Lego postavilo Bugatti Chiron v životnej veľkosti, skladá sa z viac ako milióna častí

  • Na Instagrame sme zdieľali zmenšený Lego model Bugatti Chiron
  • Teraz ho postavili v životnej veľkosti
  • Skladá sa z viac ako milión dielov
chiron-1
www.techcrunch.com
  • Na Instagrame sme zdieľali zmenšený Lego model Bugatti Chiron
  • Teraz ho postavili v životnej veľkosti
  • Skladá sa z viac ako milión dielov

Ešte nedávno Lego predstavilo model Bugatti Chiron vo verzií Technik. Išlo o jednu z ich najväčších stavebníc, ktorá sa skladá z takmer 3 700 dielov a stála približne 370 eur. Tentokrát Lego zašlo ďalej a predstavilo ešte väčšiu verziu, než je tá pôvodná.

Buggati Chiron Technik v životnej veľkosti

Kreatívny tím Lega sa prekonal a vytvoril dielo, ktorým je Buggati Chiron v životnej veľkosti. Ak ťa neohúrila táto informácia, tak Lego má eso v rukáve, auto je totiž pojazdné. Vyskladať auto trvalo neuveriteľných 13 500 hodín. Niet sa čomu čudovať, veď ho tvorí viac ako 1 000 000 dielov stavebnice Technic.

Samozrejme, nie všetky súčiastky sa dali vybudovať z Lega, tak si inžinieri pomohli 3D tlačou. Okrem nej a stavebnice je auto postavené okolo oceľového rámu a kolesá sú originál Bugatti. Auto jazdí na elektrinu a poháňa ho 2000 Lego Power Function motorov. Cena modelu nie známa, ale ak by sme sa zamerali len na motory, ktorého poháňajú tak tie sa predávajú za približne 30 dolárov za kus, činilo by to dohromady 70-tisíc dolárov.

Čo sa týka pojazdnosti, auto samozrejme nebude dosahovať maximálne rýchlosti reálneho Bugatti Chiron ktorá je 420 kilometrov za hodinu. Pri testovaní v priloženom videu dokázal ísť model rýchlosťou 21 kilometrov za hodinu ale teoreticky by malo dosiahnuť maximálnu rýchlosť 30 kilometrov za hodinu.

Inak medzi zaujímavé vychytávky tohto auta patrí aj odnímatelný volant, funkčné dvere, zadné krídlo, ktoré je ovládateľné tlačidlom a funkčný tachometer, ktorý je poskladaný z dielov Lego Technic.

 

Zdroj: Techcrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech