Len 10-ročný Slovák Aron valcuje hudobnú scénu. Vydal prvý singel, fandí mu aj Justin Timberlake

  • Aron Hodek má len 10 rokov, napriek tomu patrí k jednému z najlepších basgitaristov na hudobnej scéne
  • Rodák z Komárna je známy aj za hranicami Slovenska, teraz vydáva svoj prvý singel
aronthebassist
Instagram/aronthebassist
  • Aron Hodek má len 10 rokov, napriek tomu patrí k jednému z najlepších basgitaristov na hudobnej scéne
  • Rodák z Komárna je známy aj za hranicami Slovenska, teraz vydáva svoj prvý singel

Patrí k najväčším detským talentom na hudobnej scéne. Aron Hodek má len desať rokov, napriek tomu ako basgitarista prerazil aj na druhom konci sveta.

Aron pochádza z Komárna, no známy je aj v Amerike, kde si dokonca zahral už aj s Richardom Bonom, vďaka sociálnym sieťam si ho všimli napríklad Justin Timberlake či Lenny Kravitz. Veľmi mu fandí aj zahraničná kapacita na produkčnej scéne, a to Timbaland. Na domácej scéne hosťoval na koncerte rapera Rytmusa či talentovanej speváčky Anity Soul.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aron Hodek (@aronthebassist)

Doobie ako hudobný vzor 

Teraz na hudobný trh priviedol svoje prvé dieťa, a to singel Never Give Up, na ktorom spolupracoval s americkým gospelovým spevákom Doobiem Powellom.

„S Doobiem som sa spoznal v Los Angeles na najväčšej výstave hudobných nástrojov NAMM Show. Neskôr ma pozval na krst svojho albumu, kde som mal možnosť si aj zahrať jednu skladbu s jeho kapelou. Preto sa veľmi teším, že môžem svetu ukázať moju prvú skladbu Never Give Up a hlavne som veľmi rád, že Doobie prijal spoluprácu, keďže je to jeden z mojich najväčších vzorov od malička,“ ozrejmil Aron.

Bratská spolupráca

Na skladbe pracoval spoločne so svojím bratom, bubeníkom a talentovaným producentom Davidom Hodekom, už od konca minulého roka. David dnes patrí k popredným jazzovým bubeníkom, a to nie len na Slovenku. Podobne ako Aron, aj on bol detským fenoménom v hudobnom svete.

„Celá rodina spoločne sme sa zhodli, že by bola škoda nezachytiť jeho unikátnu a na svoj vek, neskutočne pokročilú tvorbu. Aronko je v hudbe rovnocenný partner a často sa mi s ním pracuje oveľa lepšie a rýchlejšie ako s dospelými profesionálmi. Pri skladbe Never Give Up sme rozpracovali demo, ktoré sme robili spoločne s našim kolegom Richardom Csinom,“ hovorí David, ktorého však mnohí poznajú pod pseudonymom H0wdy. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa David „h0wdy“ Hodek (@h0wdy)

Domáce štúdio a EP na ceste

Vizuál ku klipu mal na starosti Miroslav „Spunkey“ Balogha, ktorý okrem skvelej réžie a scenára si v klipe aj zahral. „Spunkey je náš skvelý kamarát a neskutočný profesionál v rôznych odvetviach. Okrem toho, že natáča kvalitné videoklipy, je aj celosvetovo uznávaným tanečníkom, ako je vidieť vo videu. Taktiež musím dodať, že nám veľmi pomohol celkovo tím ľudí, ktorí pracovali na vytvorení videoklipu s takýmto kvalitným výsledkom,“ vyjadril sa brat mladého speváka.

„Nakrúcanie klipu ma veľmi bavilo, bola to pre mňa nová skúsenosť a zistil som, že ma baví stáť pred kamerami,“ dodal Aron.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aron Hodek (@aronthebassist)

Na jeho prvej skladbe spolupracoval aj s hudobníkmi Hodekovcami, britským gitaristom Thomasom Seminarom Fordom či americkým trubkárom Jeremym Turgeonom. Skladba čoskoro nájdeš aj na Aronovom debutovom EP, ktorý bude niesť názov The Seed. EP bude obsahovať sedem skladieb s rôznymi domácimi či zahraničnými hosťami.

„Približne pred dvoma rokmi sme si začali doma zariaďovať domáce nahrávacie štúdio, takže vždy, keď mi niečo nové napadne, tak to rýchlo idem nahrať. Neskôr to samozrejme rozvíjam a finalizujem s bratom,“ opisuje proces tvorby Aron.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aron Hodek (@aronthebassist)

„Častokrát si ľudia myslia, že môj mladší brat nemá detstvo na základe toho, čomu sa venuje. Ale je potrebné povedať, že okrem toho, že hudbu berie ako zábavu, nie je nútený nad ňou sedieť a miluje aj športy či akékoľvek štandardné detské aktivity,“ zastáva sa Arona jeho starší brat. 

Pri Aronovej hudbe si na svoje príde každý fanúšik jazzu, respektíve jeho fúzií so soulom a R&B. „Aronov cit pre hudbu je úplne niekde inde, ako sme bežne zvyknutí pri mladých umelcoch. Je nesmierne vyspelý aj po technickej stránke, takže vie zachytiť atmosféru celkovej skladby tak, ako keby ste počúvali vyzretého, staršieho skladateľa. Je to nesmierne vzácne a aj preto je právom označovaný za svetový fenomén,“ s hrdosťou hovorí H0wdy. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aron Hodek (@aronthebassist)

A prečo by nemal vynechať  bežný poslucháč túto skladbu, respektíve vypočuť si Arona až do konca?

„Ťažko nato odpovedať, ale ak by som musel, tak asi preto lebo Aronov cit pre hudbu je úplne niekde inde ako sme bežne zvyknutí pri umelcoch a je nesmierne vyspelý aj po technickej stránke, takže vie zachytiť atmosféru celkovej skladby tak ako keby ste počúvali vyžitého, staršieho skladateľa, čo je nesmierne vzácne v umeleckej sfére, a aj preto je označovaný za svetový fenomén a právom“,  uzatvára David „H0wdy“ Hodek.

Zdroj: TS Ruka Hore

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech