Leonardo DiCaprio daroval 20 miliónov na podporu našej planéty

  • Ako sa ukázalo, DiCaprio nie je len oskarový herec, ale aj štedrý človek, ktorý má záujem o životné prostredie a nie je lakomý investovať do jeho záchrany.
flickr.com
  • Ako sa ukázalo, DiCaprio nie je len oskarový herec, ale aj štedrý človek, ktorý má záujem o životné prostredie a nie je lakomý investovať do jeho záchrany.

Nadácia Leonarda DiCapria ohlásila svoj najväčší environmentálny grant, aký kedy poskytla. Rozdaných 20 miliónov má slúžiť organizáciám pracujúcim napríklad  na zachovaní prírodného bohatstva alebo riešení klimatických problémov.  DiCaprio vydal prehlásenie na klimatickej konferencii na Yale. Výkonný riaditeľ DiCapriovej nadácie, Terry Tamminen povedal: „S nedostatkom politického vedenia a dôkazmi, že sa klimatické zmeny neustále zhoršujú, s rekordnými horúčavami a búrkami, veríme, že musíme urobiť všetko, čo zvládneme, kým nie je neskoro.“

Nadácia rozdá granty 100 organizáciám v šiestich kategóriách: zachovanie fauny a flóry na súši; zachovanie života v mori; domorodé práva; klimatické zmeny; inovácie, technológie a médiá; a nadačný program California, ktorý pomáha lokálnym komunitám prejsť na udržateľné zdroje energie a jedla.

Vo svojom prejave na konferencii DiCaprio vyzýval ľudí, aby sa zapájali do riešenia problémov spojených s klimatickými zmenami. Povedal, že zapojiť sa dá aj jednoduchým spôsobom. Stačí uvažovať pri nákupoch, vyhýbať sa produktom, ktoré škodia životnému prostrediu, a podporovať mimovládne organizácie pracujúce na riešení klimatických zmien.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

„Verím, že Spojené Štáty majú potenciál viesť svet v tejto problematike. Môžeme len dúfať, že to uvidí aj prezident. Čas vypršal. Súčasné udalosti sú budíkom pre celý svet, ktorý musí byť vypočutý. Je príliš neskoro na to, aby sme boli ticho alebo problémy ignorovali. Všetci musíme konať spolu a hneď,“ dodal.

Zdroj: leonardodicaprio.org/

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK