Lekári z Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb dostali zásobu pitného režimu od Mitickej

  • Mitická v rámci iniciatívy #mitickapomaha hrdinom v prvej línii darovala pitný režim
  • Minerálne vody putovali Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave či na polikliniku v Giraltovciach
Bez názvu
Mitická
  • Mitická v rámci iniciatívy #mitickapomaha hrdinom v prvej línii darovala pitný režim
  • Minerálne vody putovali Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave či na polikliniku v Giraltovciach

Mitická poskytla zásielku minerálnych vôd Národnému ústavu srdcových chorôb v Bratislave. Spoločnosť Trenčianske minerálne vody, a. s., ktorá za obľúbenou Mitickou stojí, sa v rámci inšpiratívnej iniciatívy #mitickapomaha rozhodla pomôcť zraniteľným skupinám počas koronavírusu, medzi ktoré rozhodne patria aj zamestnanci NÚSCH.

Hrdinovia v prvej línii za nás stále bojujú každý deň, aj napriek tomu, že počet ľudí testovaných pozitívne postupne klesá. Pitný režim zamestnancom pomôže v ťažkom boji proti ochoreniu Covid-19.

Mitická v rámci iniciatívy #mitickapomaha pripravila aj stránku mitickapomaha.sk, kde je možné sledovať celý proces pomoci a aj aktuálny počet rozdaných fliaš minerálnych vôd.

Iniciatíva s názvom #mitickapomaha, ktorú sme spustili s vypuknutím pandémie koronavírusu na pomoc pre organizácie a zdravotnícke zariadenia, sa už po niekoľkých dňoch ukázala ako úspešná. Záujem o zaslanie minerálnych vôd prejavili rôzne zdravotnícke zariadenia a inštitúcie, ktoré denne s ochorením prichádzajú do styku.

Pitný režim sme prostredníctvom iniciatívy rozdali napríklad do Detského kardiocentra, iniciatíve #ktopomozeslovensku, do zariadení pre seniorov, vodičom mestských liniek Dopravného podniku v Bratislave či poliklinikám.

Sme radi, že prostredníctvom iniciatívy #mitickapomaha sme mohli aktuálne darovať minerálne vody aj do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. v Bratislave či na polikliniku v Giraltovciach. Verím, že kvalitný pitný režim bude prínosom popri náročnej a vyčerpávajúcej práci,“ povedala Monika Mišíková, Marketingová manažérka spoločnosti Trenčianske minerálne vody a.s.

zdroj: Mitická
 

Situácia v NÚSCH nie je jednoduchá

odpovedá Mgr. Soňa Valášiková, hovorkyňa ústavu

Aká je momentálne situácia v zariadení a ako situácia ovplyvnila chod zariadenia?

V prvom rade chceme zdôrazniť, že bezpečnosť pacientov i zamestnancov ústavu je na prvom mieste. V zmysle pokynov MZ SR a hlavného hygienika SR, NÚSCH, a.s. vypracoval „krízový epidemiologický plán“ na súčasnú mimoriadnu situáciu, ktorý sa bude postupne aktualizovať a revidovať. Pri vstupe do NÚSCH, a.s., je na recepcii pre každého pacienta zabezpečená dezinfekcia rúk, ochranné tvárové rúška a vykonáva sa aj meranie teploty.

Situáciu nám pomáhajú zvládnuť aj študenti – medici lekárskych fakúlt. NÚSCH, a.s. naďalej poskytuje svojim pacientom s kardiovaskulárnymi ochoreniami neodkladnú zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu.

Sprísnili a zintenzívnili sme epidemiologické opatrenia na každom pracovisku a na lôžkových oddeleniach nie sú povolené návštevy až do odvolania. NÚSCH, a.s. má v súčasnej situácii obmedzenej štandardnej prevádzky pripravené tímy zdravotníckych pracovníkov, ktorí nastúpia do práce v prípade, ak by aktuálna skupina lekárov a sestier mala nariadenú karanténu pre styk s pozitívnou osobou na COVID-19.

Ako Vám pomohol pitný režim od Mitickej a pre koho bude určený?

Ďakujeme veľmi pekne za pitný režim a dodanie minerálnych vôd Mitická pre našich zamestnancov. Minerálne vody sme odovzdali na jednotlivé oddelenia NÚSCH, a.s.

zdroj: Mitická


Ľahké to nie je ani na poliklinike v Giraltovciach

odpovedá Mgr. Zuzana Gajdošíková, riaditeľka polikliniky

Aká je momentálne situácia na vašej poliklinike? Ako situácia ovplyvnila chod vášho zariadenia?

V meste Giraltovce ako jednom z prvých bol potvrdený koronavírus a tak sme si na vlastnej koži zažili dopad karantény a strach ľudí z nákazy. Museli sme prijať opatrenia vedúce k zvýšeniu dezinfekčného plánu jednotlivých pracovísk polikliniky.

Pracovníci obdržali ochranné pracovné pomôcky vo väčších množstvách, aby sme zabránili možnej nákaze. Pracoviská všeobecných lekárov a pediatrov boli personálne posilnené, aby zvládali nápor telefonátov. Boli jasne zadefinované postupy komunikácie s pacientmi tak, aby nebolo zvyšované napätie.

Čo vnímate momentálne ako najviac kritické? 

Najviac kritická je nedisciplinovanosť ľudí a zatajovanie skutočností, ako je napríklad pozitívna cestovateľská anamnéza, ktoré vedú k zbytočným komplikáciám.

Ako Vám pomohol pitný režim od Mitickej a pre koho bude určený?  

Pitný režim je určený pre zamestnancov, ktorí napriek situácii denne pracujú a sú tu pre pacientov. Vyčlenili sme minerálne vody aj pre seniorov a zdravotne postihnutých, ktorí sú našimi pacientmi. Tí si v aktuálnej situácii nevládzu a nemôžu ísť nakúpiť a dodržiavanie pitného režimu je pre nich veľmi dôležité.

Ako prebieha iniciatíva #mitickapomaha a komu boli doteraz dodané minerálne vody Mitická?

Celý priebeh iniciatívy môžu záujemcovia sledovať na stránke www.mitickapomaha.sk, kde okrem iného nájdu aj informácie o aktuálnom počte rozdaných fliaš minerálnej vody Mitická, či o tom, komu minerálne vody v čase pandémie koronavírusu pomohli.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech