Legendárna študentská diskotéka Unique končí. Kde sa dá v Bratislave vôbec zabaviť?

  • Skoro 40 rokov klub zabával študentov v internátnom komplexe Mlynskej doliny
  • Diskotéka z internátov neodchádza z vlastnej iniciatívy
  • Po zatvorení ďalších klubov ako Subclub, alebo Nu Spirit sa tak mladí nemajú kde zabaviť
Wikimedia.org/Unsplash
  • Skoro 40 rokov klub zabával študentov v internátnom komplexe Mlynskej doliny
  • Diskotéka z internátov neodchádza z vlastnej iniciatívy
  • Po zatvorení ďalších klubov ako Subclub, alebo Nu Spirit sa tak mladí nemajú kde zabaviť

V Bratislave končí ďalšia legenda klubovej zábavy. Unique na Mlynoch sa tak zaradí medzi ostatné miesta bratislavskej zábavy pre mladých, ktoré v posledné obdobie skončili. Klub o tom informoval na svojom Facebooku. Je tak otázne, kde sa môžu mladí ľudia v hlavnom meste naozaj zabaviť.

Klub už vedenie Mlynov nechce

Unique bol zábavou pre mnohých ľudí, no ozývalo sa tiež veľa opozitných názorov. Tí, ktorí sa bavili, mnohokrát nehľadeli na ostatných, ktorí museli v utorok napríklad študovať. Utorky boli známe pre svoje párty, no vedenie Mlynov sa rozhodlo s touto zábavou nepokračovať. Na mieste klubu má vzniknúť miesto, ktoré bude pre študentov viac využiteľné. O jeho samotnom využití budú rozhodovať študenti v ankete.

„Nájomná zmluva sa súčasnému nájomcovi končí dňa 31. 12. 2019. V decembri plánuje Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny UK spustiť prieskum prostredníctvom sociálnej siete o tom, akú predstavu majú ubytovaní študenti o využití priestoru. V tejto súvislosti bude vyhlásená verejná obchodná súťaž. Myslíme si, že nastal čas prehodnotiť využitie priestoru a prispôsobiť ho súčasným potrebám študentov,“ spomína vo vyjadrení pre zoznam.sk hovorkyňa univerzity Komenského Lenka Miller.

Bude ešte posledná zábava

Smútiaci študenti sa budú môcť zabaviť posledný krát na akcii Goodbye Unique, kde vystúpi známy DJ EKG, či Milan Lieskovský. Tí sa v klube vyskytli niekoľkokrát a zdá sa, že sa stali medzi mladými populárni. Počas Vianoc tak zábava na mlynoch skončí.

Končí zábava na Mlynoch?

V roku 2017 na Mlynoch skončil tiež klub Elam, či iné legendárne podniky a prevádzky, ktoré si staršie generácie pamätajú. Ide teda Mlynom o bojkot proti študentskej zábave? Na študentských internátoch fungujú prísne pravidlá a kontroly, ktoré musia študenti pred vstupom absolvovať. Už im tak teda ostáva len sedieť a učiť sa. Kde sa teda študenti budú mocť zabaviť?

zdroj: unique končí

V roku 2018 skončil aj klub Nu Spirit. Aj keď ponúkal zaujímavý alternatívny program, mnohokrát neznámych umelcov, svoje brány musel po 8 rokoch zavrieť. Nedávno zatvoril po tlaku zo strany developerov novej Vydrice aj známy Subclub. Ten sa spájal primárne s undergroundovou hudobnou scénou. Bol dejiskom pre divoké rave party a kvôli stavbe nového developerského projektu zanikol.

View this post on Instagram

#coast2coast #DJVec

A post shared by Vec (@brancikovac) on

Majú sa mladí ľudia. v Bratislave kde zabaviť?

V hlavnom meste tak vzniká prázdny priestor. Aj keď je stále v centre niekoľko klubov ako Fuga, či novootvorený WAX, alebo stále nestarnúce KC Dunaj, je otázne, kde sa bratislavská klubová scéna ocitne nasledujúce obdobie. S turizmom a záujmom o zábavu rastie totiž potreba a dobré kluby sú stále plné. Hádam sa v blízkej dobe dočkáme nejakej novej legendy, kde by sa mohli zabaviť napríklad aj študenti z Mlynskej.

Zdroj: Zoznam.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá