LEGO predstavilo Medzinárodnú vesmírnu stanicu, ktorú úspešne vypustilo na obežnú dráhu Zeme

  • Lego stavebnice sú legendárne a populárne hračky nie len pre deti
  • Napadlo by niekedy niekomu, že sa raz ocitne na obežnej dráhe? Nuž, práve sa tak stalo
  • Lego stavebnice sú legendárne a populárne hračky nie len pre deti
  • Napadlo by niekedy niekomu, že sa raz ocitne na obežnej dráhe? Nuž, práve sa tak stalo

Lego predstavilo novú stavebnicu, ktorá nás zavedie priamo do vesmíru, informuje portál TechCrunch. Realistická replika Medzinárodnej vesmírnej stanice sa vďaka kreativite marketingového tímu zo spoločnosti Lego dostala priamo na obežnú dráhu Zeme a čo najbližšie k skutočnej vesmírnej stanici. Na videu zverejnenom na Twitteri vidíme, ako sa miniatúrny model stanice na balóne vznáša k oblakom a stúpa stále vyššie a vyššie.


Vytvorenie modelu a jeho vyslanie na obežnú dráhu je pri oslave 20. výročia prítomnosti človeka na vesmírnej stanici, informuje TheVerge. Finálna podoba Lego modelu prešla dôkladnou kontrolou a schválením od expertov z NASA, ktorí dohliadli na to, aby sa stavebnica čo najviac podobala skutočnej stanice, ktorá už dlhé roky krúži na obežnej dráhe.

Lego vesmírna stanica je prepracovaná do takých detailov a drobností, že dokonca obsahuje aj niekoľko reálnych časti z Medzinárodnej vesmírnej stanice, ako napríklad robotickú ruku, solárne polia, prístupové body pre mini astronautov ako aj malé kozmické lode, ktoré slúžia na prepravu astronautov na stanicu.

Stavebnica sa podľa oficiálneho webu lego.com celkovo skladá z 864 kusov Lego kociek a oficiálne bude dostupná od 1. februára za približne 63 €, čo je naozaj výhodná cena s porovnaním sumy viac ako 80 miliárd dolárov, ktoré NASA začiatkom 90 rokov investovala do skutočnej vesmírnej stanice. Na YouTube sa objavilo už viacero videí šťastlivcov, ktorí mali tú možnosť stavebnicu vlastniť a poskladať ju.

Zdroje: TheVerge, TechCrunch, Lego

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech