Legendárna Toyota Supra sa vracia. Tu je prvá fotografia

  • Toyota plánuje návrat do kategórie skutočne rýchlych vozidiel
  • Informuje o tom svojím príspevkom na Twitteri
  • Viac informácií nám Toyota odhalí už 6. marca
  • Toyota plánuje návrat do kategórie skutočne rýchlych vozidiel
  • Informuje o tom svojím príspevkom na Twitteri
  • Viac informácií nám Toyota odhalí už 6. marca

Kto by nepoznal Toyotu Supra. Dlhočizná kapota, ktorej dominuje tak trochu natvrdnutý výraz masky chladiča si väčšina z nás pamätá najmä zo série Fast & Furious. Tam si zahrala hlavnú rolu v podobe auta Briana O’Connora, tajného policajta, snažiaceho sa infiltrovať do útrob gangu. A aj keď bola Supra obhádzaná laminátom a nevkusným vinylom, do našich sŕdc sa infiltrovať rozhodne stihla.

Toyota sa zachovala ako Toyota, čiže Supru po čase prestala vyrábať a nástupcu sme sa dlho nedočkali. Čas od času však prišiel aspoň nejaký koncept. Či už to bolo v roku 2007 FT-HS, alebo o sedem rokov neskôr nádherné FT-1, ani jedno sa ale napokon nedostalo do výroby. Teraz to však má byť úplne inak.

Toyota vyhodilia do sveta prvú fotografiu, ktorá nasvedčuje návratu skutočného športovca. Síce ide opäť o koncept, ale tentokrát sa má do sériovej výroby aj reálne dostať.

Okrem prvej fotografie sa dostali na verejnosť aj niektoré neoficiálne údaje novej Supry. Novinka má vraj mať až 340 koní a 450 N.m. z nového trojlitrového šesťvalca. Vďaka overboostu však bude vedieť motor krátkodobo vyprodukovať až 500 newtonmetrov. Hmotnosť dosiahne 1495 kilogramov a silu na zadné kolesá prenesie osemstupňový automat.

Na trhu ju uvidíme asi najskôr v roku 2019. Bude to stáť za to? Nech je to akokoľvek, aspoň si spoločne pripomeňme, ako dobre sa slintalo na fotkách konceptu FT-1.

 

Zdroj/Foto: thedrive.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech