Len relax a príroda. Slovensko ponúka rozprávkové ubytovania na samote, ktoré naozaj stoja za návštevu

  • Čoraz viac ľudí plánuje toto leto dovolenku na Slovensku
  • Ak patríš medzi dovolenkárov, ktorí preferujú pokoj a samotu, máme pre teba pár tipov na dokonalé ubytovanie na Slovensku
Facebook/Chyža, Facebook/Kotydž
  • Čoraz viac ľudí plánuje toto leto dovolenku na Slovensku
  • Ak patríš medzi dovolenkárov, ktorí preferujú pokoj a samotu, máme pre teba pár tipov na dokonalé ubytovanie na Slovensku

Kotydž

Chata Kotydž sa nachádza uprostred Štiavnických vrchov a ponúka dokonalý priestor na oddych. Nejde však o štandardné ubytovanie. V chate je všetko, čo potrebuješ k prežitiu pohodového víkendu. Aby si sa u tu cítil príjemne, majitelia stavili na minimalizmus, preto vo vnútri nájdeš len pohodlnú manželskú posteľ a trochu nábytku.

Obmedzenia sa už viac menej skoncili a ty si konečne môžeš naplno užiť pobyt v Štiavnici 🥳🕺 …jediný problém je vybrať…

Posted by Kotydž on Saturday, June 6, 2020

A vieš čo je úplnou čerešničkou na torte? Je ňou veľká presklená stena, ktorá ti zaručí dych berúci výhľad na Štiavnickú prírodu priamo z pohodlia postele. Chatka je situovaná v lese, takže neočakávaj kúpeľňu ako v Hiltone.

S takýmto výhľadom sa ti aj predĺžený víkend môže zdať krátky 🌲——————————————#banskastiavnica #velkavodarenska #kotydz #cabin #tinyhouse #view #nature #formebehindme

Posted by Kotydž on Saturday, May 9, 2020

Za chatou sa nachádza outdoorová „kúpeľňa“. Nájdeš v nej suché WC, lavór na základnú hygienu ale aj kempingovú sprchu. 10 metrov od chaty je studnička s úžitkovou vodou. Vždy pri príchode budeš mať pripravenú pitnú vodu. Za noc tu zaplatíš od 80 do 170 eur, podľa termínu.

DuboDom

DuboDom vo Svätom Jure ponúka ubytovanie pre 1-4 návštevníkov, ktorí majú k dispozícií 2 dvojpostele: jednu „pod konárom“ a druhú „v hniezde“.

zdroj: archív Pavol Šiška

Nakoľko je domček elektrifikovaný, je možné si uvariť raňajky, dať si dobrú kávu, či nechať si vychladiť víno v chladničke. Na umytie slúži sprchový kútik s umývadlom. V cene ubytovania máš aj fľašu vína, drobné zahryznutie k vínu, a malé prekvapenia podľa sezónnosti.

zdroj: Archív Michal Bažalík

zdroj: Dominik Sepp

Na terase sa nachádza „dubogril“ a kúpacia kaďa na spríjemnenie chvíľ na čerstvom vzduchu. Obďaleč sa nachádza aj suchá toaleta s dokonalým výhľadom na široké okolie. Ubytovanie v DuboDome je možné celoročne. Jedna noc tu stojí 192 eur.

Chyža

Miluješ slovenský folklór a tradície a chceš sa im aspoň na pár dní priblížiť? Potom si určite zamiluješ folklórnu chyžu, ktorú nájdeš v blízkosti Bojnického zámku, priamo na Bojnickom dvore. Vybavená je ako tradičný dom, v akom kedysi bývali naši prarodičia a okrášlená je originálnymi ľudovými vzormi.

Posted by Chyža on Sunday, May 17, 2020

Dvor sa večer zatvára, takže si môžeš vychutnať romantické historické prostredie v súkromí. K dispozícii sú dve Chyže, jedna modrá a druhá červená. Aby bol efekt dokonalý, okrem historického zámku nájdeš v areáli aj uličku remesiel, kde si môžeš zakúpiť slovenské remeselné výrobky. Za jednu noc v Chyži zaplatíš 45 eur.

Posted by Chyža on Sunday, May 17, 2020

Forrest Glamp

Na brehu jazera Počúvadlo, neďaleko Banskej Štiavnice sa nachádza nový turistický rezort. Luxusné chatky, ktoré ti ponúknu pohodlie hotela a výhody kempovania môžeš už teraz naplno využívať. Od začiatku októbra sa totiž spustil unikátny zážitkový projekt. Volá sa Forrest Glamp.

zdroj: Forrest Glamp

zdroj: Forrest Glamp

Areál poskytuje ubytovanie v 10 atypických chatkách s kapacitou 2 – 6 ľudí. V každej jednej chatke nájdeš vlastnú kúpeľňu, spálňu ale aj terasu so sedením. V lete využiješ klímu a v zime nebude chýbať funkčný vykurovací systém.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech