Len relax a príroda. Slovensko ponúka rozprávkové ubytovania na samote, ktoré naozaj stoja za návštevu

  • Čoraz viac ľudí plánuje tento rok dovolenku na Slovensku
  • Ak patríš medzi dovolenkárov, ktorí preferujú pokoj a samotu, máme pre teba pár tipov na dokonalé ubytovanie na Slovensku
Facebook/Chyža, Facebook/Kotydž
  • Čoraz viac ľudí plánuje tento rok dovolenku na Slovensku
  • Ak patríš medzi dovolenkárov, ktorí preferujú pokoj a samotu, máme pre teba pár tipov na dokonalé ubytovanie na Slovensku

Kotydž

Chata Kotydž sa nachádza uprostred Štiavnických vrchov a ponúka dokonalý priestor na oddych. Nejedná sa však o štandardné ubytovanie. V chate je všetko čo potrebuješ k prežitiu pohodového víkendu. Aby si sa u tu cítil príjemne, majitelia vsadili na minimalizmus, preto vo vnútri nájdeš len pohodlnú manželskú posteľ a trochu nábytku.

Obmedzenia sa už viac menej skoncili a ty si konečne môžeš naplno užiť pobyt v Štiavnici 🥳🕺 …jediný problém je vybrať…

Posted by Kotydž on Saturday, June 6, 2020

A vieš čo je úplnou čerešničkou na torte? Je ňou veľká presklená stena, ktorá ti zaručí dych berúci výhľad na Štiavnickú prírodu priamo z pohodlia postele. Chatka je situovaná v lese, takže neočakávaj kúpeľňu ako v Hiltone.

S takýmto výhľadom sa ti aj predĺžený víkend môže zdať krátky 🌲——————————————#banskastiavnica #velkavodarenska #kotydz #cabin #tinyhouse #view #nature #formebehindme

Posted by Kotydž on Saturday, May 9, 2020

Za chatou sa nachádza outdoorová „kúpeľňa“. Nájdeš v nej suché WC, lavór na základnú hygienu ale aj kempingovú sprchu. 10 metrov od chaty je studnička s úžitkovou vodou. Vždy pri príchode budeš mať pripravenú pitnú vodu. Za noc tu zaplatíš od 80 do 170 eur, podľa termínu.

DuboDom

DuboDom vo Svätom Jure ponúka ubytovanie pre 1-4 návštevníkov, ktorí majú k dispozícií 2 dvojpostele: jednu „pod konárom“ a druhú „v hniezde“.

zdroj: archív Pavol Šiška
zdroj: Archív Michal Bažalík

Nakoľko je domček elektrifikovaný, je možné si uvariť raňajky, dať si dobrú kávu, či nechať si vychladiť víno v chladničke. Na umytie slúži sprchový kútik s umývadlom. V cene ubytovania máš aj fľašu vína, drobné zahryznutie k vínu, a malé prekvapenia podľa sezónnosti.

zdroj: Dominik Sepp

Na terase sa nachádza „dubogril“ a kúpacia kaďa na spríjemnenie chvíľ na čerstvom vzduchu. Obďaleč sa nachádza aj suchá toaleta s dokonalým výhľadom na široké okolie. Ubytovanie v DuboDome je možné celoročne. Jedna noc tu stojí 192 eur.

Chyža

Miluješ slovenský folklór a tradície a chceš sa im aspoň na pár dní priblížiť? Potom si určite zamiluješ folklórnu chyžu, ktorú nájdeš v blízkosti Bojnického zámku, priamo na Bojnickom dvore. Vybavená je ako tradičný dom, v akom kedysi bývali naši prarodičia a okrášlená je originálnymi ľudovými vzormi.

Posted by Chyža on Sunday, May 17, 2020

Dvor sa večer zatvára, takže si môžeš vychutnať romantické historické prostredie v súkromí. K dispozícii sú dve Chyže, jedna modrá a druhá červená. Aby bol efekt dokonalý, okrem historického zámku nájdeš v areáli aj uličku remesiel, kde si môžeš zakúpiť slovenské remeselné výrobky. Za jednu noc v Chyži zaplatíš 45 eur.

Posted by Chyža on Sunday, May 17, 2020

Forrest Glamp

Na brehu jazera Počúvadlo, neďaleko Banskej Štiavnice sa nachádza nový turistický rezort. Luxusné chatky, ktoré ti ponúknu pohodlie hotela a výhody kempovania môžeš už teraz naplno využívať. Od začiatku októbra sa totiž spustil unikátny zážitkový projekt. Volá sa Forrest Glamp.

zdroj: Forrest Glamp

Areál poskytuje ubytovanie v 10 atypických chatkách s kapacitou 2 – 6 ľudí. V každej jednej chatke nájdeš vlastnú kúpeľňu, spálňu ale aj terasu so sedením. V lete využiješ klímu a v zime nebude chýbať funkčný vykurovací systém.
Do vyššej výbavy patrí kuchyňa, ktorá sa nachádza v dvojmiestnych chatkách, ale aj v dvojposchodovej rodinnej, ktorá je určená pre 6 osôb. Tá stojí nad zemou na drevených koloch.

zdroj: Forrest Glamp

Dom na strome Liptov

Ak si fanúšikom nevšedného ubytovania, zrejme ťa zaujme tento tipy. Je ním ubytovanie v korunách stromov a to priamo v prírode na Liptove.

zdroj: Na Strome

„Náš dom na strome nie je na Slovensku novinkou, avšak vidíme, že ľudia v dnešnej uponáhľanej dobe čoraz viac vyhľadávajú miesta, kde sa môžu len tak stíšiť a ujsť od každodenných starostí,” hovorí Linda, stojaca za projektom. Tento lesný domček je tak skvelý dobíjač bateriek, a to najmä pre pracovne veľmi vyťažených ľudí.

zdroj: Na Strome

V domčeku nájdeš dve manželské postele s jednou „prísteľkou”. Vo vnútri sa nachádza tiež kuchynka so základným vybavením a sedenie. Rozhodne najatraktívnejšou časťou domu je priestranná terasa s vonkajším sedením a hojdacou sieťou. Na terase je kladka, ktorou si hore vytiahneš každé ráno čerstvé raňajky v košíku. V domčeku sa nenachádza elektrina ani voda, k dispozícii je však sada lámp a sviečok.

zdroj: Na Strome

Típí Havran Cottage

Ak túžiš po prírode ďaleko od ruchu mesta, svoj vytúžený pokoj nájdeš 5 kilometrov od Krupiny. Ako pravý indián môžeš prespať v típí z podšitého plátna, v ktorom nájdeš aj kokosové rohože a koberčeky. A aby si nezostal celkom na pospas nemilosti prírody, v areáli máš k dispozícii gril, slnečnú terasu aj spoločnú kuchyňu.

Posted by Havran Cottage – holiday in slovakia on Thursday, February 4, 2016

Najbližšia reštaurácia a obchod s potravinami sa nachádzajú vo vzdialenosti 5 km. Okolie ponúka možnosti turistiky a rekreácie, v blízkosti je jazero Bebrava či Vrch Sitno, Banská Štiavnica je vzdialená 20 kilometrov. Za jednu noc v típí zaplatíš 45 eur. Luxusné típí nájdeš aj v Čechách iba 45 kilometrov od Prahy, viac sa o ňom dočítaš tu: Luxusné teepee, ktorému nechýba sauna či prírodné spa. Raňajky ti prinesú v piknikovom koši

Posted by Havran Cottage – holiday in slovakia on Saturday, June 15, 2013

Tradičný pastiersky dom

Zaježová patrí medzi najunikátnejšie oblasti na Slovensku. Ľudia tu žijú v komunite udržateľným spôsobom s ohľadom na prírodu, odrezaní od súčasného konzumného sveta. Ak sa nechceš zapojiť do nejakého z ich dobrovoľníckych programov, ubytovať sa tu môžeš aj súkromne a jednou z možností je práve takýto domček. Ide o klasický pastiersky dom z 19. storočia, postavený bol z dreva so slamennou strechou a rekonštrukciou prešiel tak, aby čo najviac pripomínal dobovú stavbu.

Posted by Ekokomunita Sekier, Zaježová on Sunday, April 1, 2018

Nájdeš tu aj rôzne technické vymoženosti z 19. storočia ako napríklad murovaný sporák na varenie, petrolejku na svietenie, kadibudku či vodu zo studne. Počas mesiacov apríl až október tu stojí ubytko na jednu noc 12 eur, počas novembra až marca ťa jedna noc vyjde na 14 eur. Viac o eko dedinke Zaježová si prečítaj v tomto článku: Zaježová je miesto, kde ľudia zabúdajú na konzum a žijú v súlade s prírodou

Apartmán Dracula

The Grand Hotel Vígľaš nájdeš neďaleko mesta Zvolen, v luxusnom hoteli sa snúbi história a elegancia. 55 izieb ponúka 8 rôznych kategórí a jednou z nich je aj jedinečný Apartmán Dracula pre milovník Brama Stokera aj klasického hororu. Umiestnený v priľahlej Starostovej bašte hradného opevnenia ponúka vytvára dokonalú strašidelnú atmosféru.

Draculov Apartmán

Kto sa nebojí, nech príde skúsiť ;)

Posted by The Grand Vígľaš – Zámok Vígľaš on Thursday, November 2, 2017

Ak sa odvážiš otvoriť tajomnú skriňu, ktorá sa v apartmáne nachádza, otvorí sa ti celkom nový svet. Točivé schody do podzemia, kostry, lebky, reťaze a únikový východ do lesa. Toto ubytko je naozaj iba pre odvážnych. Na jednu noc v apartmáne si priprav 179 eur.

Chata Baba Yaga

Ubytovanie ako z rozprávky z konca 19. storočia sa nachádza v Ždiari 7 km od Belianskej jaskyne. Vyspíš sa na sene a hlavu zložíš na páperový vankúš, sedenie za dreveným stolom a vaňa vo dvore, to všetko je súčasťou prekvapivo presného dobového zaradenia.

Letný pobyt v goralskom štýle v novootvorenej chate BABA YAGA s gurmánskou večerou pod hviezdami v Belianskych Tatrách vo výške 1140 m.n.m.

Posted by Zlavomat Banská Bystrica a Zvolen on Monday, July 18, 2016

Na chate môžeš využiť aj služby miestnej reštaurácie a raňajky sa podávajú formou bufetových stolov. Ak netúžiš práve po dobovej izbičke, k dispozícii sú aj klasické apartmány pre dve až päť osôb. Za jednu noc tu necháš 62 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK