Lego ožije. Vďaka appke odkryješ stratený svet s množstvom záhad a výziev

  • Svetoznáma spoločnosť Lego prišla s novou kolekciou stavebníc
  • Okrem nových zaujímavých kúskov prináša aj hru na smartfóny
  • Fyzická stavebnica reaguje s digitálnym svetom v mobile
  • Svetoznáma spoločnosť Lego prišla s novou kolekciou stavebníc
  • Okrem nových zaujímavých kúskov prináša aj hru na smartfóny
  • Fyzická stavebnica reaguje s digitálnym svetom v mobile

Svetoznáma spoločnosť pre detské skladačky Lego prišla s novou kolekciou stavebníc, ktoré kombinujú kúsky z pôvodných a pripájajú rozširujúce. Informuje o tom portál Mirror, ktorý novú kolekciu aj prezentuje. „The Hidden Side“ má 8 sérií stavebníc, ktoré sa tematicky menia. Nechýba strašidelná stredná škola, paranormálny autobus či cintorín. Stavebnice okrem nových zaujímavých kúskov prinášajú aj ďalšie vylepšenie.

Predstav si, že by sa Toy Story stalo realitou a tvoje hračky ožili. S takouto myšlienkou prišli aj dánski výrobcovia hračiek a k novej kolekcií stavebníc odprezentovali aj interaktívnu aplikáciu.

V sériách nechýbajú strašidelné postavičky, pohyblivé časti, alebo zložitejšie kúsky určené pre staršie deti. Aplikácia toto všetko dáva do pohybu. Pomocou appky sa ti odkryje stratený svet s množstvom záhad a výziev, ktoré musíš splniť v rozšírenej realite na telefóne.

Hra dieťa postaví do hlavných rolí Jacka a Parkera, ktorí objavujú ich rodisko Newbury. Spoločne na nich striehnu duchovia, ktorých musia poraziť a záhady čakajúce na vylúštenie.

Ak dieťa stavebnicu postaví, stačí ak na ňu nasmeruje mobil a odfotí ju. Aplikácia vie reagovať s viacerými elementami na fyzickej hračke. Priebeh hry je nadesignovaný tak, aby sa dieťa hralo v oboch svetoch – aj so stavebnicou a so záhadami v mobile.

Deti môžu očakávať vzrušujúce zážitky z hry, ktoré sa hladko pohybujú medzi fyzickým a digitálnym svetom – niečo, čo nazývame plynulé hry. V jadre predstavuje príležitosti na zlepšenie fyzickej hry Lego pomocou nových akčných a majstrovských prvkov,“ hovorí o novej hre pre Mirror viceprezident spoločnosti Lego Tom Donaldson.

Hra je prelomová v interakcií oboch svetov – digitálneho aj reálneho, kde aplikácia dieťa núti hrať sa so stavebnicou. Tvorcovia aplikácie hovoria o novom vnímaní hier na mobile. Je to nový druh, kde fyzický svet reálne ovplyvňuje digitálnu hru.

Fyzická manipulácia s modelmi mení zážitok a vyvoláva nové veci. Fyzický a digitálny svet sa navzájom ovplyvňujú, čím vytvárajú hlboko pútavý recipročný herný zážitok v dvoch svetoch, aké doteraz nikdy neboli,“ dodáva Tom Donaldson.

V aplikácií môžeš nájsť niekoľko krátkych digitálnych hier, ktoré môžeš hrať nezávisle na tom, či stavebnicu máš, alebo nie.

Tvorcovia ďalej sľubujú, že aplikáciu budú neustále aktualizovať a pridávať do nej nové príšery.

Stavebnice sú po celom svete dostupné od 1. augusta a cenovo sa budú pohybovať v niekoľkých desiatkach eur, v závislosti od náročnosti a počtu dielov. Aplikácia je dostupná zadarmo na Google Play a App Store.

Zdroj: Mirror, Lego

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech