Legendárny tatranský hotel zatvorili. „Jeden príbeh skončil,“ hovoria majitelia tajomne

  • Hotel Lomnica bol legendou Tatier
  • Okrem nevšednej architektúry ponúkal luxus aj top gastronómiu
hotel lomnica a reštaurácia
Instagram/Hotel Lomnica
  • Hotel Lomnica bol legendou Tatier
  • Okrem nevšednej architektúry ponúkal luxus aj top gastronómiu

Iba v roku 2018 sa po dlhých rokoch znovu otváral azda najlegendárnejší hotel vo Vysokých Tatrách. Hotel Lomnica majitelia zrekonštruovali a návštevníkom ponúkli luxus a špičkovú gastronómiu, aké si naše veľhory zaslúžia. 

Nedávny príspevok na ich Instagrame však oznamuje, že „jeden príbeh skončil“. Nie je jasné, čo presne tým majitelia mysleli, no od 1.11. 2022 je hotel zatvorený.

Na webovej stránke však hotel informuje, že od prvého decembra sa môžu hostia stať súčasťou príbehu opäť. Nespresnili však, čo sa bude diať s hotelom celý mesiac a neuviedli ani dôvod zatvorenia.

Hotel so slávnou minulosťou

Hotel Tatranská Lomnica postavili v neorenesančnom štýle roku 1893 ako trojpodlažnú budovu s 28 izbami, reštauráciou a kaviarňou. Projektantom a staviteľom bol známy Gedeon Majunke. Cena za noc sa pohybovala od 1 po 3 forinty a po roku 1900 od 2 po 6 korún. V najlepšie vybavenom tatranskom hoteli sídlilo aj riaditeľstvo kúpeľov či pošta.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Hotel Lomnica (@hotellomnica)

Budova je národnou kultúrnou pamiatkou, no v 90. rokoch na svoju slávu iba spomínala. Lesk jej vrátila až spoločnosť Mores Resort. Do rekonštrukcie investovali až 7,5 milióna eur a pridali novú časť s wellnessom. Firme patria aj iné projekty, napríklad Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure, online vinotéka Selaví či vinárstvo VIAJUR.

Mores Resort patrí do investičnej skupiny ZAR, ktorému patrí aj Hotel Tatry či Kúpeľný dom, ktorý na svoju rekonštrukciu iba čaká. Investor sa dokonca nedávno pochválil plánmi zrekonštruovať korzo, ktoré sa nachádza medzi hotelom Lomnica a Kúpeľným domom. Ako informoval Korzár, tento priestor prejde renováciou a obnovou.

Samotný hotel Lomnica je flagship projektom, ktorý ponúka, respektíve donedávna ponúkal špičkové ubytovanie a gastronómiu. V kuchyni hotela Lomnica varil napríklad známy šéfkuchár Gabo Kocák či kuchárska špička Tomáš Levý. 

Hotel má kaviareň Mozart, reštauráciu Sissi a vináreň Franz Jozef. Krásu okolitých hôr si návštevník vychutná aj vďaka terase s výhľadom na Lomnický Štít, po náročných túrach zas zrelaxuje vo wellnesse.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Hotel Lomnica (@hotellomnica)

Gastronómia by však mohla byť kameňom úrazu. Na portáli Profesia hotel zverejnil hneď niekoľko inzerátov, v ktorých hľadá posádku kuchyne. Dvoch „chef de partie“, nočného a raňajkového kuchára. Celkovo hotel zverejnil 14 inzerátov na rôzne pozície.

Zdroje: HotelLomnica, Korzár, Profesia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá