Lekárke na gelnickej pohotovosti bolo veselo. Ordinovala napriek tomu, že z dychu jej namerali 1 promile

  • Na políciu prišlo anonymné oznámenie. Policajti okamžite konali
  • V ambulancii pohotovostnej služby nebol prítomný ani ošetrený žiaden pacient
  • Lekárka nafúkala viac ako jedno promile
alkohol doktor
pexels/anthony shabakra
  • Na políciu prišlo anonymné oznámenie. Policajti okamžite konali
  • V ambulancii pohotovostnej služby nebol prítomný ani ošetrený žiaden pacient
  • Lekárka nafúkala viac ako jedno promile

V Gelnici sa dejú veci. Lekárka potužená alkoholom ordinovala na ambulantnej pohotovostnej službe. Anonymné oznámenie v pondelok preverovali policajti.

Dychová skúška bola pozitívna. „Osoba bola na základe tohto oznámenia popoludní vyzvaná, aby sa podrobila dychovej skúške, ktorej výsledok bol pozitívny, a to 0,49 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,02 promile,“ povedala hovorkyňa krajského policajného riaditeľstva v Košiciach Lenka Ivanová.

O prípade lekárky potuženej alkoholom vie aj Košický samosprávny kraj, ktorý má na starosti vykonávanie dozoru u poskytovateľov zdravotnej a lekárenskej starostlivosti. Povolenie na prevádzkovanie Ambulantnej pohotovostnej služby vydáva Ministerstvo zdravotníctva SR ako orgán príslušný na vydanie povolenia a nie Košický samosprávny kraj.

Prítomný nebol žiadny pacient

Ambulantnú pohotovostnú službu v Gelnici na Hlavnej 2 zabezpečuje podľa stránky e-vuc.sk poskytovateľ MUDr. Slávka Tomašková, s.r.o. Podľa denníka Pravda je však za výkon ambulantnej pohotovostnej služby zodpovedný poskytovateľ zverejnený v rozpise. Podpisuje ho aj lekár samosprávneho kraja René Hako.

Alkohol je cestou do záhuby. Toto sa deje v tvojom mozgu, keď si myslíš, že po poháriku ti je lepšie

Podľa zistených informácií bolo po danej udalosti zo strany organizátora operatívne zabezpečené poskytovanie zdravotnej starostlivosti na APS Gelnica. „Počas krátkej prítomnosti danej lekárky na ambulancii pohotovostnej služby nebol prítomný ani ošetrený žiaden pacient. Nakoľko k tomuto prípadu nedošlo v ambulancii lekárky, ale v rámci Ambulantnej pohotovostnej služby, prípadné sankcie bude vyvodzovať poskytovateľ, ktorý túto službu v Gelnici zastrešuje,“ povedala pre Stratitup Anna Terezková.

Zdroje: Pravda, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech