude disponovať znova o niečo lepšou technikou. Oba tieto stroje sa budú, teda aspoň v Rusku predávať súčasne. Vďaka tomu si automobilka ponechá ten benefit, že bude môcť vyskúšať niečo nové, a ak sa to príliš nepodarí, môže sa opäť vrátiť k osvedčenej tradícii a kvalite.

To, či sa tento off-roadový fenomén dostane aj na náš trh je zatiaľ otázne. Od premiéry nás delia ešte dva dlhé roky. Tak či onak, aj u nás je mnoho nadšencov, ktorí na Nivu, ktorá zvládne všetko, nedajú dopustiť. Záujem by tu teda bol, ak sa samozrejme osvedčí rovnako dobre ako jej predchodca.

zdroj:indianautosblog.com zdroj titulnej fotografie:ansa.it

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech